Į šias varžybas atvyko rekordinis dalyvių skaičius – 179. Beveik pusė jų – svečiai iš užsienio, tarp kurių buvo ir įvairių Europos bei pasaulio pirmenybių prizininkai.

Bene ryškiausia turnyro žvaigždė – estas Robinas Jaatma. 2021 metų pasaulio čempionato prizininkas pateisino favorito statusą ir triumfavo vyrų skriemulinių lankų varžybose. Jis užtikrintai laimėjo kvalifikaciją, o atkrintamosiose varžybose demonstravo beveik idealius rezultatus. Pusfinalyje estas surinko maksimalius 150 taškų ir įveikė aštuoniais taškais mažiau pelniusį tautietį Maitą Sirelą.

Finale 12-ą vietą pasaulio reitinge užimantis R. Jaatma 149:147 pranoko Austrijos lankininką Stefaną Heinczą. Pastarasis ketvirtfinalyje lietuvį Vilių Švedą įveikė taip pat užfiksuodamas maksimalų 150 taškų rezultatą.

Bronzos medalį iškovojo Jonas Grigaravičius. Uteniškis prasibrovė iki pusfinalio, kuriame 145:148 nusileido S. Heinczui. Akistatoje dėl bronzos J. Grigaravičius 146:143 įveikė M. Sirelį.

„Varžybos man patiko, nes čia atvyko keletas pasaulinio lygio lankininkų, todėl konkurencija buvo išties neįprasta bei aukšta. Manau, tai buvo stipriausias turnyras Lietuvoje“, – sakė J. Grigaravičius.

Uteniškis Druskininkuose pagerino net keturis šalies uždarų patalpų rekordus – tiek jaunių, tiek jaunimo kvalifikacijos bei atkrintamųjų.

Moterų skriemulinių lankų grupėje per kelis milimetrus nuo medalio liko alytiškė Paulina Ramanauskaitė. Ji pusfinalyje 142:143 pralaimėjo estei Maris Tetsmann, o mažajame finale šaudė vienodai (140:140) su lenke Magdalena Zygmunciak. Papildomi abiejų lankininkių šūviai skriejo į devintuką, bet lenkės strėlė buvo šiek tiek arčiau centro, todėl jai atiteko bronza.

Finale M. Tetsmann 145:137 nepaliko vilčių dar vienai estei Emily Hoim.

Vyrų olimpinių lankų grupėje lietuviai tarp prizininkų neprasibrovė, o geriausiai pasirodę Emilis Tamulionis ir Ramūnas Kašėta iškrito ketvirtfinalyje.

Finale įvyko lenkų akistata, kurioje Maksymilianas Osuchas 7:1 pranoko praėjusių metų čempioną Piotrą Starzyckį. Kvalifikacijos laimėtojas, pasaulio jaunių čempionas latvis Romanas Sergejevas tenkinosi bronzos apdovanojimu.

Moterų olimpinių lankų grupėje antrus metus iš eilės „Best Indoor“ čempione tapo estė Triinu Lilienthal, finale 6:0 įveikusi latvę Ligą Zommerę. Trečiąją vietą užėmė kita estė Joe Jette Leele. Lietuvos sportininkėms tarp aštuonių pajėgiausių sportininkių patekti nepavyko.

Toks užsieniečių dominavimas nestebina turnyrą organizavusio Alytaus klubo „Žaliasis lankas“ atstovės Ingos Timinskienės.

„Pritraukus tiek daug užsienio sportininkų, varžybų lygis buvo žymiai aukštesnis. Žinoma, tai sukėlė nemažai iššūkių lietuviams. Bet konkurencija visuomet yra gerai – tai skatina tobulėti ir siekti geresnių rezultatų. Dabar jau aišku, kad Lietuvos atstovams teks pasitempti norint kovoti dėl „Best Indoor“ prizinių vietų ateityje“, – sakė I. Timinskienė.

Vyrų paprastųjų lankų varžybose sidabro medalį iškovojo Ernestas Vilkauskas, finale susidūręs su techninėmis problemomis ir 0:6 nusileidęs lenkui Bartoszui Niedzickiui. Akistatoje dėl bronzos latvis Nikolajus Sinnikovas 7:3 įveikė Afrikos vicečempioną sudanietį Ahmedą Galalą Eldiną.

Moterų paprastųjų lankų varžybose sidabrą pelnė Luka Marija Virbickaitė, bronzą – Lolita Zaliauskienė. Visgi tauriausios prabos medalis iškeliavo į Latviją – šioje klasėje lygių neturėjo Marija Riabkova.

Vienintelį aukso medalį Lietuvai „Best Indoor“ varžybose iškovojo Rita Butkevičiūtė, nugalėjusi ilgųjų ir istorinių lankų įskaitoje. Finale ji 6:0 pranoko estę Marju-Ly Kaarjarv.

Toje pačioje vyrų įskaitoje triumfavo latvis Kristapas Novadas. Antrą vietą užėmė Vytas Karpavičius, trečiąją – latvis Tomas Abelis, ketvirtą – Marijus Taletavičius.