aA
„Velomaratono“ dalyviai ir organizatoriai skaičiuoja paskutines iki starto likusias valandas. Sekmadienį vyksianti didžiausia Lietuvoje dviračių šventė ne vienam dviratininkui bus pirma tokia. Naujokams patarimų, o jau dalyvavusiems – priminimų, pažėrė dviračių sporto profesionalai, organizatoriai ir renginio draugai.
Velomaratonas (A. Kavolėlės nuotr.)

Visi jie akcentuoja saugumą, pagarbą vienas kitam, gebėjimą važiuoti būryje – esminius sėkmingo masinio dviračių renginio elementus.

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius apie saugų atvykimą „Velomaratoną“:

Atvykimas į „Velomaratono“ gali būti toks pats atraktyvus ir linksmas, kaip važiavimas tūkstantinėje minioje. Lygiai taip pat atvykimas į „Velomaratoną“ turi būti maksimaliai saugus. Su šalmais, šviesą atspindinčiomis liemenėmis, nepažeidinėjant kelių eismo taisyklių, džentelmeniškas. KET ir elgesio normų nesilaikymas dažnai tampa nelaimingų atsitikimų ar traumų priežastimis. Jų išvengti, tikiuosi, padės kelių pagrindinių taisyklių priminimas: dviratininkui draudžiama važiuoti važiuojamąja kelio dalimi, jei yra įrengti dviračių takai, taip pat važiuoti dviračiu nelaikant bent viena ranka vairo. Draudžiame vežti keleivius, jei nėra įrengtų specialių sėdėjimo vietų, vežti, vilkti ar stumti krovinius, kurie gali trukdyti kitiems eismo dalyviams, būti velkamiems kitų transporto priemonių, važiuoti įsikibus į kitas transporto priemones, važiuoti pėsčiųjų perėjomis. Važiuoti keliu leidžiama ne jaunesniems kaip keturiolikos metų amžiaus asmenims, vairuojantiems tvarkingą stabdį ir garso signalą turintį dviratį su atšvaitais. Važiuojamąja dalimi važiuojantis dviratininkas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

Profesionalus dviratininkas Andrejus Dolgovas apie dviračio paruošimą:

Yra daug dalykų, kurių dviratininkai neturėtų pamiršti. Kalbėsiu apie profesionalus, bet dauguma patarimų tiks ir mėgėjams.

Svarbu pripūsti padangas, tačiau nereikia persistengti, nes „Velomaratone“ teks minti ir akmenimis grįsta kelio danga. Optimalus slėgis – 7 barai. Jei padangos jau padilusios, reikėtų jas pakeisti naujomis, tai padidins sukibimą posūkiuose ir sumažins pradūrimo galimybę.

Tam, kad važiuotumėte ir negirgždėtumėte, reikia sutepti grandinę. Prieš tepant nuo jos reikia nuvalyti purvą, o sutepus – tepalo perteklių.

Pavaros prieš varžybas turi būti sureguliuotos itin tiksliai, nes blogai veikiančios pavaros gali kainuoti vietą. Dviratininkams su elektroninėmis pavarų sistemomis rekomenduoju nepamiršti įkrauti akumuliatorių.

Mieste vykstančiose varžybose ypač svarbu tvarkingai veikiantys stabdžiai, tad verta patikrinti, ar kaladėlės nėra sudilusios. Sudilusias reikia keisti naujomis. Dalyviai turėtų atkreipti dėmesį į gertuvių laikiklius. Jie šiose varžybose turėtų laikyti itin standžiai, kitaip gertuvės gali iškristi ir teks važiuoti be vandens. Taip pat būtina profilaktiškai patikrinti visus varžtus, kad varžybų metu jie neatsilaisvintų.

Profesionalus dviratininkas Tomas Vaitkus apie šalmus:

Šalmus dviratininkai dėvi ne šiaip sau. Tai priemonė, apsauganti itin svarbią kūno dalį. Anksčiau varžybose buvo galima važiuoti be šalmo, bet po poros žūčių šalmas tapo privalomu. Profesionalūs dviratininkai griūva rečiau ir griūti moka, o dviračių mėgėjai nėra tokie koordinuoti kaip profesionalūs sportininkai. Jie dažniau virsta ir sunkiau susižeidžia. Dažnam važiuoti dviračiu – stresas. Mažiau patyrę susikoncentruoja į važiavimą ir nemato, kas vyksta aplink. Dėl to įvyksta daug nelaimių. Šalmas nuo jų gelbsti.

„Velomaratono“ sumanytojas ir organizatorius Benediktas Vanagas apie saugančią dviratininkų kultūrą:

Kiekvieną kartą renginio dalyviams akcentuojame saugumą. Norintys palenktyniauti, pažengę, savimi labiau pasitikintys dviratininkai turėtų rinktis „ Toyota SPORT“ ar „SEMI-SPORT“ važiavimus. „ERGO mėgėjų“ važiavime važiuoja kultūringi dviratininkai, kurių tikslas nėra lenkti ar būti greitesniais už kitus. „Velomaratonas“ vyks jau šeštąjį kartą ir aš, kaip organizatorius, matau dviratininkų kultūros progresą, matau, kaip dalyviai išmoko ir toliau mokosi darniai, draugiškai, su šypsena ir gera nuotaika minti minioje. Tą rodo ir skaičiai – praėjusiais metais šventė dalyvių skaičiumi buvo keturiskart didesnė, bet su triskart mažiau įvykių nei pirmais metais.

Žurnalistas, TV laidų vedėjas ir keliautojas Vytaras Radzevičius apie greitį ir jo pasekmes:

„Velomaratono“ būryje dviratininkų tikrai smagu, visi pokštauja, vienas kitą palaiko. Važiuoji saugiai, aplink visi važiuoja saugiai. Bet... Bet mes, mėgėjai, esame virduliai, žali dviratininkai, ir jei tarp mūsų atsiranda nardantis pusiau profas su pusiau sportiniu dviračiu, mes griūvame, o jis ne. Lenkti ar lenktyniauti ten, kur to niekas nenori ir nesitiki – nereikėtų.

Europos bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje Verslo klientų departamento Alternatyvių pardavimų kanalų grupės vadovas Mindaugas Budrys apie dviratininko draudimo svarbą:

Dviratininko draudimas – augančios dviratininkų kultūros poreikis. Intensyvėjant dviračių eismui, kasmet vis dažniau fiksuojame skaudžią dviratininkų statistiką: auga tiek nelaimingų atsitikimų kelyje, tiek ir dviračių vagysčių skaičius. Atsakingas dviratininkų elgesys gali išgelbėti nuo didelių nelaimių bei nuostolių, o patikimas draudimas užtikrina greitą ir efektyvią pagalbą, jei nelaimės nepavyko išvengti.

Nuo nelaimingų atsitikimų „Velomaratono“ dalyviai bus nemokamai apdrausti, jei registracijos metu pažymės norintys gauti šį draudimą. ERGO primena, kad nemokamas draudimas galioja 2015 metų rugpjūčio 23 dieną „Velomaratonas“ renginio metu. Jei to nepadarėte, galėsite padaryti renginio dieną ERGO zonoje. O apsidraudę turi žinoti, jog patyrus traumą svarbiausia nedelsiant kreiptis į medicinos įstaigą, pateikti gydytojui traumos atsiradimo aplinkybes bei per 30 kalendorinių dienų informuoti draudiką apie nelaimingą atsitikimą.

Priklausomai nuo nelaimingo atsitikimo pasekmių nukentėjusiam asmeniui draudimo bendrovė gali išmokėti iki 1500 eurų kompensaciją. Ir nepamirškite, kad apsaugoti save bei dviratį galite ne vieno šio renginio metu, bet ir ištisus metus. „Velomaratonas“ renginio metu ERGO zonoje atsakysime visiems į rūpimus klausimus apie dviratininko draudimą, patarsime.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Tarptautiniame graikų-romėnų imtynių turnyre – lietuvių bronzos medaliai (1)

Suomijoje vykusiame tarptautiniame graikų-romėnų imtynių turnyre du mūsų šalies atletai...

Medalius Rapšys skynė ne vienas: aukščiausią klasę demonstravo ir jo pergalių architektė (17)

„Toks sezonas naujas ir man, ir trenerei, nepatikrintas. Nežinojome, kaip jam planuotis, ruoštis,...

Lengvaatletė Balčiūnaitė: neatgavus jėgų ir tinkamai nepailsėjus apie gerus rezultatus tektų tik pasvajoti

Ne paslaptis, kad profesionalūs sportininkai siekdami maksimalių rezultatų laikosi griežtos...

Lietuvos bėgikų estafetė – tarp dešimties geriausiųjų Europos čempionate

Žemyne – tik už aštuonių ekipų nugarų. Sekmadienį Lisabonoje (Portugalija) vykęs Europos...

Kantrybę praradusi Lasickienė užsimojo prieš Rusijos sporto valdžią: ką padarėte, kad apgintumėte mane? (137)

„Ką Rusijos sporto ministerija ir Rusijos olimpinis komitetas padarė per 4 metus, kad apgintų...

Top naujienos

Jakilaitis tikisi, kad Skvernelis savo prašymą atsiims (113)

„Mes negalvojome, kad tai tyliai praeis ar kažkaip kitaip. Mes galvojome, kad vienintelis Saulius...

Pasaulio žemėlapis 2020 metams: kur ekonomika augs sparčiausiai (40)

Tarptautinio valiutos fondo duomenimis, kitais metais bendrasis vidaus produktas labiausiai augs...

Orijaus kelionės. Turtuolių dangoraižis virto landyne: norėdami čia vykti pasisamdykite apsauginį (2)

Pietų Afrikos Respublikoje keliavęs Orijus Gasanovas apsilankė aukščiausiame dangoraižyje visame...

Eglė Juozėnaitė

Filosofas apie gyvenimo prasmės paieškas: tai ne karjera, didelė alga ir net ne šeima

Bet kuris iš mūsų gali labai daug ką. Gali pasikeisti iš visiško lūzerio į absoliutų...

Užkalnis. Niekas nenorėjo dirbti (245)

Buvo toks filmas iš sovietinių laikų: „Niekas nenorėjo mirti“. Su šiomis dienomis niekaip...

Reto grožio eglės puošia ne tik Vilnių ir Kauną: išrinkite mieliausią Lietuvos eglutę (75)

Kalėdinės nuotaikos pasklido po visą Lietuvą – šventėms ruošiasi ir didesni, ir mažesni...

Drabužiai, kuriuos privalu turėti: atsižvelkite, kuriam iš šių 4 tipų priklausote (2)

Nesvarbu, ar esi rimtos advokatų firmos partnerė, ar dirbi jaunimo start-up‘e – vis tiek...

Dėl kokių priežasčių moterys skiriasi su vyrais (2)

Dėmesio, vyrai – dar nė vienas vyras nebuvo paliktas moters todėl, kad buvo pernelyg dėmesingas.

Venckienės sūnus Karolis: galėjome bėgti į Meksiką, bet mes tikėjomės, kad mama nebus išduota Lietuvai (381)

Neringos Venckienės sūnus Karolis Venckus LNK laidai „Bus visko“ papasakojo apie gyvenimą...

Vilniaus oro uosto netradicinė eglutė sulaukė užsienio žiniasklaidos dėmesio: ji pagaminta iš draudžiamų gabenti daiktų (7)

Vilniaus oro uoste jau kurį laiką stovi netradicinė Kalėdų eglutė, kuri pagaminta iš...