Vyrai pasaulio čempionate kovos svorio kategorijose iki 65 kg, 65-75 kg, 75-85 kg ir virš 85 kg.

Pasaulio čempionatai vyksta kas ketverius metus, tačiau šių metų čempionatas dėl pandemijos buvo perkeltas iš 2021-ųjų. Pastarąjį kartą planetos čempionatas vyko 2017-aisiais Kazachstano sostinėje Astanoje. Ten vyrų varžybų čempionais tapo Harutaka Okazaki (Japonija; iki 65 kg), Salahatas Hasanovas (Azerbaidžanas; 65-75 kg), Shota Maeda (Japonija; 75-85 kg) ir Yuji Shimamoto (Japonija; virš 85 kg).

Lietuviams tuomet geriausiai sekėsi sunkiausiojo svorio kategorijoje: Lukas Kubilius užėmė trečiąją vietą, Eventas Gužauskas – penktąją, o Edgardas Sečinskis – šeštąją.

Susirinks visi geriausieji

Šiemet Lietuvai pilno kontakto karatė pasaulio čempionato vyrų varžybose atstovaus Juras Sokolovas (Vilniaus „Saulės Ženklas“; iki 85 kg), Justinas Kvietka (Kauno „Rifas“; iki 85 kg), E. Gužauskas („Shodan“; virš 85 kg), Paulius Žimantas (Akmenės „Energija“; virš 85 kg), E. Sečinskis („Saulės Ženklas“; virš 85 kg) ir Orestas Abazorius („Saulės Ženklas“; virš 85 kg).

J. Sokolovą, E. Sečinskį ir O. Abazorių klube „Saulės ženklas“ treniruojantis 2001-ųjų pasaulio čempionas P. Klapatauskas teigė, kad šių metų čempionatas pasižymės itin aukštu sportininkų lygiu. Kaip to įrodymą treneris pateikė 2019-ųjų pasaulio čempionato be svorio kategorijų, kuris kas ketverius metus vyksta Tokijuje, rezultatus.

Iš to čempionato geriausiųjų aštuntuko Lenkijoje nebus tik čempionu tapusio, bet karjerą jau baigusio, Y. Shimamoto. Visi kiti elitinio turnyro ketvirtfinalio dalyviai titulų sieks ir Kielcuose.

Tokijuje trečiąją vietą užėmęs japonas Daiki Kato, ketvirtas likęs bulgaras Valerijus Dimitrovas ir septintas likęs japonas Yuto Eguchi dabar galės susitikti 75-85 kg svorio kategorijoje, o vicečempionas lenkas Maciejus Mazuras, penktas buvęs japonas Kosei Ochiai, šeštas likęs E. Gužauskas ir aštuntąją vietą užėmęs Kazachstano atstovas Ilja Jakovlevas – svorio kategorijoje virš 85 kg. Įspūdinga pastarosios kategorijos dalyvių sąrašą puikiai papildo 2015-ųjų absoliučios svorio kategorijos ir 2017-ųjų šios svorio kategorijos pasaulio vicečempionas japonas Kembu Iriki.

„Laukia labai stiprūs varžovai, bus tikrai įspūdingas čempionatas“, – vien dalyvių sąrašu žavėjosi P. Klapatauskas.

Gali vėl susitikti su Dimitrovu

75-85 kg svorio kategorijoje burtai lėmė itin pajėgius varžovus 2022-ųjų Europos vicečempionui J. Sokolovui. Lietuvis pirmiausias susitiks su Artūru Kovalneka iš Kazachstano, jau kitame etape jo gali laukti D. Kato, ketvirtfinalyje – Y. Eguchi, o pusfinalyje – V. Dimitrovas.

Kitoje tinklelio pusėje atsidūręs J. Kvietka pirmajame etape susitiks su Mehdi Salehi iš Irano, vėliau gali tekti kovoti su Vengrijos arba Kazachstano sportininkais ir tik ketvirtfinalyje yra tikimybė susitikti su vienu iš japonų Nariyoshi Tada.

Verta pažymėti, kad J. Kvietkos tinklelio pusėje yra ir dabar šioje svorio kategorijoje kovosiantis 2017-ųjų 65-75 kg kategorijos pasaulio čempionas S. Hasanovas.

„Mūsų sportininkų laukia labai stiprūs varžovai, tačiau jie yra įrodę, kad taip pat yra labai pajėgūs kovotojai. Juras šiemet Europos čempionato finale labai gerai kovojo su V. Dimitrovu, tad jam tikrai viskas yra įmanoma. Būtų labai įdomu, jei įvyktų dar viena dvikova su V. Dimtrovu“, – svarstė P. Klapatauskas.

Netikėtas Mazuro sugrįžimas

Svorio kategorijos virš 85 kg favoritu treneris pavadino M. Mazurą. Lenkas po absoliučios svorio kategorijos pasaulio čempionato buvo pasitraukęs iš karatė, tačiau nusprendė sugrįžti ant tatamio ir gimtinėje siekti pasaulio čempiono titulo.

„Pasitraukus Y. Shimamoto, aukščiausiai reitinge turėtų būti M. Mazuras, tad jį reikėtų ir laikyti favoritu, – kalbėjo P. Klapatauskas. – Lenko sugrįžimas kiek nustebino, tačiau tikriausiai jam, kaip ir kiekvienam sportininkui, norisi užlipti ant to aukščiausio laiptelio, vicečempiono titulas, kaip didžiausias karjeros laimėjimas, netenkina. Manau, tokio akordo dar nori ir V. Dimitrovas (2009 ir 2013 m. pasaulio čempionas).“

Pasaulio čempionato burtai į vieną sunkiasvorių varžybų tinklelio pusę išskyrė E. Gužauskas ir P. Žimantą, į kitą – E. Sečinskį ir O. Abazorių. Tarpusavyje jie anksčiausiai galėtų susitikti pusfinalyje.

Pirmajame pasaulio čempionato etape (1/16 finalo) E.Gužauskas susitiks su Ali Nasarovedi iš Irano, P. Žimantas – su Bishinu Bahaduru Sharki iš Nepalo, E. Sečinskis – su dar vienu Irano atstovu Seyedu Sajadu Razavi, o O. Abazorius – su Phumelela Mhlongo iš Pietų Afrikos Respublikos.

Jei pavyko laimėti pirmąją kovą, jau antrajame etape E. Gužausko lauktų sunkiausias varžybų dalyvis 126 kg sveriantis K. Ochiai, o ketvirtfinalyje šie kovotojai gali susidurti su I. Jakovlevu.

E. Sečinskiui, jei pavyktų laimėti pirmąsias dvi kovas, gali tekti susikauti su M. Mazuru, o O. Abazoriaus ketvirtfinalyje galimai lauktų K. Iriki. P. Žimanto galimame kelyje iki pusfinalio nėra pirmo ryškumo žvaigždžių, tačiau vis tiek gali tekti susitikti su dviem labai pajėgiais Japonijos kovotojais.

„Remiantis pastarųjų metų rezultatais, galima teigti, kad stipriausias mūsų kovotojas dabar yra E. Gužauskas, jis dominuoja Europoje, o Tokijuje buvo šeštas. Vis dėlto jam jau pirmuosiuose etapuose teko itin pajėgūs varžovai, tad laukia labai didelis iššūkis. Bet Eventas yra labai stiprus kovotojas, turėtų susidoroti su užduotimi, – apie lietuvių galimybes kalbėjo P. Klapatauskus. – Kitų mūsiškių irgi laukia sunkios kovos, absoliučiai visi čempionate dalyvaujantys japonai yra labai pajėgūs, tad varžybos bus labai rimtos. Vis dėlto nėra varžovų, kurių neįmanoma nugalėti. Svarbiausia, kad visi lietuviai būtų ryžtingai, drąsiai nusiteikę ir pademonstruotų viską, ką sugeba.“

Iki šiol – 5 titulai

Lietuvos sportininkai iki šiol yra iškovoję penkis pasaulio čempionų titulus. Dukart tai padarė Margarita Čiuplytė (2009 ir 2013 m.), po kartą – Roma Mikšytė (1997), Paulius Klapatauskas (2001) ir Orestas Procas (2013).

Pasaulio vicečempionų titulus savo kolekcijose turi Gediminas Tankevičius (2001), Donatas Imbras (2005), Lukas Kubilius (2013), Inga Mikštaitė (2019), Ona Jomantaitė (1997), Jurgita Tumaitė (2001) ir Sandra Stanevičiūtė (2001), o bronzos medalių laimėtojais yra tapę Andrius Miseckas (2013), L.Kubilius (2017), I.Mikštaitė (2009 ir 2017), Diana Mačiūtė (2013), Rita Pivoriūnaitė (2013), Gabija Gudeliauskaitė (2013) ir Diana Balsytė (2013).

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)