2018 metais Juozapo Garalevičiaus auklėtinis Vilniaus sporto klubo „Cosma“ taurės varžybose nuotolį buvo nubėgęs lygiai sekunde lėčiau.

„Varžybos klostėsi labai gerai, sklandžiai. Buvo net du aukšto lygio „pace maker‘iai“ (tempą diktavę bėgikai – aut. past.). Jau vien iš starto sąrašo mačiau, kad susirinko rimta kompanija ir turiu visas galimybes siekti aukšto rezultato. Oras buvo puikus, atmosfera taip pat gera. Mano rungtis buvo pati paskutinė, varžybų kulminacija, nes bėgo tiek Marcinas Lewandowskis, tiek Adamas Kščotas, tiek kiti stiprūs užsienio bėgikai. Jau nuo pat ryto žinojau, kad laukia šventė“, – komentavo S. Bertašius.

Varžybose Lietuvos lengvaatletis užėmė ketvirtą vietą, į priekį praleidęs britą Piersą Copelandą (3 min. 37,51 sek.), čeką Filipą Sasineką (3 min. 37,68 sek..) bei lenką M.Lewandowskį (3 min. 37,71 sek.). Beje, už mūsiškio nugaros atsidūrė A.Kščotas, kuris yra pasaulio uždarų patalpų čempionas bei daugkartinis Europos čempionas 800 m rungtyje.

„Nepaisant to, kad atbėgau ketvirtas, finišas buvo glaudus, pirmi penki žmonės sutilpome į pusę sekundės. Manau, prie starto linijos visi esame lygūs. Treneris prieš kiekvienas varžybas pabrėžia, kad į konkurentus reikia žiūrėti ne kaip į priešus, bet kaip į pagalbininkus siekiant aukšto rezultato. O šiandien tų konkurentų buvo tikrai labai daug“, – sakė S. Bertašius.

Tai – jau trečias Lietuvos rekordas, kurį 26-erių lengvaatletis pasiekė šiemet. Žiemą Belgrade (Serbija) jis pagerino 1500 m rungties uždarų patalpų rekordą, o prieš kelias savaites LLAF taurės varžybose – mylios bėgimo rekordą.

„Labai norėjosi, kad mano pagrindinės distancijos rekordas kristų šiemet, juolab, kad jo pajudinti nepavyko pernai. Nesinorėjo baigti sezono, kuris ir šiaip gana skurdokas varžybų atžvilgiu. Buvo ir noro, ir sportinio pykčio, viskas susidėjo ir gavosi toks rezultatas“, – paaiškino S. Bertašius.

Prieš kelias savaites Europos čempionato finalininkas dalyvavo varžybose Čekijoje, tad grįžęs į Lietuvą turėjo saviizoliuotis. Vis dėlto sportininkams taikoma išimtis, dėl kurios jie gali palikti saviizoliacijos vietą ir išvykti į vieną konkretų tašką – treniruočių bazę.

„Grįžęs iš Čekijos pasidariau testą dėl COVID-19, jis buvo neigiamas. Iškart užpildžiau prašymą, kad būtų taikoma išimtis ir galėčiau daryti treniruotes. Jos nenukentėjo, tad karantinas nelabai pakeitė mano gyvenimą – gyvenau treniruočių režimu. Praėjus savaitei atlikau antrą tyrimą, jis taip pat buvo neigiamas, tad galėjome, išlaikydami atstumą, dirbti su treneriu“, – situaciją paaiškino Lietuvos rekordininkas.

Beje, varžybos Lenkijoje pasižymėjo ypač griežta kontrole – sportininkų buvo prašoma nurodyti net konkretų valgymo laiką.

„Palyginus su varžybomis Čekijoje, kur nebuvo jokios apsaugos, jokių kaukių, tai Lenkijoje taisyklės tikrai griežtos. Į viešbučio registratūrą negali įeiti daugiau nei du žmonės, turime rezervuotis laikus, kada norime pusryčiausi, pietauti, vakarieniauti. Turime dėvėti vienkartines pirštines, net nekalbant apie kaukes. Visur reikalaujama išlaikyti atstumą“, – pasakojo S. Bertašius.

Priešolimpinį sezoną bėgikas uždarys rugsėjo 16 dieną Kladno (Čekija), kur dar sykį varžysis 1500 m rungtyje. Atrankos į Tokijo olimpines žaidynes reitinge S. Bertašius rikiuojasi 36-as, o teisę dalyvauti svarbiausiame penkerių metų sporto renginyje iškovos 45 šios rungties atstovai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės