Rytinėse 200 m plaukimo laisvu stiliumi atrankos varžybose 27-erių panevėžietis nuotolį įveikė per 1 min. 47,71 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė septintą vietą.

Didžiausią tempą išvystė vengras Kristofas Milakas (1 min. 46,26 sek.).

Pasirodymą tęs 16 greičiausių plaukikų. Pusfinalio plaukimai vyks sekmadienį, 19.11 val. Lietuvos laiku.

D. Rapšiui tai buvo pirmas startas individualiose rungtyse Romoje. Jis dar planuoja grumtis dvigubai ilgesniame nuotolyje.

Danas Rapšys (Foto: LPF / Fotodarius.lt)

Jauniesiems D. Rapšio įpėdiniams sekmadienį sekėsi prasčiau. Tomas Navikonis tarp 46 dalyvių liko 32-as (1 min. 51,02 sek.), Tomas Sungaila – 40-as (1 min. 52,37 sek.).

50 m plaukimo nugara atrankos barjero neįveikė Erikas Grigaitis, tarp 47 konkurentų užėmęs 38-ą poziciją (26,34 sek.). 19-mečiui lietuviui pritrūko vos 0,02 sek. iki asmeninio rekordo, bet nuo pusfinalio jį skyrė gerokai daugiau – 0,85 sek.

Tuo metu Kotryna Teterevkova sekmadienį startavo 200 m plaukimo krūtine atrankoje. Rungties favorite laikoma 20-metė vilnietė buvo greičiausia savo plaukime (2 min. 26,56 sek.), tačiau bendroje įskaitoje užėmė penktą vietą.

Ją pranoko ne tik italės Francesca Fangio (2 min. 24,76 sek.) bei Martina Carraro (2 min. 26,02 sek.), bet ir netikėtai lydere tapusi šveicare Lisa Mamie (2 min. 24,12 sek.) bei danė Thea Blomsterberg (2 min. 26,22 sek.).

Nuo šiemet fiksuoto asmeninio rekordo grafiko K. Teterevkova atsiliko 3,68 sek.

Pusfinaliai laukia sekmadienį, 19.37 val. Lietuvos laiku.

Išvakarėse perpus trumpesnio nuotolio finale K. Teterevkova liko per plauką nuo medalio – ketvirta.

Primename, kad lietuviai jau iškovojo du Europos pirmenybių medalius. Andrius Šidlauskas sužvejojo bronzą 100 m plaukimo krūtine finale, tos pačios moterų rungties bronzine prizininke tapo Rūta Meilutytė.

Čempionatas Romoje, kuriame dalyvauja devyni Lietuvos plaukikai, tęsis iki rugpjūčio 17 d. Praėjusiose žemyno pirmenybėse, pernai surengtose Budapešte (Vengrija), vienintelį bronzinį medalį Lietuvai pelnė D. Rapšys.