Šią liūdną žinią „Cycling Weekly“ leidiniui pranešė Ukrainos dviračių sporto federacijos prezidentas Andrijus Grivko. Anot jo, 65-erių O. Kulykas žuvo per Rusijos karių antpuolį, kartu su kariais ir miesto gynėjais padėdamas civiliams asmenims evakuotis iš pavojingų bombarduojamo ir apšaudomo Kijevo zonų.

„Tragiška žinia ir tragiškas metams mums visiems Ukrainoje, Kijeve“, – teigė A. Grivko. Būtent jis apie tėvo žūtį pranešė ir trenerio sūnui, profesionaliam dviratininkui Andrijui Kulykui, 2019-aisiais tapusiam Ukrainos čempionu, o praėjusiais metais šalies pirmenybėse iškovojusiam bronzos medalį.

„Tuo metu, kai tėvas žuvo, Andrijus buvo treniruotėje ir mes apie tragišką nelaimę sužinojome anksčiau už jį. Labai sunku“, – teigė Prancūzijoje gyvenantis A. Grivko, kuris ir pats anksčiau buvo profesionalus dviratininkas.

Žuvęs treneris O. Kulykas savo karjerą pradėjo treniruodamas tuometinius Sovietų Sąjungos sportininkus, vėliau dirbo ir Rusijoje, po kurios karių atakos žuvo.

„Matydamas, kas vyksta mano šalyje, aš galvojau apie sugrįžimą ir pagalbą vietoje. Tačiau nusprendžiau, kad naudingesnis būsiu užsienyje – stengiuosi organizuoti finansinę paramą, bandau susisiekti su išsibarsčiusiais mūsų sportininkais ir treneriais, bandau apsaugoti žmones“, – tikino A. Grivko.

38-erių ukrainietis apgailestavo dėl pasyvios Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) į Rusijos agresiją. Nors prašymą šalinti Rusijos ir Baltarusijos dviratininkus iš visų oficialių varžybų A. Grivko išsiuntė dar praėjusį šeštadienį, vasario 26-ąją, sprendimas tai padaryti buvo priimtas tik trečiadienį, kovo 2-ąją.

„Suprantu, kad dalis rusų ar baltarusių sportininkų nebus patenkinti dėl tokio sprendimo, tačiau mūsų dviratininkai tiesiog negali pagalvoti apie bendrą varžymąsį su rusais tuo metu, kai Ukraina tiesiog niokojama. Tegul tai būna bent menka kaina už tai, ką Rusija padarė žudydama mūsų žmones“, – pridūrė A. Grivko.

Per jau savaitę trunkantį karą Ukrainoje žuvo ir daugiau sporto pasaulio žmonių. Stabdydami okupantų atakas gyvybes už tėvynę atidavė futbolininkai Vitalis Sapylo ir Dymytro Martynenko, žuvo ir jaunas ukrainiečių biatlonininkas Yevhenas Malyševas.

Reaguodama į karą Ukrainoje UCI antradienį paskelbė iš visų varžybų šalinanti Baltarusijos ir Rusijos dviratininkus. Tai galioja ir visoms šiose šalyse registruotoms profesionalų komandoms. Iš abiejų šalių atimta teisė rengti dviratininkų varžybas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės