aA
Praėjusį šeštadienį Vilniuje surengtame pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) standartinių šokių čempionate triumfavusių šokėjų Evaldo Sodeikos ir Ievos Žukauskaitės-Sodeikienės treneriai Daiva Dackevičienė ir Giedrius Januškevičius džiaugiasi, kad jų auklėtiniams pavyko pateisinti favoritų vardą.
Evaldas Sodeika ir Ieva Žukauskaitė-Sodeikienė, treneriai Daiva Dackevičienė ir Giedrius Januškevičius (Foto: Kauno šokių klubas „Kaspinas“)
Evaldas Sodeika ir Ieva Žukauskaitė-Sodeikienė, treneriai Daiva Dackevičienė ir Giedrius Januškevičius (Foto: Kauno šokių klubas „Kaspinas“)

Pasaulio pirmenybių, kuriose dalyvavo 77 poros iš 44 šalių, šeimininkai geriausiai pasirodė visuose penkiuose šokiuose: valse, tango, Vienos valse, fokstrote ir kvikstepe.

Anot Kauno klube „Kaspinas“ dirbančių šokių specialistų, Lietuvai didžiulė garbė turėti pasaulio čempionus.

„Evaldas ir Ieva – vienintelė lietuvių pora, galinti pasigirti pasaulio sportinių šokių čempionų titulu suaugusiųjų varžybose. Daugelis užsieniečių yra nustebę, kad nė trijų milijonų gyventojų neturinti šalis sugeba išauginti tokio aukšto lygio šokėjus“, – pažymėjo G. Januškevičius.

D. Dackevičienė negailėjo pagyrų tiek savo šokėjams, tiek pasaulio čempionato organizatoriams.

„Reikia pagirti Lietuvos sportinių šokių federaciją ir padėkoti jai už išskirtinį reginį. Tiek lietuviai, tiek svečiai iš užsienio buvo sužavėti varžybų organizacija – puiki salė, pilna žiūrovų, šauni muzika, geras parketas ir jauki atmosfera. Buvo labai gražu, – žavėjosi trenerė. – O ir pergalę šventė mūsų šokėjai. Jie laimėjo užtikrintai. Mes to tikėjomės, nes jie šiais metais laimėjo visas varžybas, kuriose dalyvavo, nepralaimėdami nė vieno šokio. Tai – unikalus pasiekimas.“

„Lietuva jau seniai garsėja savo klasikinių šokių mokykla, esame tarp lyderių. Užsienyje dabar daug mišrių tautybių šokėjų porų, o mes galime didžiuotis, kad turime grynai lietuvišką duetą, užaugusį Kaune. Tai dar vienas įrodymas, kad ir Lietuvoje galima pasiekti tikrai daug. Ši pergalė svarbi ne tik mūsų klubui, bet ir Lietuvos sportinių šokių federacijai bei visai šaliai“, – pridūrė D. Dackevičienė.

Sportininkų trenerio pajuokavimas prieš dešimtmetį buvo pranašiškas.

„Prieš 10 metų, kai pasaulį buvo apėmusi ekonominė krizė, buvo nepaprastai sunku. O juk mūsų sportas reikalauja didelių finansinių išteklių. Tada Evaldui ir Ievai pasakiau, kad jiems padėsiu, kol taps pasaulio čempionais, o kai taps, pajuokavau, kad tada man turės viską grąžinti. Dabar priminiau, kad 10 metų žodžio laikiausi ir atėjo metas atiduoti skolas. Juokavau, bet ir kartu tikėjau, kad jie gali tapti stipriausiais pasaulyje,“ – prisiminė G. Januškevičius.

Planetos čempionus išugdę šokių specialistai pabrėžė, kad Evaldo ir Ievos pergalę lėmė komandinis darbas ir jų sportinio kelio pradžioje padėti geri pagrindai.

„Šio neeilinio pasiekimo receptas: darnus komandinis darbas, teisinga pradžia vaikystėje, susitelkimas ir bendro tikslo siekimas. Evaldui ir Ievai perėjus į suaugusiųjų gretas, didžiausią darbą atliko Giedrius. Tada jis viską startegavo. Žinoma, į pagalbą buvo pasitelkti ir keli užsienio treneriai, bet pora iki aukščiausio lygio užaugo „Kaspino“ klube, – pasakojo D. Dackevičienė. – Ir dar vienas labai svarbus dalykas, siekiant rezultatų – tėvų pasitikėjimas treneriais. Dabar dauguma tėvų laiko save geresniais specialistais už trenerius, o Evaldo ir Ievos tėveliai rūpinosi savo vaikais, bet nesikišo į mūsų darbą jau nuo pat pradžių, nieko nereguliavo ir nedarė jokio spaudimo. Tai mums labai padėjo vesti šokėjus į priekį ir kartu su jais pasiekti viršūnę.“

„Vienas žmogus negali išauginti pasaulio čempionų – turi būti komanda. Ir labai svarbu laiku parinkti teisingą kelią, nuspręsti, kas tam tikru metu reikalingiausia: darbas su psichologu, choreografijos pakeitimas ar technikos elementų tobulinimas,“ – teigė G. Januškevičius.

Šį rudenį sukako 20 metų, kai E. Sodeika pradėjo treniruotis „Kaspino“ klube.

„Evaldas gimė ir augo Trakuose, pirmuosius dvejus metus jį šokti Elektrėnuose mokė šviesaus atminimo trenerė Virginija Grigaliūnienė, o būdamas dešimties atvyko į mūsų klubą. Tad šiemet yra graži mūsų bendro darbo su Evaldu sukaktis, – sakė D. Dackevičienė. – O Ievutė yra kilusi iš Šiaulių, jos pirmoji trenerė – Birutė Malinauskienė (sportinių šokių klubas „Šiaulių volta“), o nuo 14-os ji su kitu partneriu atvykdavo pas mus į asmenines treniruotes.

Jau tada matėme didžiulį Ievos bei Evaldo potencialą. Ir jie kaip reta atitinka vienas kitą pagal fizinius duomenis. Mes dažnai sulaukdavome klausimų, ar jie kartais nėra brolis ir sesuo. Kūno proporcijos – labai svarbus dalykas mūsų sporte. Beje, abu puikiai šoko ir Lotynų Amerikos šokius, bet vėliau pasirinko standartinių šokių programą. Evaldas yra tapęs Lietuvos 10 šokių čempionu. Prieš 11 metų kartu su Giedriumi ryžomės pakeisti labai gerą savo porą – 2008 metais Evaldo šokių partnere vietoj Viktorijos Kunauskaitės tapo I. Žukauskaitė. Tai buvo skaudus sprendimas, bet šiandien matome, kad neapsirikome.“

Naujoji šokių pora susiklijavo gana greitai.

„Kadangi abu buvo aukšto lygio šokėjai, tai vienas prie kito netruko priprasti. Jie iškart varžybose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, pateko į finalus, o po metų jau kovojo dėl pačių aukščiausių vietų“, – prisiminė G. Januškevičius.

Šokėjų treneriai sakė, kad Evaldas ir Ieva nėra vienodo charakterio, bet abu yra labai tinkami sportiniams šokiams. „Juodu kiek skirtingų charakterių, bet labai talentingi. Vienas gal labiau užsispyręs, kitas – švelnesnis. Ievai netrūksta moteriško žavesio, ji moka prisiderinti prie visų ir niekada iš jos neišgirsi, kad kažko negali, ar jai kažką skauda. Jos kantrybė visada begalinė – kiek reikia šoks ir padarys viską geriausiai, – pažymėjo D. Dackevičienė. – Tai unikali pora šokių pasaulyje. Ji skiriasi nuo kitų šokėjų lengvumu, minkštumu, elegancija ir išskirtiniu muzikalumu. Tai – didžiulis pliusas. Šiuo metu gerų šokėjų labai daug, kova labai atkakli ir tik ypač stiprūs viduje žmonės tampa pirmi pasaulyje.“

G. Januškevičius išskyrė Ievos vidinę stiprybę: „Ji švelni, graži, bet viduje labai stipri. Nepamiršiu, kai per vienas varžybas jai teko šokti su naujais bateliais ir šie stipriai nutrynė kojas. Ji kovojo iki galo, veide nerodydama jokio skausmo. Tik pasibaigus varžyboms ji pravirko, o kai nusiavė batelius, iš jų lašėjo kraujas. O Evaldas – daugiau menininkas. Jeigu jį lydi įkvėpimas, tai ant parketo tiesiog skraido, o jeigu blogai išsimiegojo, nėra nuotaikos – tada sunku. Bet eiliniai netampa pasaulio čempionais. Jais gali būti tik išskirtinio charakterio žmonės.“

Čempionų treneriai neslepia, kad per ilgus bendro darbo metus buvo ir sunkių momentų.

„Buvo visko, neišvengėme ir konfliktinių situacijų. Bet, kai kartu dirbi 20 metų ir praktiškai mataisi kiekvieną dieną, natūralu, jog atsiranda savotiška trintis, ima erzinti rutina. Bet tai normalus procesas. O ir jų tarpusavio santykiai klostėsi labai permainingai“, – kiek paatviravo G. Januškevičius.

„Anksčiau jų tarpusavio santykiuose matėme įtampą, o kai jie tapo gyvenimo pora, tai jiems palengvėjo ir rezultatai labai pagerėjo. Dabar jie jau susituokę, laimingi, labai myli vienas kitą ir mums džiugu tai matyti,“ – džiaugėsi D. Dackevičienė.

Anot trenerių, Evaldui ir Ievai kitais metais Vienoje (Austrija) bus labai sunku apginti čempionų titulą.

„Apginti visada sunku, nes konkurencija labai didelė. Nepaprasta tai padaryti ir dėl teisėjų subjektyvumo. Tai – ne paslaptis. Didžiosios šalys – Rusija, Italija, Vokietija rengia daugiau tarptautinių varžybų, todėl dažniau pasikviečia teisėjus darbui ir palaiko glaudesnius ryšius. Lietuva – maža šalis, todėl ne tokia svarbi visam pasauliui – turi šokti visa galva geriau, kaip dabar Evaldas ir Ieva, kad būtum pirmas“, – pabrėžė G. Januškevičius. Jis pridūrė, kad Lietuvos standartinių sportinių šokių mokyklos atstovai išsiskiria šokių atlikimo kokybe, minkštumu, muzikalumu ir išskirtine elegancija. „Toks šokimas ir yra mieliausias akiai“, – teigė patyręs treneris.

Anot G. Januškevičiaus, pastarieji 10 metų buvo gana sėkmingi Lietuvos sportinių šokių federacijai.

„Iškilo Donato Vėželio ir Linos Chatkevičiūtės, (Kauno „Sūkurys“), Evaldo ir Ievos bei Vaidoto Lacičio ir Veronikos Golodnevos (Vilniaus „Dileksa“) poros, gaivių vėjų įnešė Edita Daniūtė, su partneriu iš Italijos dukart iškovojusi pasaulio profesionalų lygos pirmenybių auksą. Tik gaila, kad daug vaikinų išvyko šokti į kitas šalis dėl šokių partnerių trūkumo. Atstovauti kitoms šalims buvo kalbinamas ir Evaldas, pasiūlymų išvykti turėjo ir Ieva. Džiaugiamės, kad šią porą sugebėjome išlaikyti“, – sakė treneris.

Pokalbio pabaigoje treneriai savo auklėtiniams palinkėjo sveikatos, ištvermės ir toliau laimingai šokti.

Šį sekmadienį E. Sodeika ir I. Žukauskaitė-Sodeikienė Šanchajuje (Kinija) dalyvaus WDSF „Grand Slam“ varžybų finaliniame etape.

Nusipelnusių Lietuvos sportinių šokių trenerių D. Dackevičienės ir G. Januškevičiaus beveik keturis dešimtmečius veiklą vykdančiame Kauno „Kaspino“ klube išugdytos poros pasaulio čempionatų finaluose šoko 10 kartų: 1998 metais pasaulio jaunių standartinių šokių čempionate bronzą, o 2001 metais pasaulio jaunimo standartinių šokių čempionate auksą laimėjo Marius Kriukelis ir Kristina Valiūnaitė, 2005 metų pasaulio jaunimo standartinių šokių pirmenybėse Moldovoje penkti buvo Edgaras Saldukas ir Giedrė Kukučionytė, 2006 metais pasaulio jaunimo 10 šokių čempionate šeštą vietą iškovojo E. Sodeika ir V. Kunauskaitė, o nuo 2014 metų po vieną aukso ir sidabro bei keturis bronzos medalius planetos standartinių šokių čempionatuose iškovojo E. Sodeika ir I. Žukauskaitė-Sodeikienė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
4.6250

Kanadietiška rokiruotė: Lietuvos rinktinę treniruos kitas specialistas iš ledo ritulio tėvynės (2)

Olimpinėje atrankoje ir pasaulio čempionato IB divizione šiemet kovosiančiai Lietuvos ledo ritulio...

Lengvaatlečių dešimtmetis: daugiausiai medalių į Lietuvą parvežė Palšytė ir Gudžius

Kitą savaitgalį LLAF taurės varžybomis dauguma pajėgiausių Lietuvos lengvaatlečių pradės...

Lietuvos stalo tenisininkai Portugalijoje varžysis dėl kelialapių į olimpines žaidynes

Sausio 22-26 dienomis, Gondomaro mieste Portugalijoje vyks stalo teniso pasaulio komandinis atrankos...

Valinskas davė pažadą Lietuvos golbolo rinktinei (3)

Sausio 16 dieną įvykusiuose „Parateam Lietuva apdovanojimuose 2019” ant scenos pasirodęs...

Prestižiniame turnyre Švedijoje – lietuvės imtynininkės auksas