„Nuo to laiko, kuomet pradėjau sportuoti, galima sakyti, kad visiškai nebuvo varžybų. Vis dėlto pastaruoju metu Alytuje vyko keletas kalnų dviračių lenktynės, bet plento varžybų nebuvo visiškai. Tikiuosi, kad šį kartą man padės ir namų sienos“, – mintimis dalijosi Ž. Savickas.

Penktadienį varžybos prasidės 15 valandą. Pirmi prie starto linijos stos veteranai, po jų važiuos jaunės, jauniai, moterys, o nuo 18 val. desertas – 38 km ilgio vyrų asmeninės lenktynės laikui.

Oficialus varžybų atidarymas penktadienį 16 val. 45 min. prie Sporto ir rekreacijos centro (Naujoji g. 52).

„Kalbant apie plento sportininkus, šiuo metu turime itin gerus sportininkus, kurie važiuoja už pačias geriausias pasaulio komandas. Visi šie dviratininkai birželio 27-29 d. bus Alytuje. Jiems yra garbė ir prestižas tapti Lietuvos čempionu. Visos komandos sudaro sąlygas jiems atvykti ir dalyvauti. Noriu pakviesti visus alytiškius ateiti ir pamatyti geriausius šalies dviratininkus, kurie Lietuvoje būna labai retai“, – kalbėjo Dviračių sporto federacijos prezidentas Žydrūnas Stankevičius.

Penktadienį ir sekmadienį nestigs pramogų ir visiems dviračių sporto mėgėjams – bus galimybė varžytis dviračių stimuliatoriuje, vaikų lauks trumpa triratukų distancija, taip kiti žaidimai ir pramogos.

Šeštadienis bus skirtas dviračių sporto mėgėjams. Visi norintieji yra kviečiami 10 valandą į Metelių regioninį parką, kuriame vyks dviračių žygis „Mink į priekį“. 42 kilometrų ilgio kelionės dalyviai pamatys Širvinto miško šimtamečius ąžuolus, pažvelgs į Obelijos ežerą nuo kalvų kuprų ir užkops ant Kaukų piliakalnio. Keliautojai lankysis vietoje, kurioje prieš 151 metus vyko lietuvių sukilėlių mūšis su Rusijos imperijos kariuomene. Ištvermingiausieji, pasirinkę 62 km maršrutą aplink visus tris didžiuosius Dzūkijos ežerus, dar aplankys Prelomciškės piliakalnį ir Kryžių bažnyčią.

Žygio dieną dalyvių registracija vyks nuo 10.00 iki 10.30 val. prie Metelių regioninio parko direkcijos (Seirijų g. 2, Metelių k. Lazdijų raj.). Dalyvio mokestis – 5 Lt. Žygyje nemokamai gali dalyvauti vaikai iki 16 metų ir senjorai. Užsiregistruoti būtina internetu (info@meteliuparkas.lt nurodant vardą ir pavardę. Pirmi 100 dalyvių užsiregistravę el. paštu ir susimokėję dalyvio mokestį žygio vietoje, gaus ženkliuką su žygio simbolika).

Šeštadienį 16.30 val. visi norintieji galės užduoti klausimus geriausiems šalies dviratininkams. Susitikimas su sportininkais vyks Alytaus miesto teatre. Klausimus, atsakymus, įdomias istorijas ir pasakojimus galėsite išgirsite iš tokių elitinių dviratininkų kaip R. Navardauskas, I. Konovalovas, Inga Čilvinaitė, G. Bagdonas, A. Kruopis, Ž. Savickas, Agnė Šilinytė, Marius Bernatonis.

Sekmadienį nuo 10 valandos ryto grupinėse lenktynėse startuos moterys ir jaunės. Iš karto po jų 12.45 val., „Mini turo“ dėka, visiems dviračių mėgėjams bus galima įveikti dalį pagrindinės trasos
Sirgaliai ir mėgėjai galės suprasti bei pajausti, ką reiškia važiuoti greta didžiausiu šalies dviračių sporto žvaigždžių. Kartu su mėgėjais važiuos pasaulio ir Europos treko čempionė, Pekino olimpinių žaidynių dalyvė Simona Krupeckaitė bei pasaulio jaunimo dviračių treko čempionas Svajūnas Jonauskas.

„Tokia akcija vyksta pirmą kartą, tačiau tikiuosi, kad ji taps tradicinė“, – pasakojo S. Krupeckaitė. – Tai gražus renginys. Tikiuosi, kad ateis daug žiūrovų ir visiems bus smagu“.

„Mini turas“ – mėgėjams skirtas pramoginis važiavimas neskaičiuojant laiko. Tai galimybė išmėginti profesionalų trasą ir čempionato metu tapti ne tik žiūrovu, bet ir dalyviu. Dalyvių amžius nėra ribojamas, svarbu turėti techniškai tvarkingą dviratį ir šalmą.

Visi norintys dalyvauti turi birželio 29 dieną atvykti į Alytų, kur prie Sporto ir rekreacijos centro (Naujoji g. 52) prasidės „Mini turas“. Visi dalyviai nuo 10 valandos ryto galės atsiimti dalyvio paketus. Norintieji dalyvauti turi užsiregistruoti Lietuvos dviračių sporto federacijos puslapyje (LDSF.lt/mini-turas), arba birželio 27 d. renginio vietoje.

Iš kart po „Mini turo“ finišo, prie starto linijos stos ryškiausios dviračių sporto žvaigždės, nes 13.20 val. prasidės grupinės vyrų (162,5 km) ir jaunių (125 km) lenktynės (13.15 val. 87,5 km veteranų lenktynės).

Renginio uždarymas ir sportininkų apdovanojimai planuojami sekmadienį 18 valandą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės