aA
Saugas Darius Maciulevičius po trejų metų pertraukos vėl rungtyniaus Lietuvos futbolo čempionate. Vienas geriausių praėjusio dešimtmečio šalies pirmenybių futbolininkas žais A lygoje debiutuojančioje Vilniaus „Šviesos” komandoje.
Darius Maciulevičius sportininko karjerą pradėjo Kauno sporto mokykloje pas trenerį Antaną Komskį. Vėliau futbolo mokslus krimto Vilniuje, ten pirmą kartą dirbo kartu su dabartiniu Lietuvos nacionalinės rinktinės treneriu A. Liubinsku, taip pat treneriu K. Latoža. Nors D. Maciulevičius yra gimęs Kaune, tačiau teigia, kad net nežino, kur tuo metu praleisdavo daugiau laiko – Vilniuje ar Kaune. Pirmoji profesionali komanda, kurioje teko žaisti, buvo Vilniaus „Žalgiris”, vėliau Darius atstovavo Kauno „Inkarui-Grifui”.Su šia komanda du kartus iš eilės laimėjo Lietuvos čempionatą.

Po to jį pakvietė tuometinis Rusijos čempionas Vladikaukazo „Alanija” klubas, tačiau žaidėjas jau pirmose rungtynėse patyrė labai sunkią traumą ir buvo priverstas grįžti į Lietuvą. Išsigydęs traumą D. Maciulevičius atstovavo Šiaulių „Karedos” ekipai, o pastaruosius du su puse sezono D. Maciulevičius žaidė Izraelio Ramat Gano „Hakoah” vienuolikėje. Futbolininkas būtų likęs čia ir toliau, jei ne klubą ištikusios finansinės problemos. Ramat Gano komandoje Darius rungtyniavo kartu su puolėju Eimantu Poderiu ir vartininku Vaidotu Žutautu.

Nacionalinėje Lietuvos rinktinėje pirmąsias rungtynes Darius Maciulevičius žaidė Klaipėdoje 1991 metų lapkričio mėnesį, kur Baltijos taurės turnyro rungtynėse Lietuva 4-1 sutriuškino Estiją (geri laikai buvo...). Tuomet rinktinėje debiutavo ir kiti žymūs Lietuvos futbolininkai, tai ir A. Skarbalius bei E. Jankauskas. Kol kas paskutines rungtynes rinktinėje Darius žaidė taip pat Baltijos taurės turnyre 2001 metų vasarą su Latvija (pralaimėta 1-4, Lietuvos futbolui ne pats geriausias metas...). Vilkėdamas rinktinės marškinėlius Darius žaidė 30 rungtynių bei pelnė 8 įvarčius.

Praėjusio dešimtmečio viduryje D. Maciulevičius Lietuvoje buvo itin gerai vertinamas žaidėjas. Saugas dvejus metus iš eilės, - 1995 ir 1996 metais; buvo išrinktas geriausiu šalies futbolo čempionato žaidėju.

Vertina pergalę iškovotą su Kauno komanda

Ne kartą esi tapęs Lietuvos čempionu, kuris iš šių titulų tau yra brangiausias?

Pats pirmasis 1995 metais su „Inkaro-Grifo“ komanda. Įsimintinas laimėjimas, nes nebuvo iškeltas uždavinys laimėti tą čempionatą. Tiesiog žaidėm ir tiek, o vėliau pamatėme, kad galime iškovoti pirmą vietą. (1995 metais Lietuvos čempionas paaiškėjo po papildomų rungtynių Panevėžyje. „Inkaras-Grifas” nugalėjo Vilniaus „Žalgirį” 2:0, o abu įvarčius į savo buvusios komandos vartus įmušė D. Maciulevičius – aut.).

Apie kurią Lietuvos komandą išliko geriausi prisiminimai?

Visos komandos geros, negaliu išskirti kurios nors vienos. Ir kolektyvai būdavo draugiški, ir treneriais negaliu skųstis, tiesiog visos komandos kuriose žaidžiau buvo geros.

Karjeros etapas Rusijoje buvo trumpas. Kokie prisiminimai apie jį?

