© "Lietuvos žinios"
Be to, Kalmanovičius turės Romanovui sumokėti 34 tūkstančių litų žyminį mokestį.

Pastaruoju metu tai jau antras pažeminimas, kurį patyrė buvęs Kauno "Žalgirio" krepšinio ir futbolo klubų savininkas Kalmanovičius. Prieš kelias savaites Kalmanovičius nebuvo įleistas į VIP (ypač svarbių asmenų) tribūnas stebėti istorinio Lietuvos ir Vokietijos futbolo rinktinių mačo.

Lietuvos futbolo federacijos vadovai Maskvoje gyvenančiam verslininkui pasakė, kad tokiam žmogui, kaip jis, negalima sėdėti vienoje tribūnoje kartu su šalies Prezidentu.

Dviejų garsių sporto mecenatų - Romanovo ir Kalmanovičiaus - nesutarimai prasidėjo prieš keletą metų, kai maskvietis nutarė įsigyti Kauno "Žalgirio" krepšinio klubą. Tuo metu Kalmanovičius kreipėsi pagalbos į neoficialiu Ūkio banko savininku laikomą Romanovą, mat "Žalgirio" klubas bankui buvo skolingas 140 tūkstančių JAV dolerių (490 tūkstančių litų dabartiniu kursu).

Vaikystės draugu Romanovą vadinantis Kalmanovičius paprašė, kad bankas kuriam laikui atidėtų skolos išieškojimą. Kalmanovičius įtikinėjo, kad finansiškai sustiprėjęs klubas visas skolas grąžins. Kalmanovičius net raštu buvo įsipareigojęs padengti skolas bankui.

Tačiau netrukus buvo įkurtas Arvydo Sabonio "Žalgirio" krepšinio centras, kuris iš "Žalgirio" krepšinio klubo perėmė visą turtą. Taip paaiškėjo, kad "Žalgirio" krepšinio klubas negali bankui grąžinti kredito.

Tada Kalmanovičius ėmėsi naujo manevro - pažadėjo finansiškai paremti "Kauno" futbolo komandą, kurios neoficialiu savininku taip pat laikomas Romanovas. Kelis mėnesius maskvietis Kauno verslininką maitino pažadais į futbolo klubo sąskaitą pervesti pirmuosius 100 tūkstančių JAV dolerių (350 tūkstančių litų). Kalmanovičius vis aiškino, kad jam reikia pasižiūrėti į banko sąskaitas, "kiek ten yra pinigų".

Vis dėlto 1999 metų vasarą pinigai buvo pervesti ir Romanovas su Kalmanovičium pasirašė Kauno futbolo ir beisbolo klubo, kuriam priklausė ir "Kauno" komanda, pardavimo sutartį. Pagal šią sutartį abu verslininkai turėjo valdyti po 50 procentų klubo akcijų ir dalytis pelnu, kuris būtų gaunamas pardavus žaidėjus arba laimėjus tarptautinius turnyrus.

Nauju savininku tapęs Kalmanovičius pakartojo tokį patį manevrą, kokį buvo padaręs su "Žalgirio" krepšinio klubu - "Kauno" futbolo klubą jis "perkrikštijo" "Žalgiriu" ir daugelį žaidėjų įkalbėjo pasirašyti naujas sutartis.

Pradžioje Romanovas nekreipė dėmesio į pertvarkymus. Konfliktai prasidėjo Kalmanovičiui pradėjus užsienio klubams pardavinėti žaidėjus. Pagal sutartį pusę gautų pinigų Kalmanovičius turėjo pervesti Kauno futbolo ir beisbolo klubui, tačiau maskvietis to nesiruošė daryti.

Negavusi šių pinigų, Kauno futbolo ir beisbolo klubo valdyba pradėjo reikalauti, kad sutartis būtų panaikinta, o buvusiems "Kauno" žaidėjams uždrausta žaisti už Kalmanovičiaus "Žalgirio" komandą. Nesutarimai grėsė tarptautiniu skandalu ir UEFA sankcijomis.

Po ilgų derybų Kalmanovičius sutiko Romanovui grąžinti klubą, tačiau pareikalavo, kad kaunietis jam grąžintų 100 tūkstančių JAV dolerių. "Tada pareikalavau, kad Kalmanovičius grąžintų visus žaidėjus, kuriuos buvo pardavęs užsienio komandoms, ir atiduotų iš Ūkio banko paimtą kreditą", - sakė Romanovas.

Vis dėlto 2000 metų vasarą Kalmanovičius pasirašė sutartį, pagal kurią Romanovui grąžino futbolo klubą. Tačiau paaiškėjo, kad iš buvusios komandos nieko nelikę - visi geriausi žaidėjai buvo parduoti, likę tik jauni arba silpnesni futbolininkai.

"Komandą, kurią išdraskė Kalmanovičius, praktiškai reikėjo kurti nuo nulio", - prisimena Romanovas.

Matydamas, kad iš Kalmanovičiaus perimta komanda geresnių rezultatų nepasieks, Romanovas buvo priverstas pirkti Šiaulių "Karedos" futbolo klubą. Tik tada, kai geriausi Šiaulių žaidėjai sustiprino "Kauną", ši vėl tapo stipriausia Lietuvoje.

Tačiau netikėtai 2000 metų gruodį Kalmanovičius kreipėsi į Kauno apygardos teismą ir pareikalavo, kad Romanovas jam sumokėtų 796 tūkstančius litų. Maskvietis teigė, kad tiek pinigų neteko grąžindamas Romanovui komandą.

Byla buvo nagrinėjama beveik dvejus metus. Vieni teisėjai priimdavo Romanovui palankius sprendimus, kiti - Kalmanovičiui. Praėjusį antradienį šalies Apeliacinis teismas nusprendė, kad Kalmanovičiaus pretenzijos nepagrįstos.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kinijoje pramogavusi mergina atsidūrė tragikomiškoje situacijoje: galiu būti pirma lietuvė, kuriai taip nutiko (287)

Lietuvė Ieva Koncevičiūtė patyrė neeilinį nuotykį Kinijos regione Makao - tragikomiška...

Rusijos priglaustas perversmo Lietuvoje veikėjas nerimsta: žada sukilimą ir teismą Grybauskaitei (740)

Sausio 13-ąją savi šaudė į savus. Tankai žmonių netraiškė, tai tebuvo provokacija, kurią...

Orai: žiema baigsis netikėtai (9)

Savaitei įpusėjus ramūs orai baigsis ir į šalį atkeliaus kritulių banga, žiemiškas šaltis...

Nušalusias kojas pastebėjo tik pavasarį: galūnės amputavosi pačios kokia odos spalva - pavojingiausia (31)

Šiemet į kai kurias Lietuvos gydymo įstaigas žmonės dėl nušalusių kūno dalių nesikreipė –...

Šeškų pavadavęs LaVaras nesusimovė: mače be gynybos „Vytautas“ pranoko „Dzūkiją“ (148)

Ketvirtas „Big Baller Brand Challenge“ draugiškų rungtynių ciklo mačas Virginijui Šeškui...

Antrąkart įkliuvo Aurimas Didžbalis: šįkart teigiamas dopingo testas – pasaulio čempionato metu (329)

Tarptautinė Sunkiosios atletikos federacija pranešė, kad praėjusių metų pasaulio vicečempionas...

Nuolatiniai teismai atlyginti žalą dėl duobėtų kelių padiktavo sprendimą (28)

Panevėžio miesto savivaldybė patvirtino tvarką, pagal kurią gyventojams, juridiniams asmenims...

Įvertino situaciją Jasaičių šeimoje: problema gali būti kur kas didesnė (168)

Savaitgalį šalyje nuvilnijo Jasaičių šeimos drama. Nors Lygių galimybių plėtros centro...

Po skandalo Vokietijoje dėl chemikalų iš alaus – Lietuvos ūkininkų sprendimas (148)

Lietuvos ūkininkų sąjungai (LŪS) priklausantys grūdininkai po ilgų diskusijų sutiko prieš...

Nesaugūs maisto produktai, kurie vos nepasiekė Lietuvos parduotuvių lentynų (10)

Pernai Lietuvoje uždrausta prekiauti daugiau kaip 1 900 t nesaugių ar nekokybiškų maisto...