Antrą vietą užėmė ukrainietė Viktorija Solnceva (31,34), o trečia finišavo britė Sophie Taylor (31,38).

8. Dalma Sebestyen (Vengrija) - 32,57

Pusfinalyje 16-metė lietuvė R. Meilutytė distanciją įveikė per 30,04 sekundės ir daugiau nei sekunde pagerino pasaulio jaunimo plaukimo čempionato rekordą, kuris nuo pirmadienio priklausė būtent jai.

Mūsiškė atrankoje distanciją įveikė per 31,10 sek., pasiekė pirmenybių rekordą (pagerino 0,15 sek.) ir pirmu rezultatu pateko į pusfinalį. Primename, kad mėnesio pradžioje R. Meilutytė Barselonoje pagerino visų laikų šios rungties pasaulio rekordą - 29,48 sek.

R. Meilutytė pasiekė Lietuvos rekordą ir pateko į 100 m plaukimo laisvu stiliumi rungties finalą

Antradienį kaunietė pateko ir į 100 m laisvu stiliumi rungties finalą. Pusfinalio pirmame plaukime, kuris vyko praėjus mažiau kaip pusvalandžiui po čempioniško pasirodymo 50 m plaukimo krūtine rungtyje, jį atkarpą įveikė per 55,16 sek. ir pasiekė tą patį rezultatą, kaip ir amerikietė Cierra Runge. R. Meilutytė 0,12 sekundės pagerino Lietuvos rekordą. Bendroje pusfinalio įskaitoje tai buvo antras laikas. Greičiausia pusfinalyje buvo rusė Rozalija Nasretdinova - 55,05 sek.

100 m plaukimo laisvu stiliumi pusfinalio rezultatai:

1. Rozalija Nasretdinova (Rusija) - 55,05 sek.
8. Mary Schneider (JAV) - 56,05

Atrankoje distanciją nuplaukusi kiek lėčiau - per 55,65 sekundės - lietuvė užėmė ketvirtą vietą.

R. Meilutytė dar dalyvaus 100 m plaukimo krūtine, 50 m laisvu stiliumi, 200 m kompleksinio plaukimo, 50 m nugara ir 50 m plaukimo peteliške rungtyse.

D. Rapšys iškovojo sidabro medalį

Danas Rapšys antradienį dalyvavo 100 m nugara rungties finale. Panevėžietis nuotolį įveikė per 55,24 sek. ir, pralaimėjęs tik čempiono titulą apgynusiam graikui Apostolosui Christou (54,87), iškovojo Lietuvai sidabro medalį. Trečias liko rusas Grigorijus Tarasevičius (55,33).

Danas Rapšys

Visus varžovus 100 m nugara rungties pusfinalyje aplenkęs D. Rapšys sugaišo 55,03 sekundės ir net 0,29 sekundės pagerino asmeninį rekordą. Kvalifikacijoje jis nuotolį nuplaukė per 56,02 sekundės.

8. Vitor Santos (Brazilija) - 55,66

D. Rapšys dar plauks 50 ir 200 m distancijas nugara.

Lietuvos kvartetas iškovojo sidabro medalius

Sėkmingai mišrios 4 po 100 metrų kompleksinio plaukimo estafetės varžybose startavo Lietuvos kvartetas. Ugnė Mažutaitytė, R. Meilutytė, Deividas Margevičius ir Povilas Strazdas antradienį finale sugaišo 3:52,52 min., užėmė antrą vietą ir pelnė sidabro medalius. Lietuvių rinktinę aplankė tik rusai (3:48,89; Darija Ustinova, Vsevolodas Zanko, Svetlana Chimrova ir Jevgenijus Sedovas). Treti liko amerikiečiai (3:52,63; Kathleen Baker, Josephas Bentzas, Kathryn McLaughlin ir Caelebas Dresselis).

Kvalifikacinėje atrankoje mūsiškiai distanciją nuplaukė per 3 minutes 55,74 sekundės ir užėmė trečią vietą tarp 25-ių komandų.

Mišrios 4x100 m kompleksinio plaukimo estafetės finalo rezultatai:

1. Rusija - 3:48,89 (Darija Ustinova, Vsevolod Zanko, Svetlana Chimrova ir Jevgenij Sedov)
2. Lietuva - 3:52,52 (Ugnė Mažutaitytė, Deividas Margevičius, Rūta Meilutytė ir Povilas Strazdas)
3. JAV - 3:52,63 (Kathleen Baker, Joseph Bentz, Kathryn McLaughlin ir Caeleb Dressel)