Turint omeny tai, kad karantino metu plaukikai negali pasigirti solidžia varžybų praktika ir neretai oficialiuose startuose lieka toli nuo savo geriausių rezultatų, staigmena užfiksuota 50 m plaukimo nugara pusfinalyje.

Rusas Klimentas Kolesnikovas nuotolį įveikė per 23,93 sek. ir 0,07 sek. pagerino jam pačiam priklausiusį pasaulio rekordą.

Pusfinalio plaukimuose jis daugiau nei pusę sekundės lenkė antrą rezultatą užfiksavusį graiką Apostolos Christou (24,49 sek.), trečią rezultatą pasiekė rumunas Robertas Andrei Glintas (24,57 sek.).

Pirmadienį vakare vyko keturių rungčių finalai.

Danas Rapšys (dešinėje), centre – Martinas Maliutinas, kairėje  Felix Auboeck

Moterų 400 m kompleksinio plaukimo rungtyje Europos čempione tapo arenos šeimininkė Katinka Hosszu – 4:34,76 min., ji lenkė tautienę Viktorią Mihalyvari (4:36,81 min.), trečia – Didžiosios Britanijos plaukikė Aimee Willmott (4:36,81 min.).

Moterų 4 po 100 m laisvu stiliumi estafetėje triumfavo Didžiosios Birtanijos kvartetas (Lucy Hope, Anna Hopkin, Abbie Wood, Freya Anderson) – 3:34,17 min.

Antrą vietą iškovojo Nyderlandų ekipa (3:34,29 min.), trečias – Prancūzijos plaukikių ketvertukas (3:35,92 min.).

Vyrų 4 po 100 m laisvu stiliumi estafetėje Europos čempione tapo Rusijos rinktinė (Andrej Minakov, Aleksandr Ščegolev, Vladislav Grinev, Kliment Kolesnikov) – 3:10,41 min. Antrą vietą iškovojo Didžiosios Britanijos kvartetas – 3:11,56 min., trečia – Italijos rinktinė (3:11,87 min.).

Rusijos plaukimo rinktinė (Andrej Minakov, Aleksandr Ščegolev, Vladislav Grinev, Kliment Kolesnikov)

Medalių įskaitoje su dviem aukso apdovanojimais pirmoje vietoje – Rusija, antra žengia Didžiosios Britanijos rinktinė – 3 apdovanojimai (1 aukso, 2 sidabro), trečia – Vengrija, 2 medaliai (1 aukso, 1 sidabro).

Lietuva kartu su Prancūzija ir Italija medalių rikiuotėje dalinasi 6-8 vietomis (1 bronzos medalis).

Primename, kad pirmoji diena išties buvo sėkminga ne tik D. Rapšiui, bet ir Andriui Šidlauskui, kuris pateko į antradienį vyksiantį 100 m plaukimo krūtine finalą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (22)