Treneriams, dirbančiam, aptarnaujančiam personalui, medicinos ar kitiems darbuotojams bus privalu dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius), taip pat apsauginius akinius ar veido skydus sportavimo vietose bei išlaikyti ne mažesnį nei 2 metrų atstumą, informuoja Sveikatos apsaugos ministerija.

Naudoti asmens apsaugos priemones turės ir sportininkai, jeigu nepavyks išlaikyti numatytojo 10 metrų atstumo, esant būtinybei, pvz., teikiant pagalbą įvykus traumai, esant būtinybei atlikti masažą ir pan.

Pašaliniai žmonės į sportavimo vietas nebus įleidžiami.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, sportuoti vėl leidžiama, bet reikia saugoti save ir kitus, ypač tuos, kurie yra rizikos grupėje.

„Sakoma, kad sportas – sveikata. Šių dienų kontekste šis posakis privalės būti suprantamas dar ir kita prasme: sportuoti bus leidžiama, tačiau užtikrinant, kad bus apsaugota tiek sportininkų, tiek trenerių, o tuo pačiu ir jų artimųjų sveikata. Todėl pirmiausia primygtinai siūlau nesportuoti, netreniruoti ir nedirbti sportavimo vietoje žmonėms, kurie priklauso rizikos grupei, t. y. yra vyresni nei 60 metų amžiaus arba serga lėtinėmis ligomis“, – sako A. Veryga.

Pasak jo, tuo atveju, jeigu sportininkui ar kitam personalo nariui būtų nustatyta koronaviruso infekcija, nustačius sąlytį turėjusius žmones, jiems būtų taikoma 14 dienų izoliacija. Tad A. Veryga ragina itin atsakingai vertinti savo sveikatos būklę prieš vykstant į sportavimo vietas.

„Šis sušvelninimas yra žingsnis pirmyn, galimybė pradėti treniruotes sporto bazėse, kur to anksčiau nebuvo galima daryti. Tačiau saugumo priemonės išlieka. Visi suprantame, kad sporto pasiekimai yra svarbu, tačiau prioritetas – sportininkų, trenerių ir jų artimųjų sveikata“, – teigia švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė.

Uždarose salėse, sporto bazėse nuo pirmadienio galės treniruotis atrankos į olimpines ir parolimpines žaidynes reikalavimus įvykdę sportininkai, olimpinių rinktinių kandidatai, kurčiųjų, pasaulio ar Europos čempionatams besirengiantys sportininkai.

Stadionai atviri visiems sportininkams, tik svarbu laikytis atstumo bei kitų reikalavimų. Turi būti parinkta tokia treniruočių metodika, kad stadione nors ir esant keliems sportininkams jie dirbtų saugiomis nustatytomis sąlygomis.

Prie įėjimo į sporto bazes turi būti pateikta informacija apie higienos laikymąsi, o sportavimo vietoje sudaryta galimybė tinkamai rankų higienai, dezinfekcijai, taip pat būtų matuojama temperatūra iškart atvykus. Po treniruočių visas panaudotas inventorius turi būti valomas ir dezinfekuojamas, vadovaujantis patvirtintomis rekomendacijomis. Taip pat siūloma pagal galimybes sportavimo vietoje naudotis asmenine specializuota apranga, įranga ar sporto inventoriumi.

Sportavimo vietose galima lankytis tik sveikiems, karščiavimo ir kitų viršutinių kvėpavimo takų ligų susirgimų neturinčių požymių sportininkams, treneriams ir kitam personalui. Jeigu pasireiškia karščiavimas (37,3°C ir daugiau), sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan., nedelsiant privaloma palikti sportavimo vietą, rekomenduojama konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai nuotoliniu būdu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)