Antras finišavo vengras Peteris Bernekas (1.57,66), trečias buvo prancūzas Geoffroy Mathieu (1.59,96).

Vyrų 200 metrų plaukimo krūtine varžybose sidabro medalį iškovojo Giedrius Titenis. Jo laikas - 2 min. 11,28 sek.

Šioje rungtyje užtikrintai nugalėjo švedas Erikas Perssonas (2.07,85).

Kitas Lietuvos atstovas Andrius Šidlauskas (2.18,89) laimėjo B finalą ir galutinėje įskaitoje užėmė devintą poziciją.

Vyrų 50 metrų plaukimo peteliške finale lietuvis Deividas Margevičius (24,07 sek.) užėmė ketvirtą vietą. Nugalėjo baltarusis Jagoras Dodaliovas (23,59 sek.). Iki bronzos medalio D. Margevičiui pritrūko 0,06 sek.

Moterų 200 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi C finale nugalėjo Rūta Meilutytė (2.04,08), Jai galutinėje įskaitoje atiteko 17-a vieta.

Dėl penktadienį Stokholmo centre įvykusio teroristinio išpuolio plaukimo varžybų organizatoriai susilaukė pageidavimų atšaukti turnyrą, tačiau jie patvirtino, kad visi dalyviai yra saugūs ir renginys vyks kaip ir planuota.

Varžybų prizų fondas - 65 tūkst. eurų. Kiekvienos rungties nugalėtojas gaus 600 eurų, antros vietos - 300 eurų, trečios - 100 eurų. Absoliučiai geriausi sportininkai (vyrai ir moterys) pagal reitingo taškų lentelė gaus po 7 500 eurų, antros vietos laimėtojai po 5 000 eurų, trečios - po 2 500 eurų.

Tarptautinėse plaukimo varžybose Alytuje dominavo lietuviai

Dvi dienas Alytaus sporto ir rekreacijos centro baseine vykusiose tarptautinėse „Dzūkijos taurės“ varžybos dalyvavo plaukikai iš Lietuvos, Baltarusijos, Rusijos ir Lenkijos. 655 dalyvių trijose amžiaus grupėse varžėsi dėl gražuolių taurių, kurios buvo įteiktos pasiekusiems geriausius rezultatus pagal reitingų lenteles sportininkams. Visas jas susižėrė mūsų šalies atstovai.

2003-2006 metų gimimo mergaičių ir berniukų amžiaus grupėje absoliučiais nugalėtojais tapo kauniečiai Marija Rutkauskaitė, greičiausiai įveikusi 200 metrų distanciją laisvu stiliumi (2 min. 13,01 sek.), ir Joris Veretinskas, 100 metrų laisvu stiliumi nuplaukęs per 56,37 sek.

2001-2002 metų gimimo plaukikų amžiaus grupėje taurėmis džiaugėsi du vilniečiai. Kotryna Teterevkova už savęs paliko visas varžoves 100 metrų plaukimo krūtine distancijoje (1.13,76), o 200 metrų distancijoje nugara nepralenkiamas buvo Arijus Pavlidis. Jo laikas - 2 min. 9,52 sek.

2000 metų gimimo ir vyresnių amžiaus grupėje ant aukščiausio pakylos laiptelio užlipo savo rungtis laimėję laikinosios sostinės atstovai Diana Jaruševičiūtė, 100 metrų laisvu stiliumi įveikusi per 58,47 sek., ir Gytis Stankevičius, tokį pat nuotolį nugara nuplaukęs per 56,79 sek.

Iš viso plaukikai Alytuje varžėsi dėl 60 medalių komplektų. Geriausiai sekėsi Vilniaus miesto sporto centro atstovams, susižėrusiems 12 auksinių apdovanojimų. Kauno sporto mokyklos „Startas“ auklėtinių sąskaitoje - 10 tauriausio metalo medalių.

Nors Lietuvos plaukikai šalies rekordų nepagerino, tačiau net 11 sportininkų pasiekė geriausius „Dzūkijos taurės“ varžybų rezultatus.

Sėkmė lydėjo ir vilnietį Matą Jasiūną, kuriam atiteko rėmėjų įsteigtas prizas televizorius. Šį vertingą prizą plaukikas laimėjo burtu keliu. Būtent jo pavardė buvo ištraukta loterijoje iš visų varžybų dalyvių.