50 m nugara 19-metė sportininkė nuplaukė per 30,13 sek. Šios rungties nacionalinis rekordas taip pat priklauso R. Meilutytei, 2013-aisiais įveikusiai nuotolį per 28,78 sek.

Antrą vietą užėmė Meda Kulbačiauskaitė (30,54 sek.), trečia finišavo Gabija Mankauskaitė (31,14 sek.).

200 m plaukimo laisvu stiliumi distancijoje R. Meilutytės rezultatas buvo 2 min. 3,48 sek. 2014 metais užfiksuotas šalies rekordas (2:00,11) irgi priklauso jai.

Sidabrą pelnė Greta Gataveckaitė (2:08,14), bronzą – Liepa Kluonytė (2:09,28).

Primename, kad R. Meilutytė Lietuvos žiemos plaukimo pirmenybių auksą taip pat pelnė 50 ir 100 m krūtine bei 50 ir 100 m laisvu stiliumi rungtyse.

Paskutinę atvirų Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybių dieną krito dar vienas šalies rekordas.

Išvakarėse pagerinęs 400 m plaukimo laisvu stiliumi geriausią šalies rezultatą, panevėžietis Danas Rapšys tą patį padarė ir plaukdamas 1500 m distanciją. Tiesa, plaukikas pagerino ne šios rungties, o 800 m distancijos Lietuvos rekordą – 8.15,76 sek.

Iki 1500 m plaukimo laisvu stiliumi rekordo D.Rapšiui pritrūko vos 5 sekundžių. Užfiksavęs 15.56,84 sek. laiką jis daugiau nei užtikrintai laimėjo auksą, toli už nugaros palikęs Deividą Ivanauską (17.13,54 sek.) ir Rimą Bacevičių (17.33,62 sek.).

Susidomėjimą kėlusi vyrų 100 m laisvu stiliumi rungtis pasibaigė Deivido Margevičiaus pergale. Nuplaukęs šį atstumą per 50,21 sek., kaunietis aplenkė Povilą Strazdą (51,14 sek.) ir Deividą Grigelionį (52,02 sek.).

D. Margevičius taip pat buvo greičiausias 50 m plaukime peteliške – 23,07 sek. Kauniečiui iki Lietuvos rekordo pritrūko kiek daugiau nei poros dešimtųjų sekundės.

Moterų 100 m krūtine distancijoje triumfavo šios rungties favoritė Beatričė Kanapienytė – 1.02,96 sek. Antrąją vietą užėmė Dominyka Rapšytė, nuplaukusi per 1.04,99 sek., o Evita Vismerytė džiaugėsi iškovojusi bronzos medalį – 1.07,71 sek.

Andrius Šidlauskas (1.01,13 sek.) be didesnių problemų nugalėjo 100 m plaukimo krūtine rungtyje. Jis aplenkė Valdą Abalikštą (1:03,29 sek.), kuris tik sekundės dalimis buvo greitesnis už Joną Sadauską (1.03,75 sek.).

Medalių komplektų dalybose auksą taip pat laimėjo Erika Martišiūtė (200 m kompleksinis plaukimas – 2.25.77 sek.), Kotryna Teterevkova (200 m krūtine – 2.38,93 sek.) ir Gytas Stankevičius (200 m nugara – 2.04,67 sek.)

4 x 200 m plaukimo laisvu stiliumi estafetes laimėjo Kauno Centro sporto mokyklos pirmosios tiek vyrų (8.10,68 sek.), tiek moterų (9.03,78 sek.) komandos.

Pirmenybėse šeštadienį buvo užfiksuoti ir du berniukų iki 13 m. Lietuvos rekordai: klaipėdietis Danilas Pancerovas 100 m krūtine distanciją įveikė per 1.15,45 sek., o kaunietis Arnas Čereška sužibėjo 50 m krūtine rungtyje – 28,24 sek.

Kauno „Girstučio“ baseine surengtose varžybose dalyvavo rekordinis plaukikų skaičius – 297. Pirmenybės buvo įtrauktos į 2017 metų pasaulio čempionato kvalifikacinių varžybų kalendorių, jose buvo galima vykdyti normatyvus į visas svarbiausias šio sezono varžybas.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (106)