Plaukikai Vilniuje išsidalijo 28 medalių komplektus ir 3 600 eurų prizinį fondą. Geriausiu varžybų plaukiku (pagal dvejose rungtyse surinktų FINA taškų sumą) tapo Danas Rapšys. Antroji vieta atiteko Andriui Šidlauskui, trečias liko Giedrius Titenis.

Ketvirtas bendroje įskaitoje – Deividas Margevičius, į lyderių penketuką taip pat pateko Daniil Pancerevas, varžybas baigęs su keturiais šalies vaikinų iki 17 metų plaukimo rekordais.

Dar vieną amžiaus grupių rekordą pagerino Patricija Geriksonaitė, Ji moterų 50 m nugara rungtyje užėmė 4 vietą, o užfiksuotas rezultatas – 31,25 sek – naujas Lietuvos mergaičių iki 13 metų rekordas.

Net penkiose distancijose sau lygių neturėjusi Kotryna Teterevkova pasibaigus varžyboms sakė, kad sau planavo panašią Sprinto taurės baigtį.

„Mūsų tikslas buvo užsirašyti startuoti daugelyje distancijų, laimėti ir būti netoli geriausių rezultatų“, – kalbėjo ji.

Tokiame varžybų formate, kai nevyksta parengiamieji plaukimai, K. Teterevkova įžvelgė ir naudą patiems sportininkams.

„Reikia mokytis iš pirmo karto nuplaukti geriausiam rezultatui. Turiu spragą, kai ryte sunkiai jautiesi ir, pavyzdžiui, Europos čempionate reikia ryte iš karto daryti geriausią rezultatą, kad pakliūtumei į pusfinalį. Šitos varžybos šiek tiek padėjo išsijudinti ir pajusti tą varžybų ritmą“, – sakė Kotryna.

Olimpinį normatyvą medžiojanti plaukikė pasakojo, kad koronaviruso pandemija pareikalavo nemažai motyvacijos norint susigrąžinti prarastą sportinę formą, kurią buvo pasiekusi prieš kovo mėnesį turėjusį įvykti Lietuvos čempionatą. Deja, stipriausi šalies plaukikai dėl čempiono titulo pakovos tik gruodį.

„Buvo labai gaila, nes tiek daug dirbai ir po to paskelbia karantiną – žinai, kad tu liksi labai ilgą laiką be vandens, kad visas įdėtas darbas nueis veltui. Bet vis tiek dirbau sausumoje ir stengiausi neprarasti motyvacijos“, – kalbėjo plaukikė.

Po karantino į varžybas sugrįžęs G. Titenis Sprinto taurėje iš viso iškovojo keturis medalius – tris sidabro ir vieną bronzos apdovanojimą.

„Sekėsi visai gerai. Pirmos varžybos po karantino, grįžtame į formas. Smagu, kad prasideda normalus ritmas, normalus gyvenimas. Toliau treniruosimės, pradedame vėl iš naujo ciklą. Ruošiamės, tikėkimės, kad viskas baigsis ir galėsime normaliai dirbti“, – po varžybų kalbėjo plaukikas.

Giedrius tikino, kad dėl įvykusios pertraukos buvo sunku nuspėti, kaip pavyks pasirodyti.

„Iš tikrųjų buvo sunku prognozuoti, nes buvo karantinas, šešios savaitės be plaukimo, o po to ir treniruotės kitame mieste – Radviliškyje. Toks banguotas sezonas, sezono galas, net gi pradžia, sunku net įvardinti. Pirmą kartą gyvenime taip nutinka, bet smagu. Vasarą turime Lietuvoje po penkiolikos metų. Galim ir tuo pasidžiaugti. Laukiam naujo sezono, o rezultatai nėra tikrai prasti, todėl džiugu“, – sakė G. Titenis.

Antrą varžybų dieną buvo išdalinta dar 14 apdovanojimų komplektų. Net penkis aukso medalius iškovojo K. Teterevkova, tris aukso ir vieną sidabro medalį pelnė Andrius Šidlauskas. Tokiu pačiu apdovanojimų kraičiu varžybas baigė ir Arijus Pavlidi.

50 m krūtine rungtyje savo pranašumą dar kartą įrodė K. Teterevkova. Nugalėtojos laikas – 31,35 sek. Sidabras atiteko Agnei Šeleikaitei (33,43), o bronza – Smiltei Plytnykaitei (33,57). Vyrų grupėje užvirė tikra dvikova. Čia vos 0,10 sek. pergalę išplėšė A. Šidlauskas (27,23). Antras liko G. Titenis (27,33), o trečią vietą užėmė D. Margevičius (28,08).

Moterų 100 m peteliške plaukime dar vieną aukso medalį iškovojo Erika Pasakinskaitė (1.04,44), nuo jos visai nedaug atsiliko ir antrą vietą užėmusi Radvilė Kerševičiūtė (1.04,90). Bronza atiteko Vytei Gelažytei (1.10,07).

Vyrų įskaitoje nugalėjo D. Rapšys (51,46). Jam priklausantis šalies rekordas yra 50,79 sek. Sidabrą iškovojo D. Margevičius (52,67), o bronza ir dar vienu nauju šalies vaikinų iki 17 metų rekordu džiaugėsi D. Pancerevas (53,93).

200 m plaukimo rungtyje nepralenkiama buvo Ugnė Mažutaitytė, distanciją įveikusi per 2 min. 13,84 sek. Antrą geriausią laiką užfiksavo Paulina Pekūnaitė (2.18,60), o trečią – Beata Jakštaitė (2.25,77). Vyrų grupėje greičiausias buvo A. Pavlidi (1.58,14), pranokęs Eriką Grigaitį (2.01,54) ir Nojų Skirutį (2.03,73).

Moterų 100 m laisvuoju stiliumi stipriausiame plaukime iki paskutinių metrų nebuvo aišku, kuriai plaukikei pavyks finišuoti pirmai. Paskutinę akimirką baseino sienelę pirma palietė Patricija Kondraškaitė (58.35). Jaunoji plaukikė tik 0,01 sek. aplenkė antroje vietoje likusią Mariją Rutkauskaitę. Bronza atiteko Amelijai Javtokaitei (59,40).

Analogiškoje vyrų rungtyje ant prizininkų pakylos lipo trys panevėžiečiai. Auksą laimėjo Jokūbas Keblys (49,62), aplenkęs Deividą Kazilą (50,73) ir Tomą Navikonį (51,18).

Moterų 100 m plaukimo kombinuotu būdu rungtyje greičiausia buvo K. Teterevkova (1.04,84). Sidabras atiteko Smiltei Plytnykaitei (1.05,59), o bronzą išplėšė Marija Rapševičiūtė (1.10,51). Vyrų grupėje nugalėjo D. Pancerevas, pagerinęs dar vieną šalies vaikinų iki 17 metų rekordą. Nuo šiol jis yra 55,37 sek. Antras liko Povilas Strazdas (56,45), trečias – Eimantas Milius (56,74).

Moterų 200 m krūtine rungtyje dar vienas aukso medalis atiteko K. Teterevkovai (2.31,60). Sidabrą iškovojo Smiltė Plytnykaitė (2.39.06), o trečią vietą užėmė Elzė Bielskutė (2.40,98). Tarp vyrų greičiausias buvo A. Šidlauskas (2.07,56), aplenkęs G. Titenį (2.11,37) ir Aleksą Savicką (2.14,25).

Varžybas užbaigė 50 m plaukimo nugara rungtis. Moterų grupėje greičiausia buvo U.Mažutaitytė (28,88). Už jos išsirikiavo Paulina Pekūnaitė (29,48) ir Beata Jakštaitė (30,98). O ketvirtoje vietoje likusi Patricija Geriksonaitė pagerino Lietuvos mergaičių iki 13 metų rekordą. Nuo šiol jis – 31,25 sek.

Vyrų grupėje nugalėjo A. Pavlidi (25,73), užnugaryje palikęs Tomą Navikonį (26,07) ir Eriką Grigaitį (26,52).

Artimiausios federacijos varžybos – LPF komandinė taurė – vyks spalio 9–10 dienomis Vilniuje arba Anykščiuose.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)