Į Vladikaukazą išvažiavome trise – aš, E. Poderis ir R. Žutautas. Labai gerai pasirodėme ir mus iš karto priėmė, pasirašėme sutartis. Vladikaukazo „Alanija” prieš tai jau buvo tapusi Rusijos čempione. Man tas etapas Rusijoje iš vienos pusės daug ką davė, iš kitos - nieko. Dėl traumų aš labai mažai žaidžiau, tačiau vien būti tokio lygio komandoje reiškė daug. Profesionali komanda, geras treneris V. Gazajevas, tik gaila, kad neteko ilgiau pažaisti. Traumos ėmė persekioti jau nuo pirmos treniruočių stovyklos. Du kartus operavo meniską, o kai jau buvau pasiruošęs rungtyniauti, man sulaužė koją pačiose pirmose rungtynėse, sužaidus vos keletą minučių. Išbėgau į aikštę po keitimo, o vėliau V. Gazajevas sakė, kad nelabai norėjo mane leisti į aikštę. Po to grįžau į Lietuvą. Pagalvojau, kad man geriau bus namuose, nes koja dar nebuvo stipri, o ten galingi klubai, reikia intensyviai ruoštis ir niekas nebūtų manęs tausojęs.

Galbūt pagalvoji, kaip būtų susiklosčiusi tavo karjera, jei ne Rusijoje patirta sunki trauma?

Negalvoju apie tai, nesinori kapstytis praeityje. Kas buvo, tas buvo. Gal kartais ir būna tokių minčių, tačiau geriau apie tai negalvoti, o žiūrėti į ateitį.

Žaidimu Izraelyje patenkintas

Kaip vertini savo karjeros Izraelyje etapą?

Kai žaidi ir gerai sekasi, tai galima vertinti tik teigiamai. Profesionalus klubas, visos sąlygos žaisti ir treniruotis buvo geros. Tik paskutinis sezonas nekoks, kai prasidėjo finansiniai sunkumai. Kai iškyla tokios problemos, tai ir motyvacija ne tokia, kokia turėtų būti. Nors žaidžiau antroje pagal pajėgumą Izraelio futbolo lygoje, didelio skirtumo tarp pirmos ir antros lygų šioje šalyje nėra. Pirmoje lygoje keturios komandos tikrai labai stiprios, o tarp likusiųjų komandų nėra didelio skirtumo, visur žaidžia daug užsieniečių. Sąlygos buvo tikrai geros, galvoti reikėjo tik apie futbolą.

Ar bendraudavai su Izraelyje žaidžiančiu Raimondu Žutautu?

Kiek sąlygos leisdavo, nes jis toliau gyveno ir dėl varžybų, treniruočių sunku buvo derinti laisvalaikį. Buvome pas jį nuvažiavę.

Situacija Izraelyje ganėtinai įtempta, o kaip Ramat Gane? Paskutinį sezoną situacija pablogėjo. Baisu, aišku, bet pripranti, atsiranda toks savisaugos instinktas. Dabar Lietuvoje kai pamatau per televiziją tai baisoka, tačiau kai pats ten būni, kitaip viską priimi.

Izraelyje būtum likęs, jei klubas būtų vykdęs finansinius įsipareigojimus?

Jei politinė situacija būtų dar labiau paaštrėjusi, tai vargu ar ten galėtum rungtyniauti, nes pagalvoju, kodėl aš ten turiu būti – juk ne gimtinė. Iš kitos pusės pripranti ir labai traukia ta šalis. Net nežinau kodėl, bet ir dabar norisi ten važiuoti. Jei situacija ten būtų palanki, tai tikrai važiuočiau. Dėl skolų esame padavę „Hakoah” komandą į teismą, tačiau tas procesas dar tik prasideda. Agentas rūpinasi visais šiais reikalais ir mano, kad tai tik laiko klausimas.

Tikisi grįžti į šalies rinktinę

Pirmąsias rungtynes rinktinėje žaidei 1991 metais Baltijos taurės varžybose su Estija. Ar pameni tas varžybas?

Šiek tiek atsimenu. Man atrodo ant žvyro mes ten žaidėme. Pamenu ir tada Klaipėdoje vykusią treniruočių stovyklą. Pirmos mano rungtynės rinktinėje su rimtesniu varžovu, kiek atsimenu, buvo mačas su Airija.

Rinktinėje esi įmušę 8 įvarčius. Gal gali pasakyti kuris labiausiai įsiminei? Įsiminiau įvartį, kurį įmušiau Estijos rinktinei. Tai buvo Europos čempionato atrankos rungtynės, tada rinktinei dar vadovavo K. Latoža, ir mes išvykoje nugalėjome 2:1. Aš pelniau antrąjį įvartį. Jis man įsimintiniausias gal dėl to, kad priešpaskutinis rinktinėje. Tada Estijoje pasiekėme svarbią pergalę, nes namuose su jais buvome sužaidę lygiosiomis.

Rinktinėje žaidei praktiškai nuo jos sukūrimo atkūrus nepriklausomybę. Dabar užsimeni apie sugrįžimą į ją. Kaip manai, kokios tavo galimybės?

Viskas priklauso tik nuo manęs, - kaip aš pasiruošiu, kaip dirbsiu. Nemanau, kad galėčiau grįžti iš karto, nes daugiau nei pusmetį praleidau be rimtų treniruočių, be žaidybinės praktikos. Ar sugebėsiu grįžti į rinktinę priklauso tik nuo manęs.

Žaisi Vilniaus „Šviesoje”, kurią treniruoja ir nacionalinės rinktinės treneris Algimantas Liubinskas.

Kai atėjau į „Šviesą”, jis dar nebuvo paskirtas rinktinės treneriu, taigi nereikėtų galvoti, kad aš atėjau į šią komandą tik dėl rinktinės. Nemanau, kad patekti į rinktinę dėl to būtų lengviau. Man atrodo, kad jei treneris į rinktinę kviečią savo klubo žaidėją, tai jis to kvietimo turi būti vertas šimtu procentų. Priešingu atveju rinktinės treneriui gali būti priekaištaujama, kad ima savo komandos žaidėjus. Na, o šiaip treneris A. Liubinskas pažįsta mane, aš - trenerį, nes treniravo mane geroką laiko trapą. Pamenu, jog kai man buvo septyniolika metų, mes labai didžiuodavomės, kad toks treneris kaip A. Liubinskas, prieš tai dirbęs su Vilniaus „Žalgiriu”, mus mokė žaidimo.

Naujojo klubo galimybių kol kas nežino

Kokių pasiūlymų esi gavęs rungtyniauti kituose klubuose?

Buvo pasiūlymų iš Izraelio aukščiausiosios lygos komandos. Buvau nuvažiavęs, tačiau jų sąlygos manęs netenkino. Galbūt dėl to, kad kai nuvažiavau, buvo likusios tik penkios dienos iki čempionato pradžios ir visas biudžetas jau buvo išskirstytas kitiems žaidėjams. Ir žiemą buvau gavęs vieną pasiūlymą, tačiau ta komanda gerai sužaidė pirmo rato pabaigą ir nutarė nieko nekeisti.

„Šviesos” vadovai sako, kad tau dar nemažai reikia padirbėti, kad pasiektum gerą formą. Ką pats apie tai manai?

Na, reikės padirbėti. Aš žinau, ko man reikia, ir žinau, kad be pasiruošimo nieko negalėsiu parodyti. Šiaip, aišku, tą pusmetį nesėdėjau taip visiškai, treniravausi kur buvo įmanoma, žaidžiau.

Kaip vertini tai, kad šias metais A lygoje žais tik 8 komandos?

Kiek pamenu, kažkada čempionate žaidė tiek komandų. Buvo labai gerai. Daug varžybų, daug stipresnių varžovų. Gal tai ir į gerą, tačiau apie tai bus galima spręsti vėliau.

Kokios Vilniaus „Šviesos” galimybės artėjančiame čempionate?

Su komanda treniruojuosi kiek daugiau nei savaitę, todėl apie tai šnekėti dar yra anksti. Gal vasarą bus galima daugiau ką nors pasakyti. Stengsimės viską daryti taip, kad būtų kuo geriau, o kaip išeis pamatysime.

Vilniaus „Šviesos” klube D. Maciulevičius žais mažiausiai sezoną. Po jo, esant galimybei, Darius galės išvykti į kitą klubą. Žaidėjas teigė galvojąs, kad jeigu niekur neišvažiuos, tai liks šioje ekipoje ilgam.

D.Maciulevičius rungtyniaudamas Izraelyje gyveno kartu su šeima – žmona Žydra ir dukrele Martyna. Lietuvoje Dariaus šeimai bus tikrai ramiau. Tačiau futbolo aikštėje žaidėjo laukia nauji iššūkiai. Patyrusiam saugui teks styguoti Vilniaus „Šviesos” ekipos žaidimą, kur žaidžia daug perspektyvaus jaunimo.

DARIUS MACIULEVIČIUS

1973.11.06
Ūgis: 176 cm.
Svoris: 76 kg.
Pozicija: saugas
Lietuvos rinktinė: 30 rungtynių, 8 įvarčiai.
Lietuvos čempionas: 1992 m. (Vilniaus „Žalgiris”), 1995, 1996 m. (Kauno „Inkaras-Grifas”).
Pravardė: Macola.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lietuvos biatlonininkai pasaulio taurės varžybų estafetėje finišavo paskutiniai (1)

Austrijoje vykstančio pasaulio biatlono taurės antrojo etapo vyrų estafetėje 4x7,5 km sekmadienį...

Tituluotas PAR plaukikas van der Burghas karjerą baigė tapdamas planetos čempionu

Vienas labiausiai tituluotų Pietų Afrikos Respublikos (PAR) sportininkų Cameronas van der Burghas...

Lietuvos biatlonininkės pasaulio taurės varžybų estafetėje liko paskutinės (5)

Austrijoje vykstančio pasaulio biatlono taurės antrojo etapo moterų estafetėje 4x6 km sekmadienį...

Geriausiu Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotoju išrinktas Seja (1)

Sėkmingą Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojų sezoną vainikavo Trakuose vykę geriausiųjų...

Neįtikėtina ištvermė: lietuvė laimėjo paros bėgimo varžybas pagerino šalies rekordą (4)

Barselonoje sekmadienį popiet pasibaigusiose paros varžybose puikiai pasirodė Lietuvos bekelės...

Top naujienos

Užkalnis: picas lietuviai valgė jau nuo XIII amžiaus, o žemaičiai – dar seniau (50)

Nelabai kas Lietuvoje dedasi su itališku maistu. Nelabai kas. Kaune, pavyzdžiui, valgyti italų...

Universiteto profesorė pasisiūlė pavaduoti streikuojančius mokytojus – reakcija nustebino (149)

Prasidėjus ketvirtajai pedagogų streiko savaitei tėvai ėmė širsti ne tik ant šalies valdžios,...

Kaip vienas atsitiktinumas ir lemtingos 13 min. išgelbėjo Hitlerį ir pasmerkė visą pasaulį (264)

Daugelis lapkričio 9-ąją laiko lemtinga diena Vokietijai . Tačiau XX a. istorijos kryptį išties...

Darbą nuolatinio pavojaus sąlygomis valstybė vertina 500-700 eurų: net batus per didelius verčia nešioti (552)

48 dydžio batai vietoje reikalingų 46, sena suplyšusi uniforma, kurią reikia pačiam susisiūti,...

Gyvai / LKL rungtynės: „Nevėžis“ – „Žalgiris“ tiesioginė vaizdo transliacija

Pralaimėjimą Eurolygos rungtynėse Miunchene patyręs Kauno „Žalgiris“ (12-1) sekmadienio...

Gyvi po žeme: bunkerio anatomija (170)

Bunkeriuose užklupti susisprogdino, nusišovė ar buvo nužudyti tūkstančiai partizanų. Ir visgi...

Čempionų siaubas: pirmą minutę mušęs Slivka patiesė „Celtic“

Vykintas Slivka įspūdingu stiliumi atidarė savo įvarčių sąskaitą šio sezono Škotijos...

„Betsafe“-LKL čempionato rungtynės: „Juventus“ - „Lietkabelis“ (1)

„Betsafe“-LKL čempionato rungtynės: „Juventus“ - „Lietkabelis“. Tiesiogiai iš Utenos.

Iranietė Angelinos Jolie „antrininkė“ Sahar Tabar, siekdama būti panaši į Holivudo žvaigždę, pasiryžo dar vienai nosies operacijai jau pasidarė 50 operacijų (15)

20-metė socialinių tinklų žvaigždė išgarsėjo pareiškusi išgyvenusi 50 plastinių operacijų...

Pirmieji širdies sutrikimų simptomai: kardiologė patarė, kaip galima išvengti ankstyvos mirties (183)

Higienos instituto duomenimis, Lietuvoje daugiausiai serga širdies ir kraujagyslių ligomis . Per...