Pirmenybėse, kurios vyksta 2018 metų žiemos olimpinių žaidynių trasose, varžosi atletai, kuriems sunkiau sekasi mokytis, o kai kurie turi protinę negalią.

Slidinėjimo 5 kilometrų varžybose čempione moterų amžiaus grupėje per 30 metų tapo uteniškė Rūta Tuskenytė, distanciją įveikusi per 15 min. 59,14 sek.

Vyrų 22-29 metų amžiaus grupės slidinėjimo 5 km varžybose auksą iškovojo Aurimas Jasiulionis. Uteniškio rezultatas - 14 min. 11,88 sek. Šliuoždamas slidėmis 7,5 km A.Jasiulionis pridėjo ir sidabro apdovanojimą.

Sniegbridininkų 200 metrų varžybose čempione tapo uteniškė Lina Šumskytė.

Uteniškis Erikas Garbulis slidinėjimo sprinto (1 km) varžybose finišavo per 2 min. 52,35 sek. ir buvo antras vyrų 22-29 metų amžiaus grupėje.

Moksleivių grupėje (16-21 metai) bronzą iškovojo Robertas Ivanauskas. Uteniškis slidinėjimo 5 km laisvuoju stiliumi rungtį įveikė per 13 min. 27,81 sek.

Sniegbridininkų 800 m varžybose Raimondas Veicekauskas laimėjo sidabrą, o kitas šeduviškis Algirdas Grakauskas - bronzą 200 m rungtyje.

Estafetėje 4 po 400 m Lietuvos sniegbridininkai - A.Grakauskas, R.Vaicekauskas, Lina Šumskytė ir Kristina Martinotytė iškovojo sidabrą.

Specialiojoje olimpiadoje sportininkai pagal fizinį pajėgumą skirstomi į aukšto ir žemo lygio atletus.

Visi 8 lietuviai dalyvauja tik aukšto lygio grupėje ir turi galimybių papildyti apdovanojimų kolekciją dar trijose slidinėjimo rungtyse.

"Medaliai iškovoti tik dėl atletų didelio darbštumo per nuolatines treniruotes", - pabrėžė LSOK prezidentas, Lietuvos rinktinės treneris Zenonas Misiūnas.

Utenos specialiosios mokyklos - daugiafunkcinio sporto centro - direktoriaus pažymėjo, kad specialiajai olimpiadai sportininkai sistemingai rengėsi 4 metus ir yra geros sportinės formos, nes šią žiemą nestigo sniego.

Žaidynėse Pietų Korėjoje dalyvauja komandos iš 180 pasaulio valstybių. Tarp žaidynių svečių yra Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Jacquezas Rogge'as, taip pat buvusios Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žvaigždės Yao Mingas bei Dikembe Mutombo.

Lietuvos rinktinę sudaro 8 sportininkai - 4 slidininkai ir 4 sniegbridininkai.

Delegacijos sudėtyje taip pat yra ir Radviliškio rajono Šeduvos gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriaus kūno kultūros mokytojas metodininkas Arūnas Bagdonas, LSOK sporto programų direktorė kaunietė Dovilė Šertvytienė ir jos asistentė vilnietė Asta Misiūnaitė, kuri yra ir slidinėjimo rinktinės antroji trenerė.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)