Beveik 40 minučių finalo švieslentėje rezultatas nesikeitė – nei kanadiečiams, nei švedams nepavyko pelnyti įvarčio. Likus žaisti 29 sek. iki antrojo kėlinio pabaigos pirmiesiems nuginkluoti varžovų vartininką pavyko švedams.

Į taiklų Victoro Hedmano šūvį vos prasidėjus trečiajam kėliniui tuo pačiu atsakė Ryanas O'Reilly ir rezultatas tapo lygus – 1:1. Rungtynių pagrindinis laikas baigėsi taip nė vienai rinktinei nepavykus įrodyti savo pranašumo.

Pratęsimas taip pat pasibaigė be įvarčių, todėl komandos finalo likimą sprendė baudinių serijoje. Čia švedams įvarčius pelnė Nicklas Backstromas ir Oliveris Ekmanas-Larssonas. Švedijos vartininkas H. Lundqvistas nepraleido nė vieno kanadiečių metimo į savo vartus.

This moment 🏆🇸🇪@Trekronorse #IIHFWorlds pic.twitter.com/1nl4fOOliS
— IIHF (@IIHFHockey) May 21, 2017

Kanados ledo ritulininkai į vartus metė 43 kartus, Švedijos - 41.

Švedai planetos čempionais tapo po ketverių metų pertraukos – paskutinį kartą aukso medalius jie iškovojo 2013 metais. Tai jau dešimtasis per visą pasaulio čempionatų istoriją švedų laimėtas titulas.

Tai pirmas kartas, kai planetos pirmenybių finaluose švedai įveikė Kanados rinktinę. Žaisdama su kanadiečiais (1997, 2003, 2004 metais) Švedijos nacionalinė ekipa iki šiol buvo priversta pripažinti varžovų pranašumą.

Čempionato pusfinalyje Švedija 4:1 įveikė Suomiją, o kanadiečiai principinėje dvikovoje 4:2 nugalėjo Rusijos nacionalinę ekipą.

Sekmadienį kiek anksčiau planetos pirmenybių bronzą iškovojo Rusijos ledo ritulininkai. Jie mažajame finale 5:3 palaužė suomius.

Kanada – Švedija – 1:2 (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 0:1).

40' [0-1] Viktoras Hedmanas
42' [1-1] Ryanas O'Reilly

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (64)