Baudinių serijoje Švedijos rinktinė 2-1 įveikė Šveicarijos nacionalinę komandą bei pasaulio čempionate triumfavo antrus metus iš eilės.

Pagrindinis laikas ir pratęsimas baigėsi rezultatu 2-2.

Pirmasis rungtynių įvartis krito pirmajame kėlinyje sužaidus 17 minučių, kai ritulį tarp Švedijos rinktinės vartininko Anderso Nilssono kojų pasiuntė Nino Niederreiteris.

Atsako reikėjo laukti tik minutę. Trumpu šveicarų atsipalaidavimu pasinaudojo Gustavas Nyquistas, pasižymėjęs tiksliu tolimu smūgiu.

Švedai ritulį iš vartų vėl traukė antrajame kėlinyje sužaidus 4 minutes, kai varžovų klaida pasinaudojo be priežiūros likęs Timo Meieris.

Antrame kėlinyje likus žaisti 5 minutes rezultatas vėl buvo išlygintas – vartų sargą Leonardo Genoni nuginklavo Mika Zibanejadas.

Per trečiąjį kėlinį įvarčių pelnyta nebuvo, todėl atkakliai kovojusios komandos žaidė pratęsimą, kuriame nė viena ekipa taip pat nepasižymėjo.

Rungtynių metu Švedijos ledo ritulininkai į vartus metė 37 kartus, o Šveicarijos komandai pavyko atlikti 27 metimus.

Naudingiausiu pirmenybių žaidėju buvo pripažintas amerikietis Patrickas Kane'as, kurio atstovaujama JAV rinktinė mače dėl trečios vietos 4-1 pranoko kanadiečius.

Švedijos rinktinė pasaulio čempione tapo 11-ąjį kartą. Šveicarijos ledo ritulininkai finale žaidė trečiąjį kartą.

Danijoje švedai laimėjo visus 10 žaistų susitikimų.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)