D. Rimkus pasakoja, jog jo bičiulis Vitas Karosas gavo 1500 Eur baudą už tai, jog LBF ir D. Simanaitis veikė išvien su viena Lietuvoje veikiančia lažybų bendrove.

„Pakalbėkime apie tai, kas įvyko nuo to laiko, kai kovos menų pasaulyje atsirado „UTMA“ (kovos menų organizacija, rengianti turnyrus – Delfi). LBF pradėjo itin nešvariais būdais konkuruoti bei aiškiai demonstruoti, kad federacija yra asmeninė Donato Simanaičio finansinės naudos siekimo priemonė“, – skelbia D. Rimkus.

Anot jo, pirmame UTMA turnyre turėjo kovoti jo brolis Nojus Rimkus ir Vaidas Jagelavičius, tačiau LBF griebėsi ultimatumo – ėmė grasinti V. Jagelavičiui, jog „niekada nepateks į prestižinius „King of Kings“ (KOK) turnyrus“, rengiamus Lietuvos bušido federacijos. Ir D. Rimkaus teigimu, toks šantažo atvejis nėra vienintelis.

...Rimkenzo lygis yra žemiau nulio, vaikai gali jį subaksnot.
Donatas Simanaitis, LBF

Anot kovotojo, praėjusių metų lapkričio 5 d. vykusį KOK turnyrą rėmė viena šalyje veikianti lažybų bendrovė, kuri į savo lažybų pasiūlą įtraukė ir visas kovas.

„Analizuojant užsieniečių pajėgumą, tapo aišku, kad didžioji kovų baigtis – aiški. Kovos menų pasaulis tokia informacija ėmė žaibiškai dalintis, o statė visi – treneriai, kovotojai, jų draugai, artimieji.

Buvo daug klientų, kurie statydami 10 Eur, atspėję 13 kovų baigtis laimėjo 2500 Eur. Nepatvirtintais duomenimis lažybų bendrovė patyrė 800 tūkst. Eur nuostolių. Praėjus parai nuspręsta stabdyti laimėjimų išmokėjimus ir ieškoti priežasčių, kodėl to nedaryti“, – pasakojo D. Rimkus.

Dovydas Rimkus

Pasak jo, lažybų bendrovė klientams nurodė, jog vykdomas tyrimas.

„Lažybų bendrovė nustatė, kad Vitas Karosas ir Samuelis Sochorovas iš savo asmeninių lažybų paskyrų atliko statymus už KOK vykusias kovas, statymai buvo kombinuoti su visomis 12 kovų ir abu kovotojai statė už savo pergalę.

LBF, siekdama padėti bendrovei, kuri buvo jų tiesioginė rėmėja, policijai pateikė melagingą pranešimą apie galimai padarytą nusikalstamą veiką, o prie susijusių asmenų įrašė ir V. Karoso pavardę“, – rašoma D. Rimkaus socialinių tinklų paskyroje.

Anot jo, policija tyrimo nepradėjo, tačiau juo užsiėmė Lošimų priežiūros tarnyba, o tiriant šį atvejį paprašė LBF pateikti duomenis.

„D. Simanaitis pateikė negaliojančią sutartį, nurodė, kad V. Karosas ir visi kiti kovotojai yra supažindinami su etikos ir garbės kodeksu. Tačiau to niekada nebuvo ir visa bendruomenė žino, kad D. Simanaitis su garbe ir etika neturi nieko bendro“, – teigė D. Rimkus.

Dovydas Rimkus (Rimkenzo)

Pasak jo, lažybų bendrovė nurodė, kad statymų koeficientus sudarė ir klaidingai nurodė pats KOK ir LBF vadovas D. Simanaitis. D. Rimkaus teigimu, lažybų bendrovė kartu su D. Simanaičiu rado priežastį, kaip išsisukti nuo laimėjimų išmokėjimo, o kalti liko du žmonės – V. Karosas ir S. Sochorovas, kuriems skirtos baudos (po 1500 Eur).

Panika laive, laksto žiurkės, reikia kažko griebtis. Tai reklaminis, pigus, vaikiškas triukas.
Donatas Simanaitis, LBF

„Iki pat birželio 26 d. V. Karosas buvo maitinamas pažadais, kad „viskas bus gerai“. Sportininkas pateikė prašymą LBF ir laukia atsakymo dėl suklastotų sutarčių ir pasirašytų dokumentų“, – teigiama Rimkenzo pasakojime.

Jis taip pat LBF kaltina gaunant pajamas iš Rusijoje veikiančios lažybų bendrovės.

„Liepos 15 d. LBF organizuoja KOK turnyrą Kipre. Ten bus ir neseniai Latvijoje kovojęs kovotojas, kuris už kovą gaus rusišku karo krauju suteptus pinigus.

Tiesa, tokius pinigus gauna ne tik kovotojai, bet ir Lietuvos bušido federacija ir jos prezidentas D. Simanaitis. Kovos menų bendruomenė Lietuvoje ir toliau yra stipriai apgaudinėjama“, – rašo D. Rimkus, turėdamas omeny tai, kad turnyrą remia lažybų bendrovė „Fonbet“, veikianti Rusijoje ir Kazachstane.

Suabejojo psichinės sveikatos būkle

Delfi susisiekė su D. Simanaičiu ir pateikė klausimus, susijusius su D. Rimkaus kaltinimais.

– D. Rimkus teigia, kad pernai lapkritį vykusio turnyro kovos buvo įtrauktos į renginį rėmusios lažybų bendrovės pasiūlą, o koeficientus nustatėte būtent jūs. Ar tiesa, kad kovotojai lažinosi dėl savo kovų baigties, lažybų bendrovė patyrė nuostolius ir sustabdė išmokėjimus? Ar tiesa, kad liko nubausti (po 1500 eur) Vitas Karosas ir Samuelis Sochorovas?,Delfi paklausė LBF vadovo D. Simanaičio.

– Niekada negalėjo ir negali sportininkai statyti pinigų ir lažintis už savo kovas. Su konkrečia bendrove mus sieja tik reklamos partnerystė.

Jūsų minimi sportininkai pažeidė etikos ir garbės kodeksą, su kuriuo jie yra susipažinę. Pagal etikos kodeksą turėjome sustabdyti V. Karoso, kuris yra lošėjas, taip pat kitų (sportinę) veiklą LBF.

Taip kilo (UTMA) pyktis, nes kaip kita organizacija gali kviestis sportininką, kuris yra federacijos suspenduotas.

Pasikartosiu, mus su konkrečia lažybų bendrove sieja tik rėmimo sutartis.

Visiška nesąmonė kalbos apie kovų sąrašus lažybų pasiūloje, čia ne mūsų reikalas, susitarta tik dėl reklamos apimčių.

Viskas labai paprasta. Rimkenzo atstovauja naujai organizacijai, kuri rengia kovas. Į jų artimiausią turnyrą parduota gal 18-20 bilietų.

Panika laive, laksto žiurkės, reikia kažko griebtis. Tai reklaminis, pigus, vaikiškas triukas. V. Karosas yra nusiminęs, yra dviem metams pašalintas iš federacijos. Prisikvietė kovotojų, kurie nedomina sporto gerbėjų. Dabar socialiniuose tinkluose visi gudrūs, bet realybė yra kita.

Donatas Simanaitis

– Ar ketinate kreiptis į teisėsaugą dėl šmeižto ir padarytos reputacinės žalos?

– Pirmiausia, galime paklausti, ar Rimkenzo yra sveikos psichikos žmogus, gal jis nepakaltinamas ir turi pažymą iš psichiatrų? Nes sveikas žmogus taip elgtis negali.

Kitas dalykas, federacijoje yra teisininkai, jie įvertins. O už šmeižtą atsakyti reikia, o kokių veiksmų imtis teisininkams, ne man spręsti.

Dovydas Rimkus

– Ar tiesa, kad KOK turnyrą Kipre ir LBF remia „Fonbet“ – Rusijoje veikianti lažybų bendrovė?

– Tokia bendrovė niekada nerėmė LBF. Vienintelė rėmė Lietuvoje gerai žinoma ir mūsų šalyje veikianti lažybų bendrovė.

– Teigiama, kad Kipre liepos 15 d. vyksiančio turnyro rėmėja – „Fonbet“?

– Turnyrą rengiame ne mes, o Kipro atstovai. Pats nustebau tą sužinojęs, susisiekiau su kolegomis Kipre. Tai būtent Kipro įmonė, susijusi (su Rusija) tiek, jog tuo pačiu ar panašiu pavadinimu yra ir Rusijoje tokia bendrovė.

Gavau patvirtinimą, kad bendrovė remia sportą visoje Europoje. Tai Kipro kapitalo įmonė, o ne rusų. Kolegos Kipre atsiuntė man paaiškinimą, tos bendrovės savininkų atsakymus. Tai nieko bendro neturi su LBF.

– Kipro kapitalo kompanija, veikianti Rusijoje ir Kazachstane?

– Iš kur aš žinau, kur ji veikia? Ten D. Rimkus lažybų bendrovių žinovas. Jei jis kalba apie Rusijos kruvinus pinigus, tai LBF vienintelė Lietuvoje iš kovos menų organizacijų, kuri pervedė pinigus Ukrainai, padaryta nemažai pavedimų į „Blue/ Yellow“ organizaciją.

Tai konkretus šantažas, šmeižtas ir neišmanymas.

– O kiek tūkstančių ar dešimtimis tūkstančių pervesta Ukrainai paramos?

– Na, aš neklausiu, kiek Delfi perveda ten ar ten. Šioje vietoje reikia buhalterijos paklausti.

Bet yra pervesta. Tą gali patvirtinti ir „Blue/ Yellow“ organizacija.

Dabar esu išvykęs, tai tikrai netikrinsiu dokumentų, pavedimo sumų. Galite paskambinti į „Blue/ Yellow“ ir jums pasakys, kiek LBF pervedė paramos. Tėvynę ne žodžiais mylime, o darbais.

– D. Rimkus teigia, kad federacija šantažuoja sportininkus, ketinančius dalyvauti UTMA turnyre?

– Mes negalime uždrausti, gyvename demokratinėje, laisvoje šalyje. Galime tik rekomenduoti. Juk bokso mėgėjų federacija nerekomenduoja savo sportininkui varžytis dziudo turnyre.

Kauno „Žalgirio“ žaidėjas negali žaisti Vilniaus „Ryto“ komandoje, juk logiška.

Mes niekada nedraudžiame, mes tik nerekomenduojame. Patys organizuojame įvairius mėgėjų turnyrus, kviečiame įvairaus lygio kovotojus, tą patį Rimkenzo, bet jis bijos dalyvauti, nes jo lygis yra žemiau nulio, net vaikai gali jį subaksnot.

Dovydas Rimkus

Bendradarbiavimas su KOK – nutrauktas

Po publikacijos savo komentarą pateikė ir lažybų bendrovė.

„Olympic Casino Group Baltija“ operacijų vadovas Artūras Gordėjus:

„Su mūsų bendrove susijusią informaciją, kurią viešoje erdvėje pateikė Dovydas Rimkus, vertiname kaip netikslią ir neatitinkančią tikrovės. Griežtai atsiribojame nuo bet kokių intrigų, pokalbių ir pažadų tarp Lietuvos bušido federacijos ir kovotojų ar kitų susijusių asmenų.

Mūsų partnerystė su KOK buvo užmegzta europiniu lygiu ir šiuo metu yra nutrūkusi tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos šalyse, o bet kokia dvejonė sporto įvykių baigtimi neatitinka mūsų bendrovės vertybių.

Atidžiai ir atsakingai sekame visus statymus „OlyBet“ platformoje ir netoleruojame nesąžiningo ar nusikalstamo lažybose dalyvaujančių asmenų elgesio.

LR Azartinių lošimų įstatymas draudžia asmenims dalyvauti lažybose dėl įvykių, kuriuose dalyvauja jie patys arba jie patys gali turėti įtakos lažybų baigčiai. Užfiksavę įtartinus statymus, susijusius su 2022 m. lapkričio 5 d., Kaune vykusiu kovų turnyru „KOK'104 Mega Series“ ir pastebėję galimą minėto įstatymo pažeidimą, laikinai sustabdėme laimėjimų išmokėjimus lažybų dalyviams.

Galimai nusikalstamai veikai nustatyti pradėjome vidinį tyrimą ir apie situaciją nedelsiant informavome Lošimų priežiūros tarnybą (LPT) ir teisėsaugos institucijas, kurie pradėjo atskirus tyrimus. Tokią lažybų organizatoriaus veiksmų eigą, užfiksavus galimai nusikalstamą veiką, numato LR Azartinių lošimų įstatymas.

Policija nutraukė tyrimą dėl baudžiamosios dalyvių atsakomybės, tačiau LPT tyrimas nustatė įstatymo pažeidimą bei pritaikė administracinę atsakomybę už Azartinių lošimų įstatymo nesilaikymą ir skyrė baudas, kas patvirtina dalyvių nesąžiningą elgesį. Paskirtos baudos yra priežiūros institucijos sprendimas.

Visi statymai, susiję su minėtu KOK kovų turnyru, lažybų dalyviams buvo išmokėti įprasta tvarka, išskyrus statymus už dvi kovas, kuriose nustatyti aukščiau minėti pažeidimai. Šių kovų lažybų dalyviams buvo grąžinti visi jų įmokėti pinigai, kaip tai numatyta mūsų įmonės reglamente, kurį yra patvirtinusi LPT“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją