Sergejus Jovaiša teigia esąs pasirengęs tapti Lietuvos nacionalinės rinktinės vyriausiuoju treneriu ir vesti komandą į mūšį. Kitas pretendentas - "Šiaulių" ekipos strategas Antanas Sireika apie galimybę dirbti vyriausiuoju rinktinės treneriu kol kas negalvoja. S.Jovaiša: "Esu pasirengęs pakelti ranką ir vesti rinktinę į mūšį".
S.Jovaiša
© "Lietuvos žinios"
Jonui Kazlauskui atsistatydinus iš vyriausiojo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerio posto, pirmasis pageidavimą stoti prie nacionalinės komandos vairo pareiškė S.Jovaiša. Daug titulų su SSRS rinktine ir Kauno "Žalgiriu" pelnęs 1992 metų Barselonos olimpinių žaidynių prizininkas S.Jovaiša pastaruoju metu dirbo laidos "Krepšinio pasaulyje" apžvalgininku.

Paklaustas, ar eiti vyriausiojo rinktinės trenerio pareigų nesutrukdytų faktas, kad jis niekada netreniravo jokios pajėgios komandos, S.Jovaiša atsakė: "Gal ir trukdytų. Tačiau leiskite paklausti, ką pasiekė treneriai, kurie dirba dabar? Išskyrus, žinoma, J.Kazlauską. Jis, mano nuomone, tikrai yra geriausias Lietuvos treneris, tačiau jei atsisako posto, esu pasirengęs kelti ranką ir vesti komandą į mūšį".

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) dar neapsisprendė, kaip bus renkamas naujas Lietuvos rinktinės treneris. Lietuvos krepšinio trenerių asociacijos prezidento Vlado Garasto nuomone, šį kartą skelbti konkursą laiko neliko. Lapkričio pabaigoje mūsų šalies rinktinė pradeda atrankos varžybas į 2003 metų Europos čempionato finalinį etapą, vyksiantį ivedijoje.

Strategija

S.Jovaiša jau turi sukūręs preliminarią strategiją, kaip rinktinė turėtų žaisti. Pirmiausia 47 metų krepšinio ekspertas keistų puolimo taktiką: "Bandyčiau daugiau laisvės duoti rinktinės lyderiams. Individualiai esame pajėgūs, tačiau šiame Europos čempionate žaidėjai buvo per daug įsprausti į rėmus. Leisčiau daugiau improvizuoti". "Auksinio Žalgirio" laikais gudriuoju lapinu pramintas S.Jovaiša mano, kad potencialūs rinktinės lyderiai galėtų būti Šarūnas Jasikevičius, Ramūnas Šiškauskas, Mindaugas Timinskas.

"Be abejo, lyderiai keistųsi priklausomai nuo situacijos. Manau, krepšininkus, turinčius lyderio savybių, reiktų išryškinti. Taip pat sustiprinčiau žaidimą per vidurio puolėjus", - planuoja S.Jovaiša. Savo įsivaizduojamoje rinktinėje S.Jovaiša kandidatais pakviestų visus Turkijoje žaidusius krepšininkus, taip pat keletą kitų žaidėjų: "Pavyzdžiui, Arvydą Macijauską. Jis vertas žaisti rinktinėje. Apie kitus kandidatus dar anksti kalbėti".

S.Jovaiša yra numatęs ir pagalbininkų komandą. "Tai galėtų būti jaunystės ir patyrimo sintezė. Jei sutiktų, rinktinės konsultantu galėtų būti V.Garastas. Tuo atveju, jei tikrai vyriausiuoju treneriu atsisakytų dirbti J.Kazlauskas, norėčiau į pagalbą pasitelkti ir jį".

A.Sireika

Pranešdamas apie savo sprendimą palikti vyriausiojo trenerio postą J.Kazlauskas kaip galimus įpėdinius nurodė dabartinius rinktinės trenerius. "Pavyzdžiui, A.Sireiką", - sakė J.Kazlauskas.

"Dar Turkijoje Jonas man buvo sakęs tokius žodžius. Juos priėmiau su šypsena", - J.Kazlausko žodžius komentavo A.Sireika. "iiaulių" ekipos vyriausiasis treneris jokių pasiūlymų dar negavo ir dėl rinktinės vyriausiojo trenerio kėdės kol kas galvos nesuka: "Iš Turkijos grįžau labai blogos nuotaikos. Dėl rinktinės prasto pasirodymo įžvelgiu ir dalį savo kaltės, tad stengiuosi apie tai negalvoti".

Mūsų krepšininkams grįžus po fiasko Turkijoje, LŽ teiravosi Šarūno Jasikevičiaus ir Sauliaus itombergo nuomonės dėl naujo vyriausiojo trenerio. Žaidėjai tvirtino neįsivaizduoją, kas galėtų pakeisti J.Kazlauską.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gydytojos pasakė, kiek per metus normalu sirgti vaikams ir suaugusiems (36)

Dažna tėvų problema – kone nuolat sergantis vaikas. Vizitai pas gydytoją ypač padažnėja...

Ne tik juodas, alinantis darbas: kaip emigravusios lietuvės užsidirba papildomai (15)

Ką veikia į Jungtinę Karalystę (JK) gyventi ir dirbti išvykę lietuviai? Toks klausimas kyla ne...

Tapinas: Seimo pirmininką vadinčiau kenčiančiu žmogumi (50)

Pirmas susidūrimas su Viktoru Pranckiečiu parodė, kad jis – fantastiškas, visuomeniškas,...

Įvertino „Benedikto turgaus“ asortimentą: prekeivių fantazija – beribė (39)

Visai neseniai sostinėje duris atvėrusi šiuolaikiška prekybvietė buvusioje turgaus aikštėje jau...

Socialdemokratų „atskilėliai“ kuria partiją: buvusio elito likučiai ir „darbiečių“ pažiba pirmininku išrinko G. Kirkilą (845)

Šeštadienį į steigiamąjį suvažiavimą Vilniuje susirinko naujos politinės organizacijos –...

Atviras interviu su Ieva Zasimauskaite apie maldas nuo pusės penkių ryto ir veidmainystes pramogų pasaulyje (190)

Lietuva išsirinko – šįmet į didžiąją „Euroviziją“ siunčia Ievą Zasimauskaitę....

Gyvai / „Betsafe-LKL“ rungtynės: „Šiauliai“ – „Lietuvos rytas“ tiesioginė vaizdo transliacija (4)

Vilniaus „Lietuvos rytas“ praėjusį savaitgalį netikėtai namuose nusileido Klaipėdos...

BBC: buvęs rusų šnipas parašė laišką Putinui (310)

Buvęs dvigubas Rusijos agentas Sergejus Skripalis dar prieš apnuodijimą rašė Rusijos...

Gyvai / „Betsafe-LKL“ čempionato rungtynės: „Juventus“ - „Neptūnas“

„Betsafe-LKL“ čempionato rungtynės: „Juventus“ - „Neptūnas“. Tiesiogiai iš Utenos.

Vienintelis žaislas, kurio princas Williamas su Kate neperka savo vaikams (12)

Ne paslaptis, kad princas Williamas ir Kate Middleton siekia užtikrinti savo vaikams laimingą...