O priežasčių tam jie tikrai turėjo - net tris.

Pirmiausia, Melburne vykusiame prestižinio „Australian Open“ turnyro finale 24-erių metų serbas Novakas Djokovičius (ATP-1) 5:7, 6:4, 6:2, 6:7 (5:7), 7:5 palaužė 25-erių metų ispaną Rafaelį Nadalį (ATP-2) ir laimėjo jau penktą „Grand Slam“ titulą savo karjeroje bei trečią Australijoje.

N. Djokovičiui už pergalę atiteko ne tik nugalėtojo taurė, bet ir 2000 reitingo taškų bei 2,3 mln. JAV dolerių.

Dvikovą, kuri truko rekordiškai ilgai - net 5 val. 53 min., stebėjo ir savo tautietį tribūnose aktyviai palaikė legendinis krepšininkas bei dabar Serbijos olimpinio komiteto prezidentas Vlade Divacas.

Antra, Eindhovene, Olandijoje, vykusiame Europos vyrų vandensvydžio čempionate Serbijos komanda iškovojo aukso medalius. Ji finale 9:8 (1:1, 2:3, 3:1, 3:3) įveikė Juodkalniją ir pirmą kartą nuo 2006 metų tapo stipriausia Senajame žemyne.

Pergalingą įvartį serbams likus žaisti 1 min. 12 sek. pelnė Vanja Udovičičius, o geriausiu turnyro žaidėjo išrinktas Mladjanas Janovičius.

Trečia, Belgrade vykusiame Europos vyrų rankinio čempionate Serbija laimėjo sidabro medalius. Nors finale ji apmaudžiai rezultatu 19:21 (7:9) nusileido Danijos komandai, tai - geriausias serbų pasiekimas per visą istoriją.

Serbijos rinktinė, kurią arenoje palaikė net 20 tūkst. fanų, finale žaidė apskritai tik pirmą kartą. Beje, geriausio varžybų žaidėjo titulas atiteko taip pat serbui Momirui Iličiui.