Tai – geriausias 31-erių biatlonininko rezultatas sprinto rungtyje per visą karjerą. Aukštesnę poziciją jis yra užėmęs sykį, 2018 metais, kada asmeninėse lenktynėse Pokliukoje buvo 25-as.

„Esu patenkintas tuo, kad šiandien sugebėjau šimtu procentų atlikti savo darbą – maksimaliai gerai sušaudyti ir išsikrauti trasoje. Jaučiu geresnę savijautą varžybose, atsiranda jėgų kentėti ir trečiame rate pralaimėti ne tiek daug, kiek seniau“, – komentavo K.Dombrovskis.

Pagal greitį pirmame ir antrame ratuose Lietuvos biatlonininkas buvo 55-as, tuo metu trečiame – net 39-as. Tiesa, laiko adaptuotis prie sąlygų aukštikalnėse K.Dombrovskis turėjo truputį daugiau nei dauguma varžovų – į Antholcą, esantį net 1700 m aukštyje virš jūros lygio, jis atvyko prieš savaitę.

„Atvykome čia ruoštis pasaulio čempionatui, bet pastebiu tendenciją, kad jei esu bent kiek geresnės sportinės formos, aukštikalnėse man pakankamai gerai važiuojasi. Kitą savaitę aukštikalnėse vyks ir Europos čempionatas, bet dėl tolimesnių planų vis dar vyksta svarstymai.

Pasakiau treneriui, kad norėčiau išbandyti individualią rungtį Europos čempionate, tačiau sprendimas dar nepriimtas. Įvertinsime startus Antholce ir matysime, ar verta dalyvauti, ar ne“, – sakė K.Dombrovskis.

Už 27 poziciją iš Nemenčinės kilusiam biatlonininkui atiteko 14 įskaitinių taškų. Dar 6 į savo taškų taupyklę pridėjo 35 vietą užėmęs Vytautas Strolia. Praėjusį sekmadienį istorinę šeštą vietą bendro starto rungtyje iškovojusiam anykštėnui Antholco sprinte kortas sumaišė šaudymas stovint: prieš antrą šaudymo ruožą mūsiškis rikiavosi 11-as, tačiau trys netaiklūs šūviai bloškė 33 pozicijomis žemyn. Dėka aukšto tempo trasoje V.Stroliai pavyko palypėti 9 vietomis aukščiau, į 35-ąją.

Sėkmingai sprintas susiklostė jauniausiam rinktinės nariui Maksimui Fominui: 22-ejų visaginietis pasiekė antrą karjeros rezultatą, užimdamas 61 poziciją (šaudymas 1+0). Nuo teisės šeštadienį varžytis persekiojime jį skyrė vos 0,1 sek. Ketvirtas Lietuvos komandos atstovas Tomas Kaukėnas tarp 98 biatlonininkų buvo 71-as (2+1).

Nugalėtoju tradiciškai tapo norvegas Johannesas Thingnesas Boe (1+0), kuris net 31,4 sek. pranoko švedą Martiną Ponsiluomą (1+0) bei 37,3 sek. – tautietį Sturlą Holmą Laegreidą (0+0). K.Dombrovskis nugalėtojui nusileido 1 min. 59,9 sek., V.Strolia – 2 min. 13,1 sek., M.Fominas – 2 min. 58,1 sek., o T. Kaukėnas – 3 min. 11,3 sek.

Bendroje įskaitoje įtikinamai pirmauja J.T.Boe (1049 tšk.), lenkiantis S.H.Laegreidą (845 tšk.). V.Strolia klasifikuojamas 22-as (233 tšk.), o K.Dombrovskis – 62-as (24 tšk.).

Šeštadienį biatlonininkai varžysis moterų ir vyrų persekiojimo lenktynėse, o sekmadienį vyks estafečių varžybos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją