Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) generalinį sekretorių Antaną Taučių, kuris liko dirbti federacijos administracijos direktoriumi, iki federacijos suvažiavimo laikinai pakeitė klaipėdietis Vaclovas Šiugždinis, o naujuoju Lietuvos moterų dviračių rinktinės vyriausiuoju treneriu tapo vilnietis Gediminas Kastanauskas. Jis pakeitė kone 30 metų šiame poste dirbusį panevėžietį Valerijų Konovalovą. LDSF prezidentas Romualdas Bakutis permainas įvardijo kaip kartų kaitą.
Antanas Taučius
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)„Treneriai – viena svarbiausių jėgų LDSF. Tačiau moterų plento rinktinėje reikėjo tam tikros kaitos, nes pastaruoju metu plento meistrės užleido savo pozicijas. Mums pavyko sėkmingai šį klausimą išspręsti.

Naujasis treneris vilnietis G. Kastanauskas – šaunus ir profesionalus dviračių sporto treneris, todėl galėjo užimti šį postą, o daug patirties turintis V. Konovalovas jam pažadėjo padėti. Manau, kad šis bendras tandemas pasieks puikių rezultatų, kurių plente jau reikia.

Trekininkės jau užima labai aukštas pozicijas, o plentas, manau, irgi neturėtų atsilikti, juo labiau kad plento meistrai, ypač moterys, Lietuvoje visą laiką buvo labai stiprūs“, – sakė R. Bakutis.

Federacijos prezidentas mano, kad tie pakeitimai pozityvūs ir išeis tik į naudą.

Mūsų moterų dviračių sporto legenda V. Konovalovas dėl pasikeitimų nenusiminė.

„Tai anksčiau ar vėliau turėjo įvykti. Prasidėjo dviratininkių kartų kaita ir rinktinės vairą perleidau kitam. Viskas buvo suderinta, iš dviračių sporto niekur neišėjau. Toliau dirbsiu su jaunimu, ugdysiu pamainą, kiek įmanoma, telkiame visas pajėgas rezervui rengti. Bendram tikslui sujungėme rajonus, darbo labai daug“, – teigė V. Konovalovas.

Kaip ir anksčiau, V. Konovalovas vadovauja Panevėžio „Fortūnos“ dviračių sporto klubui, kuris turi mikrocentrą, prižiūri pastatą, kuriame jaunosios sportininkės gyvena, maitinasi, ilsisi ir rengiasi kovoms.

„Ūkis tikrai nemažas, turime kaip reikiant suktis. Per metus dabar nereikės po 50 ir daugiau kartų važinėti į visokius pasitarimus, sumažės popierizmo. Dabar tą turės daryti naujasis moterų rinktinės treneris G. Kastanauskas. Man rūpesčių gerokai sumažėjo, galėsiu daugiau padirbėti su rezervu“, – kalbėjo buvęs šalies moterų rinktinės treneris.

Kitais metais būtų sukakę 30 metų, kai V. Konovalovas dirbo Lietuvos moterų rinktinės treneriu. Jis patenkintas tuo, ką per tuos metus pavyko nuveikti. V. Konovalovui vadovaujant Lietuvos moterų rinktinei, gražiausias pergales pasiekė Laima Zilporytė, Edita Pučinskaitė, Diana Žiliūtė ir Rasa Polikevičiūtė. Dabar jos gauna valstybines rentas.

„Džiaugiuosi ir tuo, kad užauginau gerą trenerį – Lietuvos moterų dviračių treko rinktinės vyriausią trenerį Antaną Jakimavičių. Jį prikalbinau iš Alytaus atvažiuoti dirbti į Panevėžį. Tai jis išjudino visą Panevėžį, mieste atsirado dviračių trekas“, – pasakojo V. Konovalovas.

Paklaustas, ar buvo gražiai išlydėtas iš rinktinės trenerio pareigų, V. Konovalovas įvykio nesureikšmino.

„Ką reiškia išlydėtas? Visai nesureikšminu šio dalyko, nes iš dviračių sporto niekur nepasitraukiau. Dirbsiu toliau, kiek tik jėgos leis. Jau bendravau su naujuoju Sporto departamento generaliniu direktoriumi Klemensu Rimšeliu, aptarėme rūpimus mūsų centro klausimus.

Mūsų dviratininkai centre jau maitinasi, treniruojasi du kartus per dieną ir eina į pamokas. Tik taip dirbant galima užauginti gerus dviratininkus. Darbo per akis“, – sakė V. Konovalovas.

Savaitgalį Panevėžyje Lietuvos dviračių sporto plento čempionatas

Birželio 25-27 dienomis Panevėžyje vyks Lietuvos dviračių plento čempionatas.

„Džiaugiuosi, kad po dešimties metų pertraukos dviračių plento čempionatas vėl sugrįžo į Panevėžį. Tikiuosi varžybos sutrauks didelį būrį panevėžiečių ir suteiks jiems daug smagių akimirkų ilgąjį savaitgalį“, - sakė mero pavaduotoja Rimantė Ratinskaitė.

Lietuvos dviračių plento čempionate dalyvaus daug žymių dviratininkų: Edita Pučinskaitė, Rasa Leleivytė, Ignatas Konovalovas, Tomas Vaitkus, Vilija Sereikaitė, Modesta Vžesniauskaitė ir kaip trenerė čempionate dalyvaus pasaulio čempionė Diana Žiliūtė.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pranašauja pieno krizę: kaip keisis kainos (88)

Pieno žaliavos kainoms drastiškai pajudėjus žemyn, pradėta nuogąstauti, kad tai gali būti...

Planas, kaip sustabdyti emigraciją: kai atmetė, išvyko dar pusė milijono (94)

Nors turėjome realią galimybę sustabdyti emigraciją prieš išsiplečiant jos mastams, ją...

Vėl neišmiegojote? Jums padės vienas labai paprastas psichologinis triukas (5)

Kad ir kaip keistai tai skambėtų, žmonės šiais laikais yra vis labiau pavargę, bet vis sunkiau...

Orai: sausas ir šaltas periodas baigsis – vyraus krituliai (23)

Artimiausiomis dienomis temperatūra jau kils aukščiau. Dangų niaukstys debesys, kasdien...

NATO pareigūnas: JAV saugumui grėsmę kelia Trumpo pasisakymai (5)

Šalys, kurias Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas prieš kelias dienas...

Dešimtasis Dakaro etapas: Vanagas finišą pasiekė vos su 3 ratais ir dar viena valanda baudos atnaujinta 06.53 val. (200)

Po neplanuotos pertraukos, kai dėl prasto oro buvo atšauktas devintasis etapas, jubiliejiniame...

Savo auklėtinių nebeatpažįstantis Jasikevičius: esame kovotojų komanda, bet Bamberge to nebuvo (57)

Eurolygos 18-ame ture Kauno „Žalgiris“ buvo priverstas Bamberge pripažinti „Brose“...

Kate Middleton per savo vestuves dėvėjo ir kitą, ne mažiau įspūdingą suknelę: ją matė tik išrinktieji (3)

Kas galėtų pamiršti tą ypatingą akimirką, kai tada dar būsimoji Kembridžo kunigaikštienė...

Tėvai – priblokšti: Vilniaus vaikų darželio direktorė elgėsi lyg monstrė (197)

Vaikų darželio direktorė, smurtavusi prieš penkiametį auklėtinį, sulaukė atpildo – Vilniaus...

Tarp 12 baisiausių pasaulio pastatų – Vilniuje esanti prokuratūra (18)

Architektūra gali būti įkvepianti, atskleidžianti žmonijos ar Dievo galybę, rodanti...