Visi mūsiškiai ketvirtadienį rytą dalyvavo atrankos varžybose. D. Rapšys (200 m nugara) ir vyrų estafetės 4 po 50 metrų kompleksiniu būdu komanda pateko į finalus, o Lietuvos delegacijos lyderė R. Meilutytė (50 m krūtine), S. Bilis ir M. Sadauskas (50 m laisvu stiliumi) bei G. Titenis (100 m krūtine) kovos pusfinaliuose.

Pusfinaliai ketvirtadienį prasidės nuo 17.30 val., finalai - nuo 18.40 val. Jei patektų į finalą, R. Meilutytė jame startuotų 19.03 val.

Varžybų eiga

R. Meilutytė laimėjo penktą 50 metrų krūtine atrankos plaukimą, nuotolį įveikusi per 29,94 sek., ir lengvai pateko į pusfinalį. Bendroje įskaitoje mūsų lyderė buvo antra. Ją aplenkė tik pagrindinė konkurentė rusė Julija Jefimova (29,47), pasiekusi ir Senojo žemyno pirmenybių rekordą.

R. Meilutytė Europos čempionate varžysis dar 3 nuotoliuose: 100 metrų krūtine, 50 metrų laisvu stiliumi ir 100 metrų kompleksiniame plaukime.

Vyrų 200 m plaukimo nugara antroje atrankos grupėje D. Rapšys buvo pirmas - 1.53,08. Jo laikas - Lietuvos rekordas. Ankstesnį prieš devynerius metus buvo pasiekęs Vytautas Janušaitis (1.55,28). D. Rapšys bendru ketvirtu rezultatu iškopė į čempionato finalą. Atranką laimėjo vengras Peteris Bernakas (1.52,32).

Vyrų estafetės 4 po 50 metrų kompleksiniu būdu rungtyje Lietuvos komanda (M. Sadauskas, G. Titenis, T. Duškinas ir S. Bilis) atrankoje užėmė 7-ą vietą (1.35,81) tarp 18-os ekipų ir pateko į čempionato finalą. Mūsiškiai, diskvalifikavus prancūzus, antrame atrankos plaukime finišavo treti tarp 18 šalių plaukikų ir pagerino Lietuvos rekordą. Estafetės distanciją greičiausiai įveikė Italija (3:33,65), aplenkusi Vokietiją (1:33,73) ir Rusiją (1:34,08).

Pirmi čempionatą pradėjo S. Bilis ir J. Ragožinas. 50 metrų plaukimo laisvu stiliumi pirmame atrankos plaukime S. Bilis distanciją įveikė per 22,14 sek. ir savo grupėje užėmė pirmą vietą bei 19-u rezultatu pateko į pusfinalį. J. Rogožinas (22,36) liko 8-as savo plaukime bei 58-as tarp visų priešininkų ir pusfinalyje neplauks.

M. Sadauskas šeštame atrankos plaukime buvo 8-as ir su rezultatu 22,09 sek. taip pat pateko į pusfinalį. Jis bendroje įskaitoje buvo 16-as. Į pusfinalį pateko 20 plaukikų. Geriausiai sekėsi rusui Vladimirui Morozovui (20,89).

Vyrų 100 metrų krūtine atrankoje 9-ą vietą užėmė G. Titenis (58,58 sek.), pasiekė asmeninį rekordą ir pateko į pusfinalį. Kitas Lietuvos atstovas I. Kozlovskis, kuriam tai buvo antras startas ketvirtadienio rytą, šioje distancijoje užtruko 1.00,50, pagerino asmeninį rekordą, bet į pusfinalį nepateko. Mūsiškis liko 43-ias, o atrankoje nugalėjo vokietis Marco Kochas (57,78), aplenkęs 58-is varžovus.

Atrankoje sėmėsi patirties

Prieš tai, kiek ankstesniame savo pasirodyme baseine, I. Kozlovskis laimėjo 200 metrų plaukimo kompleksiniu būdu pirmą atrankos grupę. Jo pasiektas rezultatas - 2.00,07 - asmeninis rekordas, tačiau jo finalui buvo mažai. Tarp 39-ių sportininkų jis buvo 26-as. Atranką laimėjo vengras Laszlo Csehas (1.54,48).

U. Mažutaitytė 100 nugarą atrankoje nuplaukė per 1.01,86, pasiekė asmeninį rekordą, bet užėmė 26-ą vietą ir į pusfinalį nepateko. Atranką laimėjo danė Mie Oe Nielsen (58,04).

Vyrų 100 m peteliške atrankos plaukime dalyvavo du Lietuvos atstovai, kurie į pusfinalį nepateko. D. Margevičius distanciją įveikė per 52,90, sek., o T. Duškinas - per 52,99. Abu mūsiškiai, kurie atitinkamai užėmė 29-ą ir 31-ą vietas. pagerino asmeninius rekordus. Atrankoje greičiausias buvo rusas Jevgenijus Korotyškinas (50,02).

Vyrų 400 m laisvu stiliumi rungties atrankos grupėje P. Strazdas finišavo po 3.47,95 ir beveik 2 sek. pagerino dar vieną V. Janušaičio Lietuvos rekordą (3.49,96 sekundės). Mūsiškis bendroje įskaitoje buvo 34-as tarp 62-iejų konkurentų ir į finalą nepateko. Atrankoje triumfavo italas Andrea Mitchell D'Arrigo (3.42,34).

Lietuvos rinktinė - jauna

Aštuoniems į Daniją atvykusiems mūsų šalies plaukikams tėra 20 metų ar mažiau. Rinktinės pagrindą sudaro jau pripažinti tarptautinėse arenose plaukikai (R. Meilutytė, G. Titenis ir M. Sadauskas) bei vasarą Europos ir pasaulio jaunimo čempionatuose medalius skynęs jaunimas. Vyriausias iš lietuvių - 24-erių metų G. Titenis, jauniausia – 16-metė R. Meilutytė.

Iki šiol Europos čempionatuose trumpame baseine lietuviai nėra iškovoję nė vieno aukso medalio. Nuo 1991-ų, kai Europos vandens sporto šakų federacija (LEN) pradėjo organizuoti žemyno čempionatus trumpame (25 metrų) baseine, mūsų šalies sportininkai yra iškovoję 7 sidabro ir 6 bronzos apdovanojimus.

Vyrų estafetė 4x50 m kompleksiniu būdu

7. Lietuvos rinktinė (Mindaugas Sadauskas, Giedrius Titenis, Tadas Duškinas ir Simonas Bilis) - 1.35,81 - q

Vyrų 50 m laisvu stiliumi

16. Mindaugas Sadauskas (Lietuva) - 22,09 (asmeninis rekordas - 22,01) - q