Po dramatiškos kovos visų varžybų metu pasaulio čempionu tapo amerikietis Joe Kovaczas – 22 m 91 cm. Sidabro medalis atiteko kitam JAV atstovui Ryanui Crouseriui (22 m 90 cm). Tokį patį rezultatą užfiksavo ir Okeanijos rekordą pagerinęs Tomas Walshas iš Naujosios Zelandijos, bet jis liko žemesnėje pozicijoje, nes kiti penki metimai buvo neįskaityti.

Taip pat puikų rezultatą pasiekęs brazilas Darlanas Romanis (22 m 53 cm) liko tik ketvirtas.

Pasaulio čempionatų rekordas iki šeštadienio nuo 1987 metų priklausė šveicarui Werneriui Gunthorui (22 m 23 cm).

Intriguojančiame vyrų estafetės 4x100 m bėgime triumfavo JAV rinktinė. Ji pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje – 37,10 sek.

Antrąją vietą užėmė Europos rekordą pagerinę britai (37,36 sek.), trečiąją – naujieji Azijos rekordininkai Japonijos bėgikai (37,43 sek.).

Britų ketverte bėgo ir Lietuvos trišuolininkės Dovilės Kilty vyras Richardas Kilty.

Analogiškoje rungtyje tarp moterų triumfavo Jamaikos rinktinė – 41,44 sek. Jos narė Shelly-Ann Fraser-Pryce planetos čempione tapo devintąjį kartą.

Antroje vietoje finišavo Didžiosios Britanijos komanda (41,85 sek.), trečioje – JAV ekipa (42,10 sek.).

Moterų 1500 m bėgime triumfavo Nyderlandams atstovaujanti etiopė Sifan Hassan – 3 min. 51,95 sek. Šis rezultatas – naujas pasaulio čempionatų rekordas.

Sidabras atiteko Kenijos rekordą pagerinusiai Faith Kipyegon (3.54,22), bronza – etiopei Gudaf Tsegay (3.54,38).

Moterų 5000 m bėgime greičiausia buvo Kenijos atstovė Hellen Obiri. Ji taip pat pagerino čempionatų rekordą – 14 min. 26,72 sek. Antrąją vietą užėmė jos tautietė Margaret Kipkemboi (14.27,49), trečiąją – vokietė Konstanze Klosterhalfen (14.28,43).

Moterų trišuolio finale nugalėjo tituluota venesualietė Yulimar Rojas – 15 m 37 cm. Sidabro medalį iškovojo Jamaikos lengvaatletei Shaniekai Ricketts (14 m 92 cm), bronzos – kolumbietei Caterine Ibarguen (14 m 73 cm).

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.