Dalis fanų iš Kauno oro uosto į Ispaniją išskrido jau ketvirtadienio vakarą, likę prisijungs kitą savaitę.

Pirmos „Volvo Ocean Race“ įskaitinės varžybos Alikantėje startuos jau šeštadienį. Tai bus vienos valandos, vadinamosios „In-Port Race“ varžybos, kurios daugiausiai skirtos žiūrovams, nes organizuojamos kiek įmanoma arčiau kranto, kad būtų galima stebėti laivus.

Į pirmą distanciją Alikantė - Keiptaunas „Volvo Ocean Race“ varžovai startuos kitą šeštadienį, spalio 11 d.

Lietuvos buriuotojų sąjungos viceprezidento Raimundo Daubaro skaičiavimu, iš viso į Alikantės uostą išlydėti R. Milevičių turėtų susirinkti apie 100 lietuvių. Buriuotojo gerbėjai rimtai pasiruošę – su firminiais „Brunel“ komandos marškinėliais su R. Milevičiaus vardu, Ispanijos uoste plevėsuos Lietuvos vėliavos.

Išlydėti Lietuvos sportininko jau prieš kurį laiką išplaukė ir legendinė jachta „Ambersail“. Ji taps neoficialia lietuvių rezidencija Alikantėje. Kartu su „Ambersail“ regatos dalyvius išlydės ir penki lietuvių nuomoti laivai.

„Lietuvos fanų komanda Alikantėje tikrai bus gerai pastebima. Mūsų šalies buriuotojų bendruomenės palaikymas daro įspūdį tiek „Brunel“ komandai, tiek varžybų organizatoriams“, – teigė R.Daubaras.

Rokas Milevičius – pirmas lietuvis su olandų „Brunel“ komanda dalyvausiantis prestižinėse jachtų lenktynėse aplink pasaulį „Volvo Ocean Race“. Tai - aukščiausio lygio buriavimo profesionalų lenktynės, kurias galima prilyginti Dakaro raliui ar „Tour De France“ dviračių lenktynėms. Patekti į šias varžybas – didelė garbė ir Lietuvos buriavimo pripažinimas.

„R. Milevičius – pirmas Lietuvos buriuotojas, patekęs į aukščiausią lygą jūriniame buriavime. Tai labai svarbus įvykis Lietuvos sporto istorijoje ir gausus palaikytojų būrys įrodo, kaip buriuotojai vertina šį įvykį“, – sakė Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis.

Į Ispaniją N. Nasvytis ketina vežtis ir legendinę trispalvę, kuri per „Tūkstantmečio odisėją“ plukdyta aplink pasaulį.

Į Alikantę vykstantis buriuotojas Algimantas Variakojis tikino, kad jis niekada nepraleistų tokios progos.

„Tiek daug laivų, komandų, buriuotojų, koks bus šou! Tai tikra pasaulinė buriavimo šventė“, - nekantrumo neslėpė A. Variakojis.

Jo nuomone, R. Milevičius padarys reklamą ir kitiems Lietuvos buriuotojams.

„R. Milevičius – puikus buriuotojas, o tai pamatę užsienio komandos rinkdamos įgulas neabejotinai atkreips dėmesį į lietuvius“, – įsitikinęs A. Variakojis.

„Volvo Ocean Race“ lenktynių kaimelis Alikantėje oficialiai atidaromas jau penktadienį. Planuojama, jog dėl regatos Alikantėje apsilankys 2,9 mln. svečių, iš jų beveik 3 000 akredituotų žurnalistų, tarp jų – ir Lietuvos žiniasklaidos atstovai.

Iš viso „Volvo Ocean Race“ lenktynėse aplink pasaulį šiemet startuos 7 jachtos. Devynis mėnesius stipriausi planetos buriuotojai lenktyniaus dieną - naktį ir turės įveikti daugiau nei 72 tūkst. km distanciją. Pakeliui varžovai sustos 10-tyje pasaulio uostų, kur žiūrovų džiaugsmui vyks vadinamosios „In-Port Race“ uosto varžybos. Regata finišuos 2015-ų liepą Gioteborge, Švedijoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės