Šeštadienio varžybose koją pakišo baudos minutės, po kurių progas įmušti kur kas geriau išnaudojo Penzos komanda, tai pat atsinaujinusi pagrindinio komandos vartininko trauma.

Iki pat rungtynių pradžios nebuvo aišku, kuris žaidėjas gins „Baltica“ vartus: rusas Vladislavas Kuzminas ar lenkas Nikiforas Ščerba. Startiniame penkete pasirodžius legionieriui iš Lenkijos, tapo aišku, kad pagrindinio komandos vartininko kelio skausmai atlėgo ir šiandien jis vėl gali žaisti. Deja, N.Ščerba žaisti galėjo tik du kėlinius, vėliau vyriausiajam komandos strategui Dmitrijui Medvedevui teko jį pakeisti V.Kuzminu.

Pirmasis kėlinys prasidėjo greitu šeimininkų įvarčiu, kuomet antrąją minutę pasižymėjo Aleksandras Tarasovas. Įmuštas įvartis įkvėpė Rusijos komandos ritulininkus ir jie tęsė spurtą. „Baltica“ komandai geriau pasirodyti vėl neleido baudos minučių skaičius – pirmajame kėlinyje jų surinktos keturios, tuo tarpu „Dizelist“ negavo nei vienos baudos minutės. Tačiau varžovams savo persvaros išlaikyti nepavyko. Tryliktąją kėlinio minutę priešininkų vartininką nuginklavo „Baltica“ puolėjas Ilja Mašencovas, kuris prieš atvykdamas į Vilnių pats žaidė Penzos komandoje „Dizel-2“, rungtyniaujančioje Rusijos ledo ritulio lygoje.

Varžybų lūžio tašku tapo antrasis kėlinys, kurio metu pasipylė įvarčių lietus, deja, ne į tuos vartus į kuriuos norėjosi Lietuvoje likusiems sirgaliams. „Dizelist“ įvarčius pelnė: Denisas Belovas (27-ąją žaidimo minutę), Nikita Žukovas (29 min.), Georgijus Busarovas (38 min.) bei Sergejus Mazurinas (39 min.). Į tai vilniečiai atsakė vos vienu taikliu metimu, kurį atliko slovakas Robertas Mikesas (32 min.). Paskutiniame, trečiajame periode iniciatyva priklausė „Baltica“ ritulininkams. Šis kėlinį pavyko net laimėti, tačiau stipriai praloštas antrasis labai sumažino galimybes pabandyti nors išlyginti rezultatą.

MHL pirmenybių Vakarų divizione, kuriame tvirtai tebepirmauja „Baltica“ ledo ritulininkai, šį šeštadienį sužaistos dar dvejos rungtynės. Rusų derbyje „Zelenograd“ komanda rezultatu 4:3 išvykoje įveikė „Klin“, o Odincovo „OGI“ namų arenoje 5:3 nugalėjo latvių „Prizma-Riga“ klubą.

Kaip ir Vilniaus „Baltica“ šios ekipos dar vienerias rungtynes žais sekmadienį. Vėliau Lietuvos komandos laukia pertrauka iki pat Kalėdų, kurios metu bus stiprinama komandos sudėtis ir žaidžiamos draugiškos rungtynės. Lietuvos sirgaliai namuose žaidžiančią „Baltica“ turės galimybę išvysti gruodžio 14-15 dienomis, kuomet į Vilnių atvyks Baltarusijos ledo ritulio pirmenybių lyderis – Gardino „Neman“.