aA
Nuo liepos Vilniaus „Žalgirio“ stadione turėtų prasidėti trejus metus truksiantys rekonstrukcijos darbai. Jų ilgai laukta, daug kalbėta ir beveik nebesitikėta. Tačiau Lietuvos futbolo federacijos pastangomis buvo surasta – garsi Vokietijos ir Prancūzijos kompanija „Sportfive“, kuri tikisi surasti investuotojų, skirsiančių naujajam sostinės stadionui 30–34 mln.eurų (maždaug 103–107 mln. litų).
© "Lietuvos žinios"
Panašiais metodais „Sportfive“ pastatė vieną moderniausių futbolo stadionų Hamburge „Aol Arena“. Sutartis su „Sportfive“ turėtų būti pasirašyta vasario mėnesį.

Federacija tiki projekto sėkme

Lietuvos futbolo federacija tiki, kad „Žalgirio“ stadionas po trejų metų bus atnaujintas ir niekuo neatsiliks nuo Europos futbolo aikščių. Pasak Lietuvos futbolo federacijos prezidento Liutauro Varanavičiaus, „Sportfive“ pati kreipėsi į Lietuvos futbolo federaciją dėl stadiono rekonstrukcijos.

„Federacija pasiūlė „Žalgirio“ sporto draugijai, kuri sutiko prisidėti prie šio projekto“, – „Futbolo ekspresui“ sakė L. Varanavičius. Prezidento teigimu, stadionas priklausys Vilniaus miestui, „Žalgirio“ sporto draugijai, investiciniam „Sportfive“ fondui ir Lietuvos futbolo federacijai.

Po rekonstrukcijos stadione turėtų būti įrengta 15000 sėdimų vietų. Jis bus pritaikytas tik futbolo varžyboms, nebeliks bėgimo takų aplink aikštę, prie stadiono tikimasi atidaryti daug sporto prekėmis prekiaujančių parduotuvių beri viešbutį. Taip pat dalis patalpų bus išnuomotos kitoms įmonėms.

„Stadioną atnaujinus bus sukurta plati sporto infrastruktūra – nuo sporto atributikos iki europinio lygio futbolo aikštės. Manau, kad ši investicija naudinga ne tik Lietuvos futbolui, bet ir Vilniaus miestui“, – sakė L.Varanavičius.

Stadiono direktorius Jonas Grigas: „Renovaciją stabdė savivaldybė....“

„Kai tik susirinksime visus leidimus, stadionas bus perstatytas”, – teigia stadiono direktorius Jonas Grigas. Pasak jo, atnaujinti “Žalgirį” buvo ketinta jau seniai, bet jo savininkė “Žalgirio” sporto draugija vis negaudavo miesto savivaldybės palaiminimo.

“Stadiono renovacijos projektas savivaldybei buvo pateiktas tuo pat metu, kaip ir „Hyper Maxima“. Bet „Hyper Maxima“ jau senokai stovi, o stadionas – toks pats, koks buvo anksčiau, – liejo apmaudą direktorius. – Tik pernai pagaliau savivaldybė pažadėjo nekliudyti mūsų planams“. J. Grigas yra įsitikinęs, kad šiemet darbai pajudės: „Garantuoju 98 procentais, kad darbai prasidės liepą po Dainų ir šokių šventės. Lietuvos futbolo federacija surado rimtus partnerius užsienyje, jie stadionų statymo ir perstatymo reikalus išmano“.

Nors J. Grigo teigimu, bestogių statinių eksploatavimo garantija – 48 metai, jau per penkiasdešimties metų ribą perkopęs, dar Antrojo pasaulinio karo vokiečių belaisvių statytas. „Žalgirio“ stadionas neturėjo nė vieno kapitalinio remonto. „Didžiausias jo remontas - neseniai sutvarkyti teisėjų kambariai, rūbinės, visos patalpas po centrine tribūna. Bet tai – tik labai maža dalis darbų, reikalingų stadionui”, – pasakojo J. Grigas.

Pasak jo, stadiono tribūnos bus remontuojamos ne vienu metu, kad būtų galima stadioną ir naudoti, ir remontuoti: „Jame bus rengiamos ir tarptautinės rungtynės. O kodėl turėtų neleisti UEFA? Tuo metu remontuojamos tribūnos bus uždarytos, ir į jas žiūrovų neleisime“.

Komandos aikštėje negalės žaisti nebent tuo metu, kai bus tvarkoma pati aikštė. „Mes ją žadame sutvarkyti rudenį, apsėti žole ir pavasarį vėl įsileisti futbolininkus”, – teigė „Žalgirio“ stadiono direktorius.

.... o Vilniaus savivaldybė teigia, jog rūpinasi sporto plėtra

Vilniaus miesto savivaldybės sporto skyriaus pirmininko Algimanto Liubinsko teigimu, „Sportfive“ atėjimas į Lietuvą yra labai sveikintinas dalykas. „ Miesto savivaldybė teigiamai reaguoja į naują stadiono projektą. Be to, savivaldybė bus ir šio projekto dalininkas. Kiekviena investicija iš užsienio į Lietuvos sportą yra dar vienas žingsnis Europos link“, - „Futbolo ekspresui“ sakė A. Liubinskas.

Vilniaus miesto savivaldybė planuoja pradėti dar vieno stadiono Šeškinėje statybą. Neatmetama galimybė, kad Vilniaus mikrorajone Naujininkuose po kelerių metų bus pastatyta didelė sporto bazė. „Savivaldybė skyrė lėšų Vilniaus futbolo mokyklai, tad reikia tikėtis, kad ne tik „Sportfive“ bet ir Vilniaus miesto savivaldybė rūpinsis futbolo plėtra“, - pasakojo A.Liubinskas.

„Žalgirio“ draugija į investiciją žiūru teigiamai

„Jei stadionas merdėja ir niekam neneša naudos, tai užsienio kapitalo atėjimas yra teigiamas dalykas.“, - sakė Vilniaus „Žalgirio“ draugijos pirmininkas Algimantas Vasiliauskas. „Žalgirio“ draugija prie stadiono renovacijos prisideda 4 milijonais litų. Draugija, kaip įstatinį kapitalą, užstato stadioną., kuris yra įvertintas keturiais milijonais litų.

A.Vasiliausko teigimu, bendrovės „Sportfive“ randami potencialūs investuotojai į stadiono renovaciją, nėra gelbėjimosi ratas „Žalgirio“ stadionui. „Šiuo metu nėra potencialaus kito investuotojo. Jeigu būtų galima rinktis iš kelių užsienio investuotojų, tada „Žalgirio“ bendrija rinktųsi tokį, kurio siūlomos sąlygos būtų palankiausios. Dabar renkamės vieną iš vieno“, - sakė A.Vasiliauskas.

„Vėtra“ rungtyniaus „Lokomotyvo“ stadione

Šiuo metu Vilniuje rekonstruojama dar viena sporto bazė – „Lokomotyvo“ stadionas. Jis priklauso Rūdiškių „Vėtros“ klubui. Klubo prezidento Romo Stašausko teigimu, Vilniaus „Lokomotyvo“ stadione „Vėtra“ galės rungtyniauti nuo trečiojo ateinančio A lygos čempionato rato. „Tikimės užbaigti centrinės tribūnos darbus iki liepos. Jau dabar stadione yra prižiūrima aikštės danga, tad problemų kilti neturėtų, ir komanda galės žaisti ne Rūdiškėse, bet Vilniuje“, – sakė R. Stašauskas.

Stadioną rekonstravus varžybas galės stebėti apie 800 futbolo sirgalių. Pirmos tribūnos aukštis bus 260 cm.. Tai leis žiūrovams geriau matyti žaidimą. Pagrindinis rekonstruojamo stadiono akcentas – naujos patalpos žaidėjams ir teisėjams, kurios atitiks visus UEFA reikalavimus. „Kai stadionas bus atnaujintas, varžybas galės stebėti apie 5000–6000 žmonių“, – sakė R. Stašauskas.

„Vėtros“ vadovybė prie stadiono planuoja statyti dirbtinį futbolo maniežą ir požeminę automobilių stovėjimo aikštelę. „Tai dar yra tik ateities vizija. Dabar pagrindinis tikslas yra stadiono tinkamumas futbolui“, – pasakojo R. Stašauskas. Klubo direktoriaus Genadijaus Škutelio teigimu, rekonstruotame stadione žais tik „Vėtros“ ekipa, kitoms sostinės komandoms stadionas nebus nuomojamas. „Nebent Lietuvos komandos rungtyniaus Europos taurės turnyruose ar vyks Lietuvos jaunimo rinktinių rungtynės, tada galės žaisti „Lokomotyvo“ stadione“, – sakė komandos direktorius.

Kitų miestų projektai

Šiaulių apskrities federacija ketino rašyti projektą, kuriuo būtų prašiusi iš Tarptautinės futbolo federacijos lėšų futbolo maniežui statyti. Tačiau pavėlavo - tai greičiau padarė kitų apskričių federacijos.

Vėliau buvo siūloma prie planuojamų statyti kultūros ir sporto rūmų įrengti futbolo bei regbio aikštes. Buvo manoma, kad futbolo aikštės įrengimą parems miestas ir UEFA, tačiau planai teliko planais. „Futbolo ekspreso“ žiniomis, projektai apskritai nėra parengti.

Klaipėdos „Atlanto“ klubo prezidentas Aidas Rudys teigė, kad uostamiesčio stadiono dar nesiruošiama tvarkyti. „Aikštės ir tribūnų būklė klubą dar tenkina, tad apie stadiono renovaciją negali būti jokių kalbų“, - sakė prezidentas.

Naujoje futbolo aikštėje nuo ateinančio sezono vidurio turėtų rungtyniauti Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai. Naujojo stadiono statyba Marijampolėje pamažu įsibėgėja, tačiau klubo vadovybė nenori komentuoti stadiono statybos eigos.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Po motinystės atostogų sugrįžusi tinklininkė Paulikienė Latvijoje iškovojo sidabro medalį

Savaitgalį Jūrmaloje vykusiame trečiajame Latvijos moterų paplūdimio tinklinio čempionato etape...

Pasaulio plaukimo čempionate į pusfinalį patekęs Rapšys: viskas pagal planą (1)

Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate pajėgiausias Lietuvos plaukikas Danas...

Lietuvis apgynė F-2 vandens formulių čempiono titulą (4)

„Pirmą kartą iškovoti čempiono vardą paprasčiau, nei jį apginti. Esu labai laimingas, kad...

Sėkmingai Londone pasirodęs Gudžius pateko į Deimantinės lygos finalą (2)

Andrius Gudžius sekmadienį Londone vykstančiame Deimantinės lygos etape užėmė trečiąją...

Po Rapšio finalo – skandalas: čempionas atsikirto protestavusiam australui (26)

Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio vandens sporto šakų čempionate Danas Rapšys 400 metrų...

Top naujienos

Rinkėjai sudarė Skvernelio ir jo komandos gerų darbų sąrašą: pirmas dvejetukas gerokai lenkia likusius (175)

Vyriausybės užsakymu atliktoje apklausoje, kuri supykdė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (...

Žinią apie pingančius naujus būstus išdėjo į šuns dienas: realybė – kitokia papildyta (105)

Naujos statybos butų kainos Vilniuje krinta – praėjusią savaitę skelbė Registrų centras ....

Situacija labai prasta: į Lietuvos upes ir ežerus teka nuotekos (48)

Vienas didžiausių ežerų ir upių taršos šaltinių yra žmonių netinkamai tvarkomos nuotekos ....

Visą savaitę – ypatingi pareigūnų reidai: skelbia, kuriuos vairuotojus tikrins pirmiausia (68)

Nuo pirmadienio visą savaitę policijos pareigūnai daugiau dėmesio skirs vilkikų ir autobusų...

Profesorius Stukas papasakojo apie uogas: kurios išspręs jūsų sveikatos problemas (23)

Serbentai, šilauogės, trešnės, agrastai – uogos, kurios vasarą karaliauja lietuvių kiemuose....

Davė rankpinigius, bet perkama sodyba sudegė – ar reikia grąžinti pinigus? (23)

Panevėžio apylinkės teismas išsprendė ginčą dėl Panevėžio rajone esančios sodybos, kuri...

Stonkuvienė ryžosi pirmam atviram interviu: apie tikrąsias skyrybų su Mantu priežastis, drastiškus pokyčius ir vėl rastą laimę (16)

„Jaudinausi. Bijau ne kamerų, o klausimų“, – jau laidos „ Nepatogūs klausimai su Radistais...

Iš tiesų žmonės piktinasi ne dėl pajamų nelygybės: juk neturėtų „skaudėti“, kad kitas turi daugiau? (91)

Ar žmonės tikrai jaudinasi dėl pajamų nelygybės? O gal, vartodami šį terminą, jie iš tiesų...

Pasaulio plaukimo čempionate į pusfinalį patekęs Rapšys: viskas pagal planą (1)

Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate pajėgiausias Lietuvos plaukikas Danas...

Orai: po liūčių vėl sugrįš šiluma (14)

Šiandien Lietuvos orus dar lems nedidelis, į Rytus tolstantis ciklonas .