„Olimpinės misijos vadovų susitikimai įprastai vyksta likus dvejiems metams iki žaidynių, dar prieš prasidedant olimpinei atrankai. Galimybė susipažinti su žaidynėse veiksiančia sistema ir ruošiama infrastruktūra labai svarbi planuojant dalyvavimą. Matydami potencialius iššūkius, galime iš anksto jiems pasiruošti ir užtikrinti sportininkas geriausias sąlygas“, – sakė E. Petkus.

Keli šimtai nacionalinių olimpinių komitetų atstovų iš viso pasaulio dvi dienas trukusio renginio metu apžiūrėjo Paryžiuje statomą olimpinį kaimelį, lengvosios atletikos stadioną, dziudo, imtynių, breiko, riedlenčių, triatlono, dviračių treko, teniso varžybų arenas ir irklavimo kanalą. Taip pat funkcines apgyvendinimo, maitinimo, transporto sistemos zonas.

„95 proc. sporto bazių jau yra pastatytos, jas tereikia renovuoti. Kai kurios bazės bus išties įspūdingose vietose. Pavyzdžiui, riedlenčių varžybos vyks prie pat Luvro muziejaus. Tinklinio varžybos – prie Eifelio bokšto.

Įspūdinga atidarymo ceremonija pirmą kartą istorijoje planuojama ne stadione, o pačioje miesto širdyje – Senos upėje. Šalių parade dalyvausiančios komandos 6 km plauks specialiais laivais, o finalinė dalis vyks prie Eifelio bokšto. Kadangi Tokijo žaidynių atidarymas dėl pandemijos vyko be žiūrovų, Paryžiuje tikimąsi atsigriebti, todėl organizatoriai žada nepamirštamą reginį“, – pasakojo misijos vadovo pavaduotoja A. Vanagienė.

Einius Petkus ir Agnė Vanagienė

„Žinoma, ruošiamasi ir iššūkiams, kurių taip pat bus nemažai. Paryžius – daugiau nei 2 mln. gyventojų turintis megapolis, kurio gyventojai jau dabar susiduria su milžiniškais kamščiais. Kadangi nemažai bazių bus miesto centre, kyla daug klausimų dėl transporto sistemos. Dalyvių saugumas – dar vienas prioritetas, kurio užtikrinimui metamos milžiniškos pajėgos“, – pridėjo E. Petkus.

Pernai Tokijo olimpinėse žaidynėse moterų dalyvių buvo 48,2 proc. Tuo tarpu Paryžiuje bus pasiekta lyčių lygybė – iš 10500 dalyvausiančių sportininkų moterų atlečių bus 50 proc.

Siekiant mažinti taršą žaidynių metu bus atsisakyta plastikinių butelių. Net gaiviuosius gėrimus specialiose tam skirtose stotelėse bus galima įsipilti į gertuvę. 100 proc. sporto bazėse ir olimpiniame kaimelyje sunaudojamos energijos bus gaunama iš atsinaujinančių šaltinių.

2024 metų Paryžiaus olimpinės žaidynės vyks liepos 26 – rugpjūčio 11 dienomis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją