Liūtys, visą liepą kiaurai merkusios Rytų Aukštaitiją, liovėsi pirmąjį rugpjūčio sekmadienį, kuris giedrą su maloniai pakedenančiu vėjeliu dovanojo ir tradicinių respublikinių ristūnų žirgų lenktynių „Utena 2009“ vadeliotojams bei žiūrovams. Tarp šių neteko išvysti tik Aukštaitijos legendos, žirgininkės Viktorijos Jovarienės, kuri hipodromo trasoje jau nebelenktyniauja, bet su savo auginamais žirgais mėgsta žiūrovus karieta pavėžinti.
© "Ūkininko patarėjas"

„Turėjau neatidėliotinų reikalų, – sakė vakar kalbinta Viktorija, – padariau „grieką“ lenktynes apleidusi. O kai jau būnu, tai tribūnos nezulinu, dar ant pasostės manoji vieta.“

Pasak lenktynių šventę paskelbusio organizacinio komiteto pirmininko Žemės ūkio ministerijos vyriausiojo patarėjo Vytauto Grušausko, nors dabarties sunkmetis verčia taupyti, tačiau lietuvių mėgstamai žirgininkystei rėmėjų radosi – šiųmetėms įsteigta dešimt prizų, kurių keturis skyrė hipodromo šeimininkai uteniškiai.

Deja, nė vienas prizų nepasiliko namuose. Pirmąjį, įsteigtą Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino, nuskynė varėniškis Eimantas Klebauskas su Amerikos ristūne Čile, o kitoje distancijoje su Indiana – AB „Pieno žvaigždės“ prizą. Utenos apskrities viršininko administracijos įsteigtas „Utenos krašto“ prizas taip pat iškeliavo į Varėną. Jį su Gigolo Hiorda laimėjo Respublikinės lenktyninių žirgų lygos direktorius, pernykštis šių lenktynių nugalėtojas Stasys Kėrys.

Šis vadeliotojas, laimėjęs tris distancijas, liko dėkingas ir bėriui Sakalui, laimėjusiam net du prizus – Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie ŽŪM ir „Vasaros didįjį“, įsteigtą Žemės ūkio ministerijos.

Be abejo, daug emocijų sulaukia vadeliotojai, besivaržantys su savosiomis atžalomis. Žingsnis po žingsnio finišo juostos link lėkė ukmergiškių Kastyčio Trotos vadeliojama Verdžio Opera, vos 48 sek. pralenkusi tėvo Kazio valdomą Veroną. Šį kartą AB „Utenos mėsa“ prizą išsivežė Kastytis. Nors ukmergiškiai Edvardas ir Monika Vinskai varžėsi dėl skirtingų prizų, šį kartą fortūna buvo palankesnė Monikai Vinskutei – ji su ristūne Gotika pelnė dar vieną Utenos krašto prizą, kurio steigėjas –AB „Utenos melioracija“. Antroji hipodromo dama, pelniusi „Paryžiaus“ prizą, įsteigtą Chevalo Francaiso, tapo Justina Našlėnaitė su prancūzų ristūne Pom de Garone.

„Eikliojo žirgo“ prizas (steigėjas – Žemės ūkio konsultavimo tarnyba) iškeliavo į Širvintas pas Juozą Kvakšį, o toje pačioje distancijoje rungtyniavusi jo dukra Diana su Gajumi buvo trečia. Kaip visada, be nieko į Panevėžį nesugrįžo ir Algimantas Pamarnackas, kuriam Portas nuskynė „Kūno kultūros ir sporto departamento“ prizą. Be abejo, šiųmečiai favoritai buvo dzūkai – be minėtų pagrindinių prizų varėniškiai dar laimėjo ir prizinių vietų.

Nepaisant švystelėjusios saulės, mažai uteniškių susigundė pačiame mieste tyvuliuojančiais dviem ežerais – daugumos keliai vedė į Rašę. Kur laukdami starto nekantravo žirgai, aplinkui šurmuliavo tautodailininkų kermošius, skambėjo ne pirktinė, o uteniškių meno saviveiklos kolektyvų muzika. Tik vienintelis svečias – vilnietis dainininkas Vytautas Šiškauskas – traukė dainas apie sodžių, noriai fotografavęsis su aukštaitėmis.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pranašauja pieno krizę: kaip keisis kainos

Pieno žaliavos kainoms drastiškai pajudėjus žemyn, pradėta nuogąstauti, kad tai gali būti...

Planas, kaip sustabdyti emigraciją: kai atmetė, išvyko dar pusė milijono (1)

Nors turėjome realią galimybę sustabdyti emigraciją prieš išsiplečiant jos mastams, ją...

Trimečio mama nebeištvėrė: tai kam aš moku sveikatos draudimą? (331)

Prireikė gydytojo oftalmologo konsultacijos? Geriau iš anksto apsilankykite Valstybinės ligonių...

Orai: sausas ir šaltas periodas baigsis – vyraus krituliai (17)

Artimiausiomis dienomis temperatūra jau kils aukščiau. Dangų niaukstys debesys, kasdien...

Tėvai – priblokšti: Vilniaus vaikų darželio direktorė elgėsi lyg monstrė (170)

Vaikų darželio direktorė, smurtavusi prieš penkiametį auklėtinį, sulaukė atpildo – Vilniaus...

Savo auklėtinių nebeatpažįstantis Jasikevičius: esame kovotojų komanda, bet Bamberge to nebuvo (29)

Eurolygos 18-ame ture Kauno „Žalgiris“ buvo priverstas Bamberge pripažinti „Brose“...

Dešimtasis Dakaro etapas: Vanagas finišą pasiekė vos su 3 ratais (184)

Po neplanuotos pertraukos, kai dėl prasto oro buvo atšauktas devintasis etapas, jubiliejiniame...

R.I.T.A. Už lėšas skurdo kaime mažinimui – odiniai diržai ir piniginės (209)

Absoliuti dauguma Seimo narių išlaidas viešosios informacijos rengėjams galėtų pakeisti...

Prašo emigrantų pagalbos: vieno ieškomiausių žudikų iš Kauno pėdsakai – D. Britanijoje (69)

Daugiau kaip dvylika metų nuo Lietuvos teisėsaugos besislapstantis ir net į ieškomiausių...

Keisčiausi pigių butų skelbimai Lietuvoje: nuo neprašyto kambarioko iki dviejų sodybų dovanų (7)

Besidairantieji pigaus būsto, skelbimų portaluose gali išvysti ir kiek keistokų pasiūlymų, kurie...