Lietuvos ristūnų žirgų sporto bendruomenė po ilgos pertraukos džiaugiasi naujais laimėjimais. Praėjusį šeštadienį Utenos hipodrome pasirodę ristūnai vienas po kito gerino rezultatus. Pakelta ir šalies ristūnų žirgų greičio kartelė – pirmą kartą Lietuvoje 1609 metrų trasa įveikta greičiau nei per 2 minutes, rašoma pranešime spaudai.

„Lietuvos sportininkų pasirengimas yra labai aukštas, todėl seniai laukėme tokios naujienos. Džiugu, kad rekordas pasiektas Utenoje, kuri ir anksčiau garsėjo geriausiais Lietuvos ristūnų sporto rezultatais.

Utenos hipodromas išsiskiria teisėjams, varžybų dalyviams ir žiūrovams pritaikyta infrastruktūra, todėl ateityje galime išvysti ir daugiau rekordų, garsinančių mūsų šalį tarptautiniu mastu“, – sako „Respublikinės ristūnų žirgų lygos“ direktorė Joana Kėrytė.

Ristūnų žirgų varžybų rekordas grįžo į Uteną


Naujas Lietuvos rekordas pasiektas A reitingo suaugusių ristūnų žirgų važiavime, kuriame geriausiai pasirodė žirgo Panther Face (savininkas UAB „Faktus“) ir vadeliotojo Ernesto Juškausko duetas. Nugalėtojų laikas – 1 min. 59,590 sek. Šis rezultatas – naujas trasos rekordas.

Antri per 2 min. 01,310 sek. finišo liniją kirto Ideal Cass (savininkas Arūnas Cicėnas) ir Žydrūnas Vasilionka. Trečios vietos dueto laikas – 2 min. 01,386 sek. – yra ir žirgo Sorana (-0,46 sek.), kurią vadeliojo savininkas Sauliaus Mikulevičiaus, rekordas.

Ristūnų žirgų greičio rekordų lietus


Vieno kilometro greičio rezultatus pagerino trimečiai ir keturmečiai ristūnai. „Kriterium“ pusfinalyje pasižymėjo Ryčio Lepeskos vadeliojamas Misteris (-02,18 sek., 5 vieta) ir Gintaro Radzevičiaus vadeliojama Sakura (-01,55 sek., 6 vieta). Dėl galimybės patekti į „Derby“ finalą rungėsi 4 keturmečiai žirgai. Šioje grupėje rezultatą pagerino žirgas Impressive (-02,55 sek., 2 vieta), vadeliojamas Stasio Kėrio.

Suaugusių žirgų B reitingo važiavime išsiskyrė Sauliaus Matulevičisu ir Magio (-01,17 sek., 1 vieta), Emos Mosolkovaitės ir Ukmergės lunatiko (-02,46 sek., 2 vieta), Vygailo Peredniko ir Vikingo (-00,80 sek., 5 vieta) ir Algimanto Pamarnacko ir Otello (-00,10 sek., 6 vieta) duetai.

Dar 4 žirgų rekordai užfiksuoti suaugusių žirgų C reitingo važiavime, jie priklauso Juozo Kvakšio ir Lyro (-01,28 sek., 2 vieta), Gedvilės Vinslauskaitės ir Čirvo (-00,35 sek., 4 vieta), Daliaus Minkevičiaus ir First Class Cass (-00,97 sek., 5 vieta) bei Mariaus Ežmalio ir Fifos (-04,81 sek., 6 vieta) duetams.

Iš viso varžybose surengti šeši važiavimai, kuruose varžėsi 31 ristūnas.

Gera žinia pasiilgusiems ristūnų varžybų


Nauji pasiekimai – gera žinia ristūnų žirgų sporto bendruomenei ir mėgėjams, kad Utenoje turime išties šiam sportui tinkamą infrastruktūrą ir galime siekti dar aukštesnių rezultatų. Ristūnų varžybos regionuose kuria erdvę dideliems susibūrimams, edukacijai, didina regiono žinomumą, skatina turizmą, verslo plėtrą.

„Laimėjimai įkvepia varžybų dalyvius ir žiūrovus, pritraukia dar daugiau iniciatyvų. Esame dėkingi Utenos rajono savivaldybei už pastangas puoselėti hipodromo infrastruktūrą ir viziją apie regione nauja jėga atgimstančią ristūnų žirgų varžybų tradiciją“, – sako J. Kėrytė.

Organizatorių teigimu, varžybų dieną praėjusį savaitgalį apsilankė beveik 900 žiūrovų. Varžybos traukia reginiu bei galimybe leisti laiką su draugais ir šeimomis mėgaujantis žirgais ir pramogomis, kurių paprastai apstu ristūnų varžybose. Šių varžybų naujiena – žiūrovai buvo pakviesti į spaudos fotografo Kęstučio Vanago fotografijų parodą „Ristūnai“ ir „Žirgų teatro“ pasirodymą.

Utenoje - ristūnų žirgų varžybos (Fot. Kęstutis Vanagas / RLŽL)
Utenoje - ristūnų žirgų varžybos (Fot. Kęstutis Vanagas / RLŽL)

Utenoje - ristūnų žirgų varžybos (Fot. Kęstutis Vanagas / RLŽL)
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją