„Emocijos užplūdusios buvo Melburne, yra jų ir dabar. Noriu per porą savaičių viską apgalvoti. Tačiau, manau, jog turiu energijos ir jėgų kovoti treke toliau“,- penktadienį spaudos konferencijoje tvirtino dviratininkė, kuri olimpiniame treke Lietuvai atstovaus dvejose - sprinto ir keirino - rungtyse.

S. Krupeckaitė neslėpė nusivylimo, jog dėl griežto teisėjų sprendimo - diskvalifikacijos - poroje su stuburo traumą išsigydžiusia Gintare Gaivenyte nepavyko iškovoti komandinio sprinto rungties olimpinio kelialapio.

„Stengėmės kuo geriau pasirodyti, tačiau likimas pakišo mums koją - buvome diskvalifikuotos. Ne teisėjai, mes padarėme klaidą. Yra kaip yra“, - apmaudo neslėpė dviratininkė.

Dviratininkės trenerio Dmitrijaus Leopoldo vertinimu, nebuvo klaidos dviratininkėms keičiantis treke vietomis, kaip to reikalauja taisyklės.

„Gintarė (Gaivenytė - BNS) labai troško olimpinio kelialapio ir stengėsi iš visų jėgų. Posūkyje ji tiesiog 5 m išlėkė treku aukštyn dar iki 30 m pasikeitimo koridoriaus“, - įsitikinęs treneris.

D. Leopoldo teigimu, teisėjai Melburno treke negailestingi buvo ne tik Lietuvos atžvilgiu. Už taisyklių pažeidimus diskvalifikuotos buvo D. Britanijos, JAV, Graikijos ir kitos vyrų dviratininkų ekipos.

„Žinojome, jog bus aštri kova. Ne visi mūsų tikslai Melburne buvo įgyvendinti. Tačiau sidabras iškovotas sprinte - tikrai geras rezultatas. Viskas vyksta pagal planą. Ruošiamės Londono olimpinėms žaidynėms“,- sakė treneris.

Pasak S. Krupeckaitės, po apmaudžios nesėkmės komandinio sprinto rungtyje buvę labai sunku susikaupti sprinto rungčiai.

„Sprinto kvalifikacijoje buvau septinta. Psichologinis spaudimas buvo didžiulis. Kuomet galop patekau į rungties finalą buvo didžiulė šventė. Didžiuojuosi, kad britei (Victoriai Pendleton - BNS) nepralošiau. Negaliu pasakyti, kad nugalėtojau ar pralaimėjau, tačiau psichologiškai tapau stipresnė“, - tvirtino S. Krupeckaitė, kuriai atiteko sidabras.

Po dviejų sprinto finalo važiavimų esant rezultatui 1:1, po britų apeliacijos jis tapo 0:2 ne Lietuvos dviratininkės naudai.

Lietuvos dviračių federacijos prezidentas (LDSF) Romualdas Bakutis pripažino, jog vienintelis S. Krupeckaitės olimpinis kelialapis - minimalios federacijos programos treke įgyvendinimas, o visas pretenzijas teisėjams iškart po važiavimų pasaulio čempionato Melburno treke pareikšti nebuvę galimybių.

„Atradimų santykiuose su teisėjais būna kaskart. Visos mūsų pretenzijos turėjo būti pareikštos Melburne. Važiavimas nebuvo filmuojamas ir vyriausiasis teisėjas priėmė šoninio teisėjo sprendimą. Nebuvom pasiruošę: kitos komandos filmuoja ir čia pat teisėjams oficialiai pateikia medžiagą“, - prisipažino LDSF vadovas.

S. Krupeckaitės, kuri šiose pirmenybėse neteko ir dviejų jai priklausiusių pasaulio rekordų, vertinimu, trečiojoje - keirino - rungtyje Melburne buvę ypač sunku.

„Pralaimėjau jau pirmają važiavimą. Psichologiškai buvau išsekusi. Bandžiau sukaupti visas likusias jėgas, tačiau pusfinalis tapo tarsi finalu - susirinko labai pajėgios varžovės. Negaliu pasakyti, kad padariau taktinių klaidų. Buvau išsekusi, nusivylusi ir trūko užsidegimo. Varžybos pasibaigė: nuleistas garas, ilsiuosi, vėliau pradėsiu ruoštis olipinėms žaidynėms. Čempionatas išmokė kovoti. Belieka nusiraminti ir ruoštis Londonui. Esu pasiruošusi kovoti“, - kalbėjo S. Krupeckaitė.

Dviratininkės trenerio vertinimu, prarasti du pasaulio rekordai „nieko nereiškia“, svarbiausia - kam atitenka auksas.

„Visi nori pagerinti rekordus. Man tai neduoda jokių emocijų. Aišku, malonu matyti savo protokolo viršuje. Kartelė (pasaulio rekordų - BNS) pakelta labai aukštai, bet nėra neįmanomų jų pagerinti“, - įsitikinusi olimpietė, kuri iš Australijos parsivežė naujausios kartos dviratį būsimiesiems startams.

„Grįžau emociškai sukrėsta ir užpykusi. Viskas virė ir buvo labai skaudu. Beviltiška, kuomet nieko negali padaryti. Gavau labai didelę pamoką. Tačiau nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės“, - tvirtino S. Krupeckaitė, kuri neslėpė iki šiol iki smulkmenų nežinojusi savo rungčių treke reglamento bei galimų nuobaudų už pažeidimus.

„Yra niuansų, kuriuos reikia žinoti. Tačiau yra ir daug subjektyvių dalykų“,- diplomatiškai kalbėjo LDSF vadovas.

Pasak R. Bakučio, be S. Krupeckaitės Londono olimpinių žaidynėse plente Lietuvai plento lenktynėse turėtų atstovauti 3 moterys ir 2 vyrai bei šalies mažųjų dviračių kroso (BMX) lyderė Vilma Rimšaitė.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją