363 sportininkų pasirašytą laišką paskelbė apie sportą rašanti interneto svetainė Tribuna.com.

Laiške rugpjūčio 9-osios rinkimai, kurių laimėtoju oficialiai buvo paskelbtas prezidentas Aliaksandras Lukašenka, vadinami negaliojančiais dėl balsų klastojimo ir raginama pagal tarptautinius standartus surengti naujus rinkimus.

Atkartojant opozicijos protestų judėjimo, kurio priešakyje yra buvusi kandidatė į prezidentus Sviatlana Cichanouskaja, reikalavimus, laiške raginama nutraukti milicijos smurtą ir paleisti visus politinius kalinius.

Jei prieš ką nors bus imtasi baudžiamųjų veiksmų, pasirašiusieji demonstruos solidarumą „iki pat galimo atsisakymo varžytis už nacionalinę rinktinę“, sakoma laiške.

Tarp pasirašiusių olimpinių medalininkų yra akrobatinio slidinėjimo auksą pelniusi Hana Huskova, dukart sidabrą iškovojusi plaukikė Aliaksandra Gerasimenija ir ritminės gimnastikos sidabro medalį turinti Ana Glazkova.

Laišką taip pat pasirašė Minsko futbolo klubo „Dynama“ žaidėjas Iharis Šytavas, nacionalinės akrobatinio slidinėjimo rinktinės vyriausiasis treneris Mikalajus Kazeka, kai kurie esami ar buvę įvairių sporto šakų, įskaitant tinklinį, penkiakovę ir plaukimą, nacionalinių rinktinių nariai.

Komentatoriai atkreipė dėmesį, kad tarp pasirašiusiųjų nėra pačių ryškiausių sporto žvaigždžių, įskaitant keturiskart olimpinę biatlono čempionę Darją Domračiovą, kuri žinute instagrame pasmerkė smurtą, ir A. Lukašenkos mėgstamiausio sporto – ledo ritulio – atstovų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės