Apie netektį patvirtino sportininkės šeima, o vienas jos draugų teigė, jog O. Podmore pastaruoju metu prašė psichologinės pagalbos.

Prieš mirtį socialiniame tinkle ji publikavo žinutę su užuomina apie atsakomybės naštą, kurią užkrauna profesionalus sportas.

Su velione artimai bendravęs jos tautietis, dvejų olimpinių žaidynių dalyvis Eddie Dawkinsas reikalavo sporto vadovų atsakomybės.

„Tai, kas įvyko, yra su*iktai baisu. Olivia visada buvo pozityviausias mano pažinotas žmogus Naujosios Zelandijos dviračių treko komandoje. Bet dabar manau, kad tie, kurie susiduria su psichologiniu spaudimu, labiausiai linkę ir jį nuslėpti.

Tai nebus paskutinis kartas, kai kažkas kelia prieš save ranką. Mums reikia konkrečių ir pozityvių permainų padedant tokiems žmonėms – dabar mes tik trauklapiu pridengiame sunkias žaizdas.

Turime labai rimtai apie tai kalbėti – sportininkai privalo atstovauti visai šaliai, privalo kelti visiems pasididžiavimą. Esi visą laiką stebimas, ir tai išgręžia žmones tiek fiziškai, tiek psichologiškai. O jeigu nepavyksta, jei esi traumuotas ar turi psichologinių sunkumų, tave paprasčiausiai išspiria“, – kalbėjo karjerą jau baigęs dviratininkas.

Reaguodama Naujosios Zelandijos dviračių sporto federacija pranešė peržiūrėsianti savo psichologinės paramos sportininkams politiką.

O. Podmore nedalyvavo Tokijo žaidynėse: nors kvalifikacijos barjerus ji buvo įveikusi, nepateko į šalies komandą pasirinkus kitas atletes.

Bet olimpiadoje dviratininkė debiutavo dar 2016 metais Rio de Žaneire, kur varžėsi su Simona Krupeckaite keirino ir sprinto rungtyse.

Po metų ji tapo Naujosios Zelandijos keirino čempione.

Prieš tai, 2015-aisiais, O. Podmore pelnė sidabrą ir bronzą pasaulio jaunimo čempionate.

Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnyba Telefono numeris Darbo laikas
Jaunimo linija Budi savanoriai konsultantai 8 800 28888 I-VII, visą parą
Vaikų linija Budi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111 I-VII, 11:00 - 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui) Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai 8 800 77277 II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8 800 66366 I-VII, visą parą
Vilties linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123 I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centras Konsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) 8 640 51555 I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
„Sidabrinė linija“ – draugystės pokalbiai, emocinė ir informacinė pagalba vyresnio amžiaus žmonėms. Budi profesionalūs konsultantai 8 80080020 www.sidabrinelinija.lt pasikalbekime@sidabrinelinija.lt I-V 8.00-22.00, VI-VII 11.00-19.00
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.lt Atsako per 36val.
„Jaunimo linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: https://jaunimolinija.lt/lt/pagalba/pagalba-pokalbiais-internetu/ Pokalbiai internetu (angl.chat) Kasdien nuo 18 iki 24 val. Emocinė parama elektroniniais laiškais "Jaunimo linijoje" neteikiama
„Vilties linija“ Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.com Atsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“ Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.lt Atsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijos Rašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.lt Atsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiems Rašyti el. paštu: laukiam@artimiems.lt Atsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Messenger ar Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Visa papildoma informacija – puslapyje www.krizesiveikimas.lt. Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (35)