aA
Antradienį Rygoje buvo surengta Optibet ledo ritulio lygos (OHL) pristatomoji spaudos konferencija.
Rygoje pristatytas bendras Latvijos ir Lietuvos ledo ritulio čempionatas
© Hockey.lt

Joje kartu su trijų Lietuvos komandų atstovais bei šešių Latvijos komandų vadovais dalyvavo ir asociacijos „Hockey Lietuva“ bei Latvijos ledo ritulio federacijos prezidentai, kurie pasidžiaugė bendru abiejų šalių projektu.

Pastaraisiais metais aktyviai tarpusavyje bendradarbiaujančios Latvijos ledo ritulio federacija ir asociacija „Hockey Lietuva“ kartu rengė ne vieną turnyrą, o ateinantį sezoną nuspręsta bendradarbiavimą tęsti ir klubinio ledo ritulio lygyje. Ne vienerius metus brandinta idėja sujungti Lietuvos ir Latvijos čempionatus tapo realybe – lietuvių ir latvių klubai nuo šiol kovos vienoje lygoje.

Šiemet Lietuvos ir Latvijos ledo ritulio atstovai susitarė dėl bendro čempionato rengimo, tad 2022-2023 metų sezone dviejų kaimyninių šalių klubai kovos tarpusavyje dėl Baltijos čempionų titulo. OHL čempionate į kovą stos trys Lietuvos komandos – „7bet-Hockey Punks“, „Kaunas City“ ir „Airwell Energija“ bei šeši Latvijos klubai „HS Riga“, „HK Prizma“, „HK Zemgale/LLU“, „DLSS/Dinaburga“, „Mogo/LSPA“ ir Rygos „Dinamo“.

Artėjant rugsėjo 3 dieną prasidėsiančioms pirmenybėms, Rygoje antradienį buvo surengta speciali spaudos konferencija, kurioje lygą bei planus būsimam sezonui pristatė abiejų šalių atstovai. Asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidentas Dainius Zubrus prisiminė, jog šį projektą buvo bandoma įgyvendinti ne vienerius metus bei pasidžiaugė, kad galiausiai buvo pasiektas susitarimas dėl bendros lygos rengimo.

„Visų pirma noriu padėkoti mūsų draugams iš Latvijos, su kuriais mes dirbame ne vienerius metus. Puikiai žinome, jog jūs esate viena iš dešimties stipriausių pasaulio ledo ritulio valstybių, todėl labai džiugu dėl Lietuvos ir Latvijos klubų varžymosi vienoje lygoje. Projektą turėti bendrą ledo ritulio lygą turėjome ne vienerius metus, bet anksčiau dėl įvairių priežasčių mums jo įgyvendinti nepavyko.

Bendra Lietuvos ir Latvijos ledo ritulio lyga yra puikus projektas padėsiantis mums žengti į tinkamą pusę. Į Latviją mes žiūrime kaip į pavyzdį ir tikimės, kad galime iš jų sulaukti pagalbos: iš latvių galime pasimokyti ne tik, kaip žaisti ledo ritulį, tačiau ir kaip kurti infrastruktūrą, santykius su miestų valdžiomis, rėmėjais, ledo ritulio visuomene.

Visi kartu galime padėti mūsų sportui toliau augti, labiau prieinamus vaikams, o to mes labiausiai ir siekiame. Labai džiaugiamės šia lyga, kurioje turime tris komandas, kurios ruošiasi šiam iššūkiui stiprindamos savo sudėtį ir ieškodamos galimybių padidinti biudžetus. Mūsų laukia didelis ir puikus sezonas“, – spaudos konferencijoje kalbėjo D. Zubrus.

Latvijos ledo ritulio federacijos prezidentas Aigaras Kalvitis atskleidė, jog šioje lygoje buvo laukiama ir Estijos atstovų, kuriems kelią į lygą užkirto ekonominis faktorius. Visgi, tikimasi, jog jau po metų prie Lietuvos bei Latvijos klubų lygoje prisijungs ir trečioji Baltijos valstybė.

„Po vienuolikos metų pertraukos mes ir vėl turime tarptautinę lygą. Šis kelias nebuvo lengvas, tad labai džiugu, jog pasiekėme tokį rezultatą. Dabar lygoje turėsime šešis Latvijos ir tris Lietuvos klubus, bet ateityje tikimės, jog prie mūsų prisijungs ir Estijos komandos“, – kalbėjo A. Kalvitis.

Lietuvos klubams – didelis iššūkis

Trijų Lietuvos klubų atstovai spaudos konferencijoje taip pasidžiaugė galimybe žaisti naujoje lygoje. Lietuvos čempionų „7bet-Hockey Punks“ vadovas Šarūnas Kuliešius neslėpė, jog tikslas žaisti šioje lygoje buvo jau seniai, tačiau kartu su juo atsirado ir papildomų iššūkių siekiant pasiekti aukštesnį lygį.

„Labai džiaugiamės galėdami prisijungti prie mūsų draugų iš Latvijos, lietuvių ledo ritulio komandoms tai neabejotinai didelis žingsnis į priekį. Mes visada norėjome varžytis šiose pirmenybėse, bet pasiekti šį lygį nėra taip lengva: turime pasistengti ieškodami rėmėjų ir galimybių pastiprinti savo komandą. Šiame sezone darysime viską ką galime ir tikiuosi, kad būsime pakankamai geri varžytis šiame lygyje“, – kalbėjo „Pankų“ vadovas.

„Kaunas City“ treneris Sergejus Durdinas taip pat neslėpė džiaugsmo ateinantį sezoną galėdamas vesti Kauno komandą į kovą su savo tėvynainiais.

„Labai didžiuojamės tuo, jog galime būti šioje lygoje. OHL pirmenybes puikiai pažįstu: pats joje daug metų žaidžiau ir buvau treneriu. Labai laukiame dvikovų su Latvijos komandomis ir bandysime kovoti su visais varžovais.“

Tuo tarpu „Airwell Energijos“ treneris Arūnas Aleinikovas prisiminė, jog elektrėniškiams anksčiau ne vieną sezoną teko varžytis Latvijos čempionate, o ateinantį sezoną tarp jo auklėtinių bus daug jaunimo.

„Labai smagu, jog galėsime žaisti vienoje lygoje su Latvijos klubais. „Energijai“ tai nebus nauja patirtis: jau anksčiau žaidėme su latviais ir tai nebus pirmasis mūsų toks bandymas. Mūsų komanda bus labai jauna, bet prižadame visiems, kad Latvijos komandoms mesime rimtą iššūkį.“

Konferencijos metu pasiteiravus apie komandų biudžetus, Elektrėnų klubo treneris pripažino, jog jų biudžetas bus kuklesnis nei kaimynų iš Latvijos.

„Labai džiaugiamės, jog turime puikius santykius su Elektrėnų valdžia. Jie apmokės mūsų ledo nuomą treniruočių ir rungtynių metu. Kartu su rėmėjų pagalba šį sezoną tikimės surinkti maždaug 80-90 tūkstančių eurų.“

Kitų Lietuvos komandų atstovai buvo kiek paslaptingesni. „7bet-Hockey Punks vadovas Šarūnas Kuliešius atskleidė, jog jų biudžetas bus kiek didesnis nei kolegų iš Elektrėnų, o „Kaunas City“ treneris S. Durdinas pripažino, jog laukia didesnės pagalbos iš miesto valdžios.

„Kad ir kokį biudžetą turėtume, jis nebus toks, kokio norėtume. Turėsime kiek didesnį biudžetą, nei elektrėniškiai, bet reikia nepamiršti, jog Vilniuje viskas kainuoja daugiau, tad to skirtumo gali ir nesijusti“, – pripažino sostinės klubo vadovas.

„Norėčiau padėkoti mūsų pagrindiniams rėmėjams „Dagmita“, be kurių pagalbos žaisti čia negalėtume. Taip pat tikimės sulaukti didesnės paramos iš miesto valdžios, kuri mums ir dabar padeda. Ties mūsų biudžetu mes dar dirbame“, – teigė S. Durdins.

Aukštesnio lygio pirmenybės suteiks naujų galimybių

Asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidento D. Zubraus manymu, Lietuvos komandų biudžetai gali išaugti dar ir šio sezono metu.

„Kalbant apie mūsų komandų biudžetus – reikia suprasti, jog šiuo metu tai vis dar yra besitęsiantis procesas. Prisijungdami prie šios lygos, atveždami į Lietuvą aukštesnio lygio ledo ritulį mes sukuriame produktą, kurį galime parodyti žmonėms, miestų atstovams, rėmėjams ir sakyti, jog ledo ritulys Lietuvoje gerokai patobulėjo. Aš tikiu, jog galime pritraukti daugiau rėmėjų, įkalbėti miestų atstovus dar labiau įsijungti į klubų gyvavimą. Dėl to ši lyga mums yra labai svarbi ir mes šiuo metu dar negalime tvirtai pasakyti, jog tai yra maksimalūs biudžetai: manau, kad mes dar galime juos padidinti ir tapti dar konkurencingesniais“

Spaudos konferencijoje buvo kalbėta ir apie kylančią elektros kainą ir dėl jos atsirandančią grėsmę kai kurioms arenoms būti uždarytoms. Visgi, D. Zubrus tikisi, jog Lietuvoje arenų uždaryti neteks ir jos sezono metu dirbs įprastu režimu.

„Niekam ne paslaptis, kad kainos kyla, bet mes tikimės, jog arenos toliau dirbs. Arenų vadovai neslepia, jog dėl to situacija tampa vis sunkesnė, bet mūsų planas nesikeičia: pradėsime sezoną ir tęsime darbus su arenų atstovais. Kiekviename mieste situacija yra skirtinga, jie turi skirtingų įsipareigojimų, bet tikiuosi, jog mes toliau galėsime žaisti visose arenose“

Asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidento teigimu, Lietuvoje reikia daugiau nei vienos stiprios ledo ritulio komandos, todėl trijų miestų dalyvavimas OHL čempionate yra puikus žingsnis Lietuvos ledo rituliui.

„Mūsų darbo asociacijoje dalis yra padėti sukurti infrastruktūrą, kad kuo daugiau vaikų galėtų žaisti ledo ritulį. Tačiau tuo pačiu mes turime jiems parodyti, kur jie gali žaisti ateityje, jog jie gali tobulėti ir užaugti iki nacionalinės rinktinės lygio.

Žiūrime į tokį miestą, kaip Kauną – mes ne vienerius metus dirbome ties tuo, kad ten atsirastų nauja arena ir dabar šiame mieste yra geriausia ledo ritulio infrastruktūra visoje Lietuvoje. Tokioje lygoje mums reikia ir komandos iš Vilniaus, o „7bet-Hockey Punks“ pernai buvo ir mūsų šalies čempionai. Tuo tarpu mano gimtasis miestas Elektrėnai visada buvo ledo ritulio miestas, nepaisant to, jog mūsų šalis yra krepšinio šalis. Todėl neabejoju, jog ir šio miesto komanda gali kovoti šioje lygoje.

Aš tikiu, jog dabar mes turime tris kompetentingas komandas. Žinoma, galima tikėtis, jog komandos nebus sudarytos vien tik iš lietuvių, bet tai tik dar labiau padės pakelti bendrą ledo ritulio lygį ir parodyti, jog mes gerokai išauginome savo lygį. Jei sulauksime pagalbos iš miestų ir rėmėjų, tikrai galėsime mesti iššūkį kolegoms iš Latvijos.“

OHL čempionatas startuos jau rugsėjo 3 dieną. Lietuvos klubai į kovas įsijungs antrąją rugsėjo savaitę: rugsėjo 7 dieną 19:30 val. „Kaunas City“ namuose priims „HS Riga“, o rugsėjo 8 dieną „7bet-Hockey Punks“ tuo pačiu metu Vilniuje išbandys jėgas su „HS Prizma“. Tuo tarpu „Airwell Energija“ sezoną Elektrėnuose pradės rugsėjo 14 dieną prieš „Mogo“ ledo ritulininkus.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
5.0000

Į pasaulio čempionatą Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė vyksta kautis dėl aukso

Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė tęsia savo pasiruošimą pasaulio IIIA diviziono...

Savaitgalį – intriguojantys mūšiai dėl TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionato medalių

Savaitgalį VDU Valdo Adamkaus sporto centro salėje vyks TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio...

Jokių rusų: Ukraina uždraudė savo atletams rungtis su okupantais

Ukrainos vyriausybė nusprendė uždrausti savo sportininkams dalyvauti olimpinėse atrankos...

Irkluotojai atidaro sezoną: treneriai džiaugiasi tobulėjimu, sportininkai nusiteikę kovingai

„Kontroliniai testavimai rodo, kad rinktinės nariai stovyklose tobulėjo. Turime sportininkų,...

A. Šociko turnyro startas: tituluoto ukrainiečio pergalė ir 7 medalius užsitikrinę lietuviai

Kovo 30 – balandžio 1 d. Kauno sporto halėje vyksta jau 27-tą kartą iš eilės organizuojamas...

Top naujienos

Perspėja: Seime laukia rimtos rietenos, o viena partija rizikuoja susideginti (3)

Finansų ministerijai pristačius mokesčių reformą, kritika jos atžvilgiu pasipylė tiek iš...

Daiva Žeimytė-Bilienė, ciklas „(Iš)gyventi", parengė Agnė Keizikienė

Į rusų nelaisvę Ukrainoje papuolęs Kipras vos išsikapstė gyvas: kai išgirdau garsus iš tardymo kamerų, man pakirto kojas (2)

Lietuvis Kipras, prasidėjus karui Ukrainoje, prisidėjo prie vienos tarptautinės organizacijos ir...

Sinkevičius supykdė Nyderlandų ir Europos politikus: komisaro žingsnį vadina didžiule klaida

Norėdamas paskatinti šalį aktyviai laikytis politikos, kuria siekiama mažinti azoto taršą, ir...

Sinoptikė: kiek dar teks laukti tikrojo pavasario

Sinoptikė Ineta Daunoravičiūtė Delfi sako, kad savaitgalį Lietuvą pasieks kiek šiltesnė oro...

Padegtas Ragelskio šeimos automobilis: paskelbė dramatišką žinutę feisbuke (39)

Penktadienio naktį sostinėje buvo padegtas automobilis „Chrysler“. Policija dėl įvykio...

Viktorija Dačinskaitė

Lietuviai jau ragauja pirmuosius grybus: kas miškuose auga šiuo metu ir kokių gėrybių bus galima aptikti netrukus

Kovo mėnuo lietuviams padovanojo pavasarinių grybų . Socialiniuose tinkluose grybautojai jau kurį...

Putinas paskelbė naują užsienio politikos strategiją: įvyko „radikalių pokyčių“ (2)

Rusija priėmė naują užsienio politikos strategiją, kurioje Vakarai vadinami „egzistencine“...

Tyrimas parodė, ką Rusija iš tiesų planavo Ukrainoje: svarbiausias vaidmuo buvo numatytas ne kariuomenei sadizmas – ne atsitiktinis (22)

Planuodama užpulti Ukrainą Rusija tikėjosi, kad didįjį darbą nudirbs platus šnipų tinklas, o...

Karas Ukrainoje. JAV: dėl Rusijos užmojų turime naujos informacijos Kyjivas: kilo dar viena grėsmė (2)

Vėlų ketvirtadienio vakarą Rusija apšaudė Charkivą. Pirminiais duomenimis, sužeistųjų ar...

Į Lukašenkos pasiūlymą iškart sureagavo Kremlius (5)

Penktadienį Kremlius atmetė paliaubų galimybę Ukrainoje , kai Maskvos sąjungininkę Baltarusiją...