„Manome, kad regata tikrai pavyko puikiai. Dėl Lietuvoje paskelbto karantino, šiemet ją suorganizuoti teko vos per 2 savaites nuo oficialaus leidimo. Siekdami išvengti viruso rizikos koncentravomės į sportinį meistriškumą ant vandens, kranto programos atsisakėme. Tačiau į varžybas užsiregistravo virš 80 jachtų, konkurencingiausioje „Platu 25“ klasėje prisijungė daug naujų stiprių vairininkų, tarp kurių – stiprūs konkurentai iš Latvijos ir Estijos, taip pat – Lietuvos olimpinės viltys Viktorija Andrulytė bei Karolis Janulionis“, – regata džiaugėsi organizatorius, „Gero vėjo klubo“ prezidentas Mantas Klimantavičius.

Po trijų dienų ir 7 lenktynių pirmąją vietą „Platu 25“ klasėje iškovojo 9 baudos taškus surinkusi jachtos „White Whale“ įgula. Antrąją vietą šioje konkurencingoje jachtų klasėje iškovojo vieno stipriausių Estijos buriuotojų M. Seppo vadovaujama jachtos „Pandora“ įgula, kuri surinko 13 baudos taškų. Po pirmosios dienos užėmusi vos 5-ąją vietą, ši įgula per likusias dvi dienas užtikrintai kopė rezultatų lentelėje į viršų ir atkakliai kovojo dėl lyderių pozicijos.

„Tai buvo greitos, permainingos lenktynės. Oras, buriavimo sąlygos – puikūs. Labai smagu, kad Lietuvoje vyksta tarptautinių regatų, kuriose galima sutikti stiprių konkurentų iš kitų Europos valstybių. Tai skatina išeiti iš savo komforto zonos ir tikrai leidžia augti mūsų pačių sportiniam meistriškumui“, – įspūdžiais dalinosi R. Šiugždinis.

Stiprią konkurenciją šioje grupėje taip pat sudarė trečiąją vietą iškovojusios jachtos „ItellaTV3“ (kpt. Aistis Kalanavičius) įgula, Algirdo Žižio vadovaujamos jachtos „Bestija“ įgula, taip pat pirmą kartą „Platu 25“ grupėje su savo įgula startavusio jaunosios buriuotojų kartos atstovo Karolio Janulionio vadovaujama „Keturių vėjų“ jachta ir Latvijos atstovai su jachta „Buffalo“ (kpt. Janis Benfields).

Pirmą kartą vairininkės poziciją „Platu 25“ klasės jachtoje užėmė kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes iškovojusi Viktorija Andrulytė.

Regatoje taip pat startavo daug jaunųjų sportininkų, buriuojančių „Optimist“, „Laser 4.7“, „RS Feva“ ir „RS Tera“ jachtų klasėmis.

Regata šiemet buriuotojams tapo ne tik tradiciniu vasaros sezono Trakuose atidarymu, tačiau ir Lietuvos buriuotojų sąjungos 85-mečio paminėjimu. Varžybos vyko birželio 5-7 dienomis, jų metu sportininkai startavo 7 lenktynėse – vienose ilgesnėse navigacinėse ir šešeriose trumpose, sportinėse su pavėjine-priešvėjine distancija.

Prizininkai skirtingose jachtų grupėse:

„Platu 25“ jachtų klasė:
1. „White Whale“ (kpt. Raimondas Šiugždinis) – 9 t.
2. „Pandora“ (kpt. Mati Sepp) – 13 t.
3. „ItellaTV3“ (kpt. Aistis Kalanavičius) – 20 t.

VJDH jachtų grupė:
1. „Belone“ (kpt. Tomas Niparas) – 6 t.
2. „Vasara“ (kpt. Darius Plumpa) – 15 t.
3. „Tigra“ (kpt. Dainius Rudzikas) – 17 t.

„Optimist“ A grupė:
1. David Mažeika – 7 t.
2. Rūta Mažunavičiūtė – 7 t.
3. Jonas Šeputis – 7,1 t.

„Optimist“ B grupė:
1. Benas Šapkinas – 7 t.
2. Kristupas Lietuvninkas – 10 t.
3. Marius Vanagas – 12 t.

„Laser 4.7“ grupė:
1. Greta Kalinauskaitė – 7 t.
2. Ignė Jaškūnaitė – 13 t.
3. Liepa Sitkevičiūtė – 16 t.

„RS Feva“ grupė:
1. Tauras Dambrauskas, Rokas Salecis – 6 t.
2. Nojus Volungevičius, Ugnė Pauplytė – 15 t.
3. Evelina Jokubauskaitė, Polina Blocha – 16 t.

„RS Tera“ grupė:
1. Vilius Račiūnas – 6 t.
2. Žygimantas Stankus – 12 t.
3. Sofja Miler – 16 t.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės