aA
Šiemet Sporto veteranų asociacija „Penki žiedai“ mini 20 metų veiklos jubiliejų. Šventinis vakaras vyks gegužės 31 d., Konstitucijos pr. 14, Best Wester Hotel Vilnius. Renginio pradžia 16.00 val. Renginio metu bus apžvelgta asociacijos istorija, nuveikti darbai, pasidalinta rūpesčiai, pagerbti iškiliausi sporto veteranai ir sporto klubai, aktyviai dalyvaujantys asociacijos veikloje.
Sporto veteranų asociacija "Penki žiedai“
© Organizatorių nuotr.

Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko Vydo Gedvilo padėkomis ir suvenyrais bus apdovanoti Jūratė Daktaraitė, Jurgis Kęstutis Kaziūnas, Nijolė Kašelionienė, Antanas Bagdonavičius, Birutė Kaledienė, Birutė Keršulienė, Rimantas Bakas, Ramunė Gilienė, Asta Girdauskienė, Pranas Majauskas, Anatolijus Čupkovas ir kiti.

Garbės ženklais už svarų indėlį plėtojant sporto veteranų sąjūdį bus apdovanoti buvę asociacijos prezidentai – Jonas Pinskus, Vytautas Briedis, Rimvydas Vaštakas ir Kęstutis Daukšys.

Asociaciją taip pat sveikins Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Vilniaus miesto savivaldybės, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Lietuvos sporto federacijų sąjungos atstovai, Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris" prezidentas Vytas Nėnius, Vilniaus olimpiečių asociacijos sporto organizatorius Edvinas Krungolcas.

Asociacijos padėkomis ir atminimo dovanomis bus pagerbti sporto klubai ir rėmėjai.

Sporto veteranų ir olimpinio judėjimo propagavimo asociacija „Penki žiedai“ įkurta 1993 metais Vilniuje. Asociacijos įkūrėjai – J. Pinskus, G. Ramoškienė ir D. Ivašauskienė.

Asociacijos veiklos tikslas – plėtoti kūno kultūrą, sportą ir sveiką gyvenimo būdą .Asociacijos uždaviniai: siekti Olimpinės Chartijos idėjų įgyvendinimo; propaguoti kūno kultūrą ir sportą, dalyvauti formuojant olimpinio sąjūdžio ir sporto politiką; vienyti Lietuvos Respublikos sportininkus ir sporto organizacijas, jų rėmėjus, fizinius ir juridinius asmenis, norinčius aktyvia veikla prisidėti prie Lietuvos sporto plėtros.

Pirmuoju asociacijos prezidentu išrinktas J. Pinskus (1993–2000 m.). Įkūrimo metais asociacija vienijo per 500 fizinių asmenų iš 2 sporto klubų, Vilniaus sporto veteranų klubo „Aidas“ ir Vilniaus olimpiečių klubas. Asociacijos valdymo organai – prezidentas, prezidiumas.

Nuo 2000 m. iki 2003 m. asociacijai vadovavo Vytautas Briedis, 2003–2007 m. – Rimvydas Vaštakas. 2007 m. R. Vaštakui atsistatydinus iš prezidento pareigų, laikinai eiti prezidentė pareigas išrinka Danutė Ivašauskienė (2007–2008 m.). Trumpiausiai prezidentavo Kęstutis Daukšys. 2008 m. lapkričio mėnesį K. Daukšys išrinktas naujuoju asociacijos prezidentu gruodžio mėnesį atsistatydino. Nuo 2009 m. sporto veteranų asociacijos „Penki žiedai“ prezidente išrinkta asociacijos įkūrėja, ilgametė darbuotoja, Danutė Ivašauskienė.

2009 metais asociacija pervadinta į Sporto veteranų asociacija „Penki žiedai“.

Šiuo metu asociacija vienija 33 sporto veteranų klubus, iš įvairių Lietuvos miestų: Vilniaus (16 sporto klubų), Kauno (7), Klaipėdos (4), Šiaulių (1), Alytaus (1), Marijampolės (2), Kaišiadorių (1), Šilutės (1).

Sporto klubuose sportuoja per 1500 narių ir kultivuojama 18 sporto šakų, t. y. baidarių ir kanojų irklavimas, baidarių slalomas, buriavimas, dziudo, futbolas, gimnastika, irklavimas, krepšinis, lengvoji atletika, orientavimosi sportas, plaukimas, sambo, smiginis, sunkioji atletika, šaudymas iš lanko, šuoliai į vandenį, tinklinis, vandensvydis.

Žymiausi veikėjai: Jūratė Daktaraitė, Birutė Keršulienė, Asta Girdauskienė, Ramunė Gilienė, Birutė Kalėdienė, Jadvyga Putinienė, Antanas Bagdonavičius, Vytautas Lakštauskas, Karolis Nutautas, Albinas Nausėda, Dr. Henrikas Ulevičius, Jurgis Kaziūnas, Jonas Mažeika, Antanas Černiauskas, Robertas Žulpa ir kt.

Pagrindinė asociacijos narių veikla – dalyvauti pasaulio ir Europos sporto veteranų žaidynėse, pasaulio ir Europos čempionatuose ir kitose varžybose, organizuoti sporto varžybas, tarptautinius renginius, bei vykdyti socialinę veiklą.

Pasaulio sporto veteranų žaidynės (World Masters Games) – pagrindinės asociacijos narių varžybos. 1992 m. Monte Karle tarptautinių sporto federacijų generalinės asamblėjos metu Danijos olimpinio iniciatyva buvo surengta konferencija sporto veteranų problemoms aptarti. Joje dalyvavę 45 sporto federacijų atstovai parėmė pasaulio meistrų žaidynių idėją. Buvo išrinkta tarptautinė pasaulio meistrų žaidynių valdyba ir nuspręsta pasaulio meistrų žaidynes rengti kas ketveri metai, o artimiausias III pasaulio sporto veteranų žaidynes surengti 1994 m. Brisbanėje, Australija.

Asociacijos prezidiumui nutarus dalyvauti šiose žaidynėse, neapsirikome. Jose panoro dalyvauti per 90 sportininkų. Nuvažiavę tolimą kelią svetingai buvome priimti Australijos lietuvių, apgyvendinti, pamaitinti.

Iš Brisbano parsivežėme 23 medalius. Šios varžybos buvo pradžia Lietuvos sporto veteranų judėjimui. Po gražių ir įspūdingų atsiliepimų spaudoje pasipylė sporto klubų ir privačių asmenų skambučiai. Norinčių įsitraukti į sporto veteranų veiklą buvo iš visos Lietuvos.

1998 metų pasaulio sporto veteranų žaidynės vyko Portlande. Žaidynės nepavyko dėl mažo dalyvių skaičiaus. Nepalankiai buvo vertinamas didelis 200 JAV dolerių starto mokestis, vizų klausimas. Iš 200 lietuvių norinčių dalyvauti varžybose, į varžybas išvyko tik 35 sportininkai. Likusieji negavo vizų. Iš Portlando mūsų sportininkai, lengvaatlečiai ir krepšininkai, parvežė 10 medalių.

2002 metų pasaulio sporto veteranų žaidynės Melburne, Australija, buvo pačios masiškiausios. Jos sutraukė apie 23 tūkst. dalyvių. Mūsų delegaciją sudarė per 80 sportininkų. Šiose žaidynėse pelnėme 38 medalius.

2006 metų pasaulio sporto veteranų žaidynės, vykusios Edmontone, Kanada, buvo ne ką prastesnės už praėjusias. Parsivežėme 45 medalius.

2009 metais pasaulio sporto veteranų žaidynėse, kurios vyko Sidnėjuje, iškovojome 26 medalius.

2013 metais sporto veteranai varžysis Italijoje, Turino mieste, pasaulio sporto veteranų žaidynėse.

Europos sporto veteranų žaidynės (European Masters Games). 2008 metais Malmės mieste, Švedija, vyko I Europos sporto veteranų žaidynės. Norinčių vykti buvo per 70. Buvo pasiruošę išvykai ir starto mokestį sumokėję vyrų krepšinio komanda ir irkluotojai, tačiau dėl organizatorių neveiklumo ar kitokių priežasčių šių sporto šakų varžybos neįvyko. Išvyko tik 32 sportininkai, lengvaatlečiai ir orientacininkai. Europos sporto veteranų žaidynėse iškovota 14 aukso, 12 sidabro ir 12 bronzos medalių.

2011 metais Europos sporto veteranų žaidynėse Lignano, Italijoje. iškovojome 79 medalius.

Dalyvavimas pasaulio, Europos čempionatuose ir kitose varžybose. Mūsų asociacijos nariai be paminėtų pasaulio ir Europos sporto veteranų žaidynių, dalyvauja ir kitose įvairaus rango varžybose, t. y. pasaulio ir Europos čempionatuose, Baltijos šalių čempionatuose, Lietuvos čempionatuose ir kitose tarptautinėse varžybose.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Lietuvis apgynė F-2 vandens formulių čempiono titulą

„Pirmą kartą iškovoti čempiono vardą paprasčiau, nei jį apginti. Esu labai laimingas, kad...

Sėkmingai Londone pasirodęs Gudžius pateko į Deimantinės lygos finalą (1)

Andrius Gudžius sekmadienį Londone vykstančiame Deimantinės lygos etape užėmė trečiąją...

Po Rapšio finalo – skandalas: čempionas atsikirto protestavusiam australui (12)

Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio vandens sporto šakų čempionate Danas Rapšys 400 metrų...

Rapšys pasaulio čempionate liko greta prizininkų pakylos (10)

Lietuvos plaukimo žvaigždė Danas Rapšys Pietų Korėjos mieste Gvangdžou vykstančiame pasaulio...

Alekna Europos jaunimo čempionate liko 11-as (1)

Švedijoje vykstančio Europos jaunimo (iki 20 metų) lengvosios atletikos čempionato vyrų disko...

Top naujienos

Putino besaikė kariuomenės plėtra Rusijos karybos pramonei užkrovė sunkias skolas: tai uždelsto veikimo bomba (100)

Vladimiro Putino 20 trilijonų rublių (300 milijardų dolerių) atsiėjusi ginklų pirkimo aistra...

Niujorką prikausčiusi byla: kaip penki paaugliai sėdo už grotų dėl brutalaus nusikaltimo, kurio nepadarė (43)

Vieną 1989-ųjų pavasario vakarą maždaug trisdešimties paauglių grupė slankiojo po Niujorko...

Rimvydas Valatka. Policinė valstybė – su nuolaidų kuponais (4)

Naujos areštinės atidarymas sprogdino internetus. Grojo dūdų orkestras. Renginį vedė garsus...

Po Rapšio finalo – skandalas: čempionas atsikirto protestavusiam australui (12)

Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio vandens sporto šakų čempionate Danas Rapšys 400 metrų...

Dvi mergaites auginantis Andrius Rimiškis turi patarimą būsimiems tėčiams: lengva nebus (6)

Vaikystėje žaidęs mašinėlėmis ir vis norėdavęs išbandyti visus vyriškus užsiėmimus...

Gamtos oazė Kauno rajone, kurią vokiečių okupantai bandė paversti europietiško lygio kurortu

Tarpukaryje senoji Kulautuva buvo lyginama su Palanga. Gražus ir didelis miestelio pušynas viliojo...

Įspūdinga: Kane'as įvarčiu iš aikštės vidurio patiesė „Juventus“

Praėjusio sezono pabaigoje traumų kamuotas Harry Kane'as priminė apie save. Anglas įmušė...

Užkandinę Kaune įkūrusių lietuvių idėja nepaliko abejingų: emigrantai pinigus siunčia net iš Aliaskos (73)

Kaune šeimos užkandinę įkūręs iš emigracijos grįžęs lietuvis neliko abejingas vargingai...

Baisiausi dalykai, kuriuos kada nors teko išgirsti porų psichologams

Poras konsultuojantys psichoterapeutai išgirsta įvairiausių pasiteisinimų, nusiskundimų –...