Po finišo R. Meilutytė į televizijos kamerą parodė Lietuvos Trispalvę ant savo kepurėlės.

Antrą vietą užėmė rusė Julija Jefimova (1:05.02), o trečia liko amerikietė Jesica Hardy (1:05.52).

8. Jennie Johansson (Švedija) - 1:07.41

R. Meilutytę aukso medaliu apdovanojo Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) atstovas Gennadijus Fišinas ir Ispanijos plaukimo federacijos prezidentas Juanas Viota. Mūsiškei buvo įteiktas ir specialus prizas už išvakarėse pasiektą pasaulio rekordą. Vėliau Rūtos garbei nuskambėjo Lietuvos himnas - ne trumpinta - o visa versija.

Sveikina Prezidentė ir Premjeras

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino plaukikę Rūtą Meilutytę Pasaulio plaukimo čempionate Ispanijoje iškovojus aukso medalį 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje.

„Mieloji Rūta, esi su Lietuva širdyje, o Lietuva - visa širdimi su Tavimi. Tavo susitelkimas, tikėjimas savo jėgomis dar kartą sujungė mus visus - šalį, kurios vardas Tavo dėka šiandien tariamas garsiai ir pagarbiai", - sakoma šalies vadovės sveikinime.

Pasak Prezidentės, praėjus metams nuo olimpinio triumfo, plaukikė nesustoja stebinti viso pasaulio plaukimo bendruomenės ir &s caron;ios sporto šakos gerbėjų, vieną po kito gerindama rekordus bei rodydama begalinį ryžtą ir norą plaukti dar greičiau.

Tavo nusiteikimas, teigė šalies vadovė, pažadina didžiulius mūsų lūkesčius ir pačias šviesiausias viltis. Ačiū, kad jas pateisini su kaupu. Kad stengiesi vardan mūsų visų Lietuvos.

Prezidentė palinkėjo R. Meilutytei sėkmės kituose plaukimuose šiame čempionate.

Premjeras sveikina pasaulio čempionę

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius sveikina R. Meilutytę, tapusią pasaulio čempione 100 m plaukimo krūtine distancijoje.

„Nepralenkiamoji Rūta, dvi tavo triumfo dienos Barselonoje prabudino ir pradžiugino atostogaujančią Lietuvą. Esame sužavėti tavo talentu, tavo ryžtu skinti pergalę po pergalės, nepaliekant stipriems varžovams nei vilčių, nei šansų.

Nuoširdžiai sveikinu tave, mieloji Rūta, vakar (pirmadienį - DELFI) pasiekus pasaulio rekordą, o šiandien (antradienį - DELFI) finale pasidabinus garbingu aukso medaliu. Didžiuojamės tavo laimėjimais ir esame tikri, kad tau pavyks perrašyti pasaulio plaukimo istoriją ir tapti geriausia visų laiku plaukike. Sėkmingų tau likusių startų, iškilių pergalių čia, Barselonoje, ir ateities sporto varžybose. Išties didelis džiaugsmas mums Lietuvoje, kad savo neįtikėtinais pasiekimais tu garsini Tėvynę. Lai Fortūna ir toliau būna dosni pergalių daugelyje pasaulio varžybų“, – sakoma premjero sveikinime.

Pusfinalyje - pasaulio rekordas

Pirmadienį šios rungties pusfinalyje mūsiškė nuotolį įveikė per 1 min. 04.35 sek. ir pagerino planetos rekordą. Naujas pasiekimas 10 šimtųjų sekundės geresnis už ankstesnį 2009 metų amerikietės Jessicos Hardy rezultatą. Tai - buvo pirmas pasaulio rekordas čempionate Barselonoje. Antradienį antrą rekordą pasiekė 16-metė amerikietė Katie Ledecky. Ji 1500 m laisvu stiliumi įveikė per 15:36.56.

R. Meilutytė pirmadienio rytą įspūdingai startavo ir atrankos varžybose, kur pagerino Europos ir planetos pirmenybių rekordą - 1:04.52 min. bei pirmu numeriu žengė į pusfinalį.

R. Meilutytė Barselonoje iš viso dar dalyvaus trijose rungtyse - 50 m krūtine bei 50 ir 100 m laisvu stiliumi. Medaliai perpus trumpesnėje distancijoje krūtine bus dalinami tik sekmadienį, rugpjūčio 4 d. Plaukimo laisvu stiliumi rungtyse lietuvė sau jokių ypatingų tikslų nekelia.

2012 metų pasaulio čempionate 25 metrų baseine Stambule (Turkija) R. Meilutytė tapo dukart pajėgiausia planetoje - 50 ir 100 m rungtyse krūtine bei iškovojo sidabrą 100 m plaukime kompleksiniu būdu.

Kiti Lietuvos atstovai finalų nepasiekė

Antradienį vyrų 50 m krūtine rungties kvalifikacinėse varžybose 29-as tarp 83 dalyvių finišavo bei į šešiolikos plaukikų pusfinalį nepateko Giedrius Titenis.

Moterų 200 metrų laisvu stiliumi rungties atrankos varžybose antradienį startavo ir Jūratė Ščerbinskaitė. Ji takelyje užtruko 2:03.88 min. ir savo plaukime buvo trečia, o bendroje įskaitoje - 32-a tarp 44 dalyvių.

Pirmadienį nepasisekė 18-mečiui panevėžiečiui Danui Rapšiui, kuris vyrų 100 m plaukimo nugara kvalifikacinėse varžybose takelyje užtruko 55:68 sek. ir tarp 16-os pusfinalininkų neprasibrovė - liko 25-as. Tiesa, jis dar dalyvaus ir perpus ilgesnėje distancijoje - 200 m plaukime nugara.

Vyrų 200 laisvo stiliaus kvalifikacinėse varžybose tarp 69 dalyvių 37-as finišavo ir tarp šešiolikos pusfinalio dalyvių nepateko 17-metis Povilas Strazdas. Jis trečiame atrankos plaukime buvo antras - 1:50.86 min.

Sekmadienį į vyrų 100 m krūtine rungties finalą nepavyko patekti 24-erių metų G. Titeniui, kuris pusfinalyje (1 min. 00,14 sek.) tarp šešiolikos dalyvių buvo dvyliktas.

Kiti du mūsiškiai neįveikė atrankos barjero: P. Strazdas vyrų 400 m plaukimo laisvu stiliumi kvalifikacijoje tarp 48 dalyvių finišavo 28-as (3 minutės 56,29 sekundės - asmeninis plaukiko rekordas). Tadas Duškinas vyrų 50 m peteliške rungties kvalifikacinėse varžybose liko 30-as tarp 78 dalyvių.

Lietuvai pirmenybėse Barselonoje atstovauja devyni plaukikai.