Antroji varžybų diena puikiai prasidėjo jau minėtam D. Rapšiui. 27-erių panevėžietis pirmu numeriu pateko į vyrų 200 m kompleksinio plaukimo finalą.

Lietuvis rytinėje atrankoje finišavo per 1 min. 54,19 sek. ir buvo visai netoli asmeninio rekordo (1:53.74).

Septintajame plaukime startavęs D. Rapšys užtikrintai aplenkė PAR sportininką Matthew Sates (1:55.45), kuris į finalą pateko penktu rezultatu.

Antrą geriausią laiką kvalifikacijoje parodė amerikietis Kieran Smith (1:54.83), trečias ryte buvo kanadietis Finlay Knox (1:55.20).

Finalinis plaukimas numatytas šiąnakt po vidurnakčio apie 0.48 val.

Rūta Meilutytė taip pat įplaukė į dar vieną finalą Indianapolyje.

Moterų 100 m plaukimo krūtine atrankoje lietuvė savo plaukime finišavo antra (1:06.51), po amerikietės Lilly King (1:05.80), o bendroje įskaitoje užėmė šeštą vietą.

Su geriausiu rezultatu į finalą pateko Izraelio atstovė Anastasia Gorbenko (1:05.69).

Finalo pradžia – apie 1.20 val. (naktį iš penktadienio į šeštadienį).

Andrius Šidlauskas vyrų 50 m krūtine atrankoje užėmė 13 vietą ir į finalą nepateko.

Savo plaukime lietuvis finišavo šeštas (27.22). Jo asmeninis karjeros ir kartu Lietuvos rekordas šioje rungtyje yra sekunde geresnis.

Vietą finaliniame aštuntuke garantavo 26,83 sek. rezultatas. Atrankoje greičiausias buvo amerikietis Nic Fink (26.39).

Vyrų 100 m plaukimo l. stiliumi atrankoje dalyvavo du lietuviai.

Asmeninį rekordą pagerinęs Tomas Navikonis užėmė 16 vietą (47.87), o Jokūbas Keblys pasidalino 36-37 vietas su Chao Man Hou (49.38).

Ryte greičiausiai plaukė pasaulio rekordininkas Kyle Chalmers (46.61) iš Australijos.

Primename, kad pasibaigus pirmajai etapo Indianapolyje dienai bendroje sezono moterų įskaitoje R.Meilutytė užima septintą vietą (112.3 tšk.). Vyrų grupėje D. Rapšys rikiuojasi devintas (102.9 tšk.), o A. Šidlauskas kol kas yra 16-as (66.7 tšk.) tarp 135-ių reitinguotų sportininkų.

Sportininkai taškus renka už pasiektas vietas plaukimo finaluose (1 vieta – 10 tšk., 2 vieta – 8 tšk., 3 vieta – 6 tšk., 4–8 vietos – 5–1 tšk.) ir užfiksuotus rezultatus, kurie konvertuojami į FINA taškus (kuo laikas artimesnis pasaulio rekordui, tuo daugiau FINA taškų). Į bendrą balą įskaičiuojami tik trijų geriausių rezultatų taškai. Išsamiau apie tai – čia.

Daugiausiai taškų per tris varžybų etapus surinkę plaukikai taps 2022 m. pasaulio taurės nugalėtojais.

Arčiausiai šių titulų šiuo metu yra amerikiečiai Beata Nelson (134.9 tšk.) ir Shaine Casas (145.6 tšk.).