Tokiu būdu Julija iš Gvangdžou išsiveš visų trijų prabų medalius – auksą 200 m disciplinoje, sidabrą 100 m distancijoje ir bronzą plaukiant 50 m.

Auksinį apdovanojimą 50 m krūtine rungtyje laimėjo amerikietė Lilly King (29,84 sek.), triumfavusi ir perpus ilgesniame nuotolyje. Įdomu, kad L. King identišku laiku kaip finale plaukė ir pusfinalyje.

Per vieną grybšnį nuo sensacingo triumfo buvo 14-metė Italijos talentė Benedetta Pilato, atplaukusi lygiai per 30,00 sek. ir emocingomis ašaromis iškart aplaisčiusi sidabrą.

Ketvirta liko jamaikietė Alia Atkinson (30,34 sek.).

Nesėkmingai žaibiškas finalas susiklostė ir Rusijos plaukikams. Vyrų 50 m nugara plaukime auksą netikėtai nugvelbė pusfinalyje tik penktas buvęs Zane'as Waddellas (24,43 sek.) iš Pietų Afrikos Respublikos, palikęs sau už nugaros favoritais laikytus rusus Jevgeniją Rylovą (24,49 sek.) ir Klimentą Kolesnikovą (24,51 sek.).

Primename, kad sekmadienį į Gvangdžou baseiną šoko ir lietuviai – vyrų rinktinė estafetės 4x100 m kompleksiniu būdu atrankoje užėmė 11-ą vietą ir užsitikrino kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes.

Moterų estafetėje 4x100 m kompleksiniu būdu net du pasaulio rekordus pasiekė JAV plaukikės.

Regan Smith, Lilly King, Kelsi Dahlia ir Simone Manuel finišavo per 3 min. 50,40 sek. ir net 1,15 sek. pagerino taip amerikietėms nuo 2017 metų priklausiusį planetos rekordą.

Pirmoji estafetėje plaukusi R. Smith nugara 100 m įveikė per 57,57 sek. ir taip pat pagerino pasaulio rekordą, kuris nuo 2018 metų priklausė kitai amerikietei Kathleen Baker (58,00 sek.).

Antrą vietą Pietų Korėjoje užėmė Australijos rinktinė (3.53,42), trečiąją – Kanados ekipa (3.53,58).

Vyrų 1500 m plaukime laisvuoju stiliumi triumfavo vokietis Florianas Wellbrockas (14 min. 36,54 sek.). Jis pasaulio čempionu tapo pirmąjį kartą. Sidabro medalį pelnė ukrainietis Michailas Romančiukas (14.37,63), bronzos – italė Gregorio Paltrinieri (14.38,75).

Moterų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale greičiausia buvo amerikietė Simone Manuel (24,05 sek.). Tai – jos pirmasis planetos pirmenybių aukso medalis. Antroji vieta atiteko švedei Sarah Sjoestroem (24,07 sek.), trečioji – australei Cate Campbell (24,11 sek.).

Vyrų 400 m kombinuoto plaukimo rungtyje triumfavo japonas Daiya Seto (4.08,95). Antrą vietą užėmė amerikietis Jay'us Litherlandas (4.09,22), trečiąją – Lewisas Clareburtas (4.12,07) iš Naujosios Zelandijos.

Analogiškoje rungtyje tarp moterų nugalėjo tituluota vengrė Katinka Hosszu (4.30,39). Antra buvo kinė Ye Shiwen (4.32,07), trečia – japonė Yui Ohashi (4.32,33).

Vyrų kompleksinio plaukimo estafetėje 4x100 m nugalėjo Europos rekordą pagerinusi Didžiosios Britanijos komanda – 3:28,10 sek. Antri finišavo amerikiečiai (3:28,45), treti – rusai (3:28,81).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (166)