Merginų grupėje iš viso startavo 153 dalyvės. Po atrankinių turų savo grupėje D. Banevič užėmė pirmąją vietą. Niekas rimčiau jai nepasipriešino ir atkrintamuosiuose turuose. Ketvirtfinalyje Vokietijos atstovę Pauline Nettesheim – Bgirl Pauline mūsų sportininkė įveikė sausu rezultatu 2:0 (7:0, 7:0). Lygiai tokia pati situacija susiklostė ir pusfinalyje, kur D. Banevič varžove tapo Swami Mostalac Rizzitiello – Bgirl Swami iš Meksikos – 2:0 (7:0, 7:0).

Finale buvo šokami trys raundai ir čia po kelerių metų pertraukos buvo sudėti visi taškai ant i. Nyderlandų sportininkė Dewi Sardjoe – Bgirl India, pastaruosius dvejus metus besirengusi Paryžiaus olimpinėms žaidynėms ir jose užėmusi ketvirtąją vietą, vengė didelių varžybų ir susitikimų su pajėgiomis varžovėmis. Visgi, paties pirmojo turnyro po Paryžiaus sistema finale lėmė susitikti Bgirl Nickai ir Bgirl Indiai. Susitikimas baigėsi ryškia Nickos pergale – finale ji laimėjo visus tris raundus. Finalo rezultatas – 3:0 (5:2, 6:1, 6:1).

„The Legits Blast“ turnyrą Dominika Banevič laimėjo trečiąjį kartą, anksčiau tą buvo padariusi 2023 m. ir 2021 m. Šeštadienį, šokdama, kaip teigė varžybų komentatoriai, „beveik namų aikštelėje“, nes buvo labai palaikoma susirinkusios bendruomenės, Bgirl Nicka demonstravo tradicinį breiko stilių, aukščiausio lygio techniką, išvengė bet kokių klaidų, viską atliko itin švariai. Skirtingus breiko elementus Lietuvos sportininkė sujungė įdomiai ir organiškai, todėl jau po varžybų specialistų buvo giriama už kiekvieno raundo nuoseklumą ir tolygų intensyvumą. Kaip ir Paryžiuje, Dominikai Banevič šeštadienio varžybose nepritrūko atsipalaidavimo, gero nusiteikimo ilgai varžybų dienai.

Varžybas savo gimtajame mieste rengiantis Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) breiko konsultantas, tarptautinės kategorijos teisėjas Martin Gilian – Bboy MG šiemet į Slovakiją sukvietė garsius vardus – ir šokėjus, ir teisėjus. Šiemet sportininkus vertino legendinis Poe One (kuris pavasarį teisėjavo ir Lietuvos breiko čempionate), Katsu One iš Japonijos, Paulina iš Lenkijos, Kate iš Ukrainos, Thesis iš JAV, Junior iš Brazilijos, Moy iš JAV.

Įdomu, kad organizatoriaus M. Gilian teigimu, „The Legits Blast“ breiko varžybose tarp 90 valstybių Lietuva pirmą kartą buvo atstovaujama taip gausiai – be D. Banevič startavo dar 7 jauni šokėjai. Ir nors tokių aukštų rezultatų pasiekti kitose grupėse kol kas niekam nepavyko, bet, anot jaunuosius breikerius į Slovakiją lydėjusio Lietuvos sportinių šokių federacijos (LSŠF) Breiko lygos vadovo Mindaugo Radvilos – Bboy M, mažiau patyrę šokėjai pasisėmė ir įkvėpimo, ir patirties, o savo jėgas Banska Bistricoje vėl bus galima išbandyti po metų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)