Dar prieš Ričardo Berankio patekimą į Vimbldono turnyro pagrindines varžybas ir pirmąją pergalę „Didžiojo kirčio“ serijoje, kurią dvideštimtmetis Lietuvos tenisininkas pasiekė pirmadienį įveikęs australą Carsteną Ballą, šalies sporto vadovus pasiekė Lietuvos teniso sąjungos (LTS) raštas, kuriame prašoma R. Berankiui skirti 30 tūkst. litų finansavimą. Šios lėšos, pasak sąjungos prezidento Ramūno Grušo, reikalingos pasiruošti 2012 metų Londono olimpinėms žaidynėms.
Ričardas Berankis
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)„Lietuvos teniso istorijoje yra rašomi nauji puslapiai, naujos pergalės ir pasiekimai. Geriausias visų laikų Lietuvos tenisininkas R. Berankis pakilo į neregėtas Lietuvos tenisui aukštumas, pasaulio profesionalų (ATP) reitinge jis šiuo metu yra 154-as”, - rašoma kreipimesi, adresuotame Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) generaliniam direktoriui Klemensui Rimšeliui, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentui Artūrui Poviliūnui ir Lietuvos olimpinio sporto centro (LOSC) direktoriui Linui Tubeliui.

„Lietuvos ir užsienio specialistų nuomonė sutampa, kad tai dėsningas pasiekimas, kuris rodo, kad Ričardo potencialas yra didelis“, - tęsiama toliau. - Britų vertinimu, per artimiausius metus R. Berankis pretenduoja į ATP reitingo penkiasdešimtuką“.

LTS prezidento R. Grušo pasirašytame rašte primenamas stulbinantis R. Berankio kilimas teniso hierarchijoje. Prieš dvejus metus, tai yra, 2008 m. birželio 9 d., R. Berankis pasaulio Profesionalų reitingo klasifikacijoje (ATP) buvo 586-as. Per metus jam pavyko pagerinti 120 pozicijų – 2009 metų birželio 8 dieną - jis buvo 466-oje vietoje.

Šių metų birželio 7 d. R. Berankio ATP reitingas jau buvo 154-as. Sportininkas savo pozicijas tarp pasaulio profesionalų pagerino 312 vietomis. LTS vadovų įsitikinimu, tai yra labai rimtas pagrindas dalyvauti olimpinėse žaidynėse Londone 2012 metais. Lietuva teniso atstovų olimpinėse žaidynėse iki šiol nėra turėjusi.

„Teniso sporto šakoje pagrindinis atrankos rodiklis yra ATP reitingas. Patekus į geriausiųjų 100-ą jau galima teigti, kad sportininkas gali dalyvauti žaidynėse. Olimpinėse žaidynėse varžybų lentelė sudaroma iš 64 žaidėjų, bet yra limituojamas tos pačios šalies sportininkų skaičius, suteikiant vietą kitų šalių sportininkams“, - aiškinama rašte ir primenama, kad 2010 metais R. Berankio pasirengimui olimpinėms žaidynėms lėšos nebuvo skirtos.

„Ankstesniais metais toks finansavimas buvo skiriamas ir, kaip matyti iš sportininko pasiekimų, ši investicija duoda realius rezultatus. Atsižvelgdami į tai, bei įvertindami realius R. Berankio pasiekimus, prašome skirti šio sportininko pasirengimui 2010 metais olimpinėms žaidynėms 30 000 litų. Lėšos būtų panaudotos dalyvavimui profesionalų turnyruose, treniruočių stovykloms vykdyti“, - teigiama rašte.

LOSC direktorius L. Tubelis Sportas.info aiškino, kad galimybės skirti R. Berankiui lėšas išimties tvarka kol kas nėra.

„Fiziškai nėra tokios galimybės, nes visi pinigai, kurie ir taip šiemet buvo labai maži – išdalinti“, - sakė LOSC vadovas.

L. Tubelis priminė, kad R. Berankis patenka į olimpinės rinktinės trečiąjį kandidatų sąrašą, kuriame esantiems sportininkams šiemet dėl ekonominio sunkmečio finansavimas nebuvo skirtas.

„Pirmo ir antro sąrašo sportininkams nesugebame užtikrinti finansavimo, o ką jau kalbėti apie trečią...“, - aiškino L. Tubelis.

Jis nedrįso spėlioti, ar istorinis R. Berankio pasirodymas Vimbldono turnyre gali koreguoti tenisininko padėtį olimpiniuose sąrašuose, bet leido suprasti – tai, L. Tubelio nuomone, nebūtų sąžininga kitų sporto šakų atstovų atžvilgiu.

„Sąrašus tvirtina LTOK ir KKSD, nežinau, kaip bus pažiūrėta (į pasirodymą Vimbldone). R. Berankis pasaulio reitinge 156-as, o sportininkai, esantys pirmajame ir antrajame sąrašuose, patenka į pasaulio ir Europos reitingų dvideštimtukus.

Suprantu, kad Vimbldonas – prestižinis turnyras, kad R. Berankio pavardė dabar visur mirga, aišku, turbūt tik Lietuvoje, tačiau yra nustatyti labai aiškūs patekimo į olimpinę rinktinę kriterijai.

Jei jie būtų pakeisti arba praplėsti, į pagrindinius sąrašus patektų dar bent 100 sportininkų, ne tik R. Berankis. O nustatyti kriterijus atskirai sporto šakoms, ne unifikuotus, ko gero būtų saliamoniškas sprendimas, ir – tik teorinis, o realiai sunkiai įgyvendinamas, - kalbėjo L. Tubelis.

„Kai buvo galimybės, finansavimas būdavo skiriamas, bent jau simbolinis. Dabar, kai iškyla klausimų dėl sportininkų, kurie ne tik gali kovoti dėl olimpinio kelialapio, bet ir pačiose olimpinėse žaidynėse pretenduos iškovoti medalį, finansavimo, rasti galimybių finansuoti trečiojo sąrašo sportininkus išties sunku.

Šiemet Lietuvos sportininkų rezultatai Europos ir pasaulio čempionatuose nėra blogi, medalių - pakankamai daug, todėl paprastas dalykas – norint duoti pinigų R. Berankiui, juos reiktų iš kažko atimti. Anksčiau būdavo galima rezervo fondą sukaupti, dabar tiek viskas suspausta, kad centus skaičiuojam“, - tikino olimpinio centro direktorius.

Viltis – gerėjanti ekonominė situacija visoje Lietuvoje.

„Neaišku, kaip viskas pasisuks antrajame pusmetyje, kokia bus ekonominė situacija, ar gaus sportas papildomų pinigų, ar negaus...“, - teigė L. Tubelis.

Jis patvirtino, jog Teniso sąjungai, paprašiusiai 30 tūkst. litų R. Berankio pasirengimui Londono olimpinėms žaidynėms, buvo pateiktas toks oficialus atsakymas: esant papildomam finansavimui, tai – svarstytinas variantas.

Paklaustas, ar iš sporto federacijų sulaukia daug panašių prašymų išimties tvarka skirti finansavimą pasižymėjusiems sportininkams, L. Tubelis atsakė, kad tokių pageidavimų pasitaiko.

„Būna vienas kitas, bet iš esmės visi žino, kad pinigai išdalinti ir jei norėsi duoti vienam – iš kažko teks atimti“.

Beje, patekdamas į antrąjį Vimbldono turnyro ratą R. Berankis užsitikrino ne tik 45 ATP reitingo taškus, bet ir 18 750 svarų (apie 77 500 litų) premiją.

Trečiadienį kitas R. Berankio varžovas Vimbldono turnyre - 30-oji pasaulio raketė, 28-erių metų ispanas Feliciano Lopezas.

Dvikovos pradžia - apie 16 val. Lietuvos laiku. Prieš tai, nuo 14 val., 12-ame korte jėgas išmėgins rusė Vera Duševina ir bulgarė Cvetana Pironkova.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Per stebuklą išsigelbėjęs Šilalės žydas apie budelius lietuvius: žinau jų pavardes (73)

„Turbūt Dievas norėjo, kad likčiau gyvas“. Taip sako vienintelis Holokaustą išgyvenęs...

Ramutei Daktarienei – dovana: teismas nutarė jai grąžinti garsiąją Užliedžių pilaitę (43)

Kauno Daktarų nusikalstamam susivienijimui vadovavęs ir iki gyvos galvos įkalintas Henrikas...

Gausios policijos pajėgos ieško Kauno rajone dingusios jaunos moters (1)

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai ieško dingusios merginos,...

Čečėnus įsiutino Lietuvos veiksmai: paruošė atsakomąsias priemones (168)

Čečėnai įtraukė Lietuvą į negeranoriškų Europos šalių sąrašą. Tai pranešė Rusijos...

Prasta žinia vairuotojams – po kainų šuolio naftos kainos netoli 3 metų maksimumo

Naftos kainos ketvirtadienį kilo, pranešus apie kritusias JAV atsargas bei Nigerijos kovotojams...

Iš vaiduoklio – į elfą: Kuzminsko benefisas Eurolygoje nustebino net Plazą Kuzminsko mintys (3)

Kelias karčias kritikos piliules pastaruoju metu nurijęs Mindaugas Kuzminskas trečiadienio...

Viena maža gudrybė, ir pagaliau išvirsite skanų liežuvį

Lietuviai – ne amerikiečiai, subproduktai, taip pat ir liežuvis , mums tikras gardėsis, ypač,...

VMI tirs Edmundo Jakilaičio veiklą atnaujinta (96)

Valstybinė mokesčių inspekcija ( VMI ) tirs žurnalisto ir prodiuserio Edmundo Jakilaičio...

Veryga sugalvojo, kuo pakeisti cukraus mokestį (431)

Sveikatos apsaugos ministerija , rodos, rimtai užsimojo gyventojus atbaidyti nuo cukraus. Dar...

Jo vardo Putinas net nemini: Kremliaus kritikas jaukia Rusijos rinkimų planus (26)

Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas yra sėdėjęs už grotų, buvo užpultas, jam...