D. Rapšys nuotolį įveikė per 3 min. 38.19 sek. bei užtikrintai iškovojo 1-ą vietą.

Lietuvis tempą diktavo nuo pirmų metrų. Įveikus 100 m jo pranašumas prieš artimiausią varžovą siekė 0.73 sek. ir panevėžiečio persvara tik augo.

Įveikus pusę distancijos antroje vietoje plaukusį čeką Ondrej Gemovą jau lenkė daugiau nei 2 sek. Lietuvio pergalė beveik nekėlė jokių abejonių: po 300 m jo pranašumas prieš artimiausią varžovą siekė beveik 3 sek.

1. Danas Rapšys 3:38.19 min.

2. Matthew Sates (PAR) 3:40.28 min.

3. Luc Kroon (Nyderlandai) 3:40.50 min.

Berlyne D. Rapšys dar varžysis 200 m kompleksiniu būdu (šeštadienis) ir 200 m plaukimo laisvu stiliumi (sekmadienis) rungtyse.

Penktadienį ryte vykusioje atrankoje D. Rapšys užėmė 6-ą vietą (3:44.89 min.).

A. Šidlauskas – šeštas

Andrius Šidlauskas penktadienį vakare varžėsi 100 m plaukimo krūtine finale. Kaip ir atrankoje, finale lietuvis užėmė 6-ą vietą, panevėžiečio rezultatas – 58.42 sek.

Atrankoje A. Šidlauskas nuotolį buvo įveikęs per 59.01 sek.

Nugalėjo Nyderlandų plaukikas Arno Kamminga 56.72 sek. Antrą vietą užėmė vokietis Fabianas Schwingenschlogl (56.83 sek.), trečias – dar vienas arenos šeimininkas Lucas Matzerath (57.97 sek.).

Tai pirmosios Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) organizuojamos plaukimo varžybos po koronaviruso pandemijos protrūkio.

Iš viso bus surengti keturi pasaulio taurės etapai. Po Berlyno estafetę perims Budapeštas (Vengrija, spalio 7–9 d.), Doha (Kataras, spalio 21–23 d.) ir Kazanė (Rusija, spalio 28–30 d.).

Visi pasaulio taurės etapai vyks trumpame (25 m) baseine.

Sportininkai šiose varžybose taip pat turės galimybę įvykdyti normatyvus į 15-ąjį FINA pasaulio trumpo vandens plaukimo čempionatą, kuris vyks šių metų gruodžio 16–21 dienomis Abu Dabyje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

Skelbiama, kad 20 geriausių kiekvieno etapo plaukikų išsidalins 224 tūkst. JAV dolerių, o dešimčiai geriausių sportininkų, remiantis bendru pasaulio taurės reitingu, atiteks dar 556 tūkst. JAV dolerių. Varžybų prizinį fondą iš viso sudarys 1 mln. 452 tūkst. JAV dolerių.

Primename, kad praėjusioje (2019 m.) FINA Pasaulio plaukimo taurėje Danas Rapšys bendroje vyrų įskaitoje užėmė antrąją vietą (234 taškai) ir nusileido tik Rusijos plaukikui Vladimirui Morozovui (333 taškai.) Lietuvis visų septynių etapų metu buvo nepralenkiamas tiek 200 m, tiek ir 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi distancijose.

Lietuvos sportininkams taip pat priklauso ir trys Pasaulio plaukimo taurės rekordai. 50 m ilgio baseine 2019 metais du rekordus yra pasiekęs Danas Rapšys: 200 m l. stiliumi – 1 min. 44,38 sek., 400 m l. stiliumi – 3 min. 43,91 sek.; o trumpajame (25 m) baseine moterų 100 m plaukimo krūtine rungties rekordas nuo 2013 metų priklauso Rūtai Meilutytei – 1 min. 2,36 sek. Pastarasis rezultatas taip pat yra ir dabartinis planetos rekordas.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (56)