Primename, kad grupės varžybose kanadiečiai slovakus buvo įveikę rezultatu 3:2.

Ketvirtadienio mačą daug sėkmingiau pradėjo Slovakijos rinktinė, kuri nesužaidus nė pusė pirmo kėlinio jau pirmavo 2:0. Visgi tada Kanados vyrai susiėmė ir atsakė trimis įvarčiai iš eilės bei prieš lemiamą kėlinį išsiveržė į priekį 3:2.

Tačiau 53:25 min. slovakui Milanui Bartovičiui pavyko išlyginti rezultatą, o sutrikusiems kanadiečiams netrukus buvo suduoti dar du rimti smūgiai - 57:28 min. už pavojingą varžovo ataką keliu net penkių minučių bauda buvo skirta Ryanui Getzlafui, o jau vos po 4 sekundžių Michalas Handzušas realizavo įgytą kiekybinį žaidėjų pranašumą ir išplėšė pergalę 4:3.

Antrame ketvirtfinalyje S grupės nugalėtojai Rusijos ledo ritulininkai tik po itin sėkmingai sužaisto trečio kėlinio 5:2 (2:1, 0:1, 3:0) nugalėjo Norvegijos atstovus. Grupės varžybose rusai norvegus irgi buvo įveikę - 4:2.

Nugalėtojų gretose įvarčiais pasižymėjo Aleksandras Ovečkinas (07:26), Aleksandras Popovas (14:09), Aleksejus Jemelinas (40:55), Nikolajus Žerdevas (50:43) ir Ilja Nikulinas (54:52).

Trečiame mače itin dramatišką pergalę šventė vieni iš turnyro šeimininkų Suomijos žaidėjai, kurie 3:2 (0:0, 1:1, 2:1) palaužė JAV vyrų pasipriešinimą.

Suomiai iki pat trečio kėlinio vidurio atsiliko 1:2, tačiau 53:02 min. rezultatą išlyginti pasisekė Mikko Koivu, o iki finalinės sirenos likus mažiau nei 10 sek. (59:51 min.) po gražios kombinacijos pergalingą įvartį pelnė Jesse Joensuu - 3:2.

Beje, grupės varžybose amerikiečiai tarpusavio akistatą buvo laimėję net 5:0.

Paskutiniame ketvirtfinalio susitikime Čekijos rinktinės 4:3 (2:1, 1:1, 1:1) nugalėjo Švedijos komandą. Pergalingą įvartį čekai pasiekė likus žaisti tik pusę minutės, kai 59:31 min. taiklus buvo Milanas Michalekas, kuris saviškiams ir išplėšė kelialapį į turnyro pusfinalį.

Grupės varžybose 4:1 pranašesni buvo Švedijos sportininkai.

Slovakija - Kanada 4:3 (1:2, 2:0, 0:2). Metimai į vartus: 28:36.

Rusija - Norvegija 5:2 (2:1, 0:1, 3:0). Metimai į vartus: 45:21.

Suomija - JAV 3:2 (0:0, 1:1, 2:1). Metimai į vartus: 31:26.

Čekija - Švedija 4:3 (2:1, 1:1, 1:1). Metimai į vartus: 32:39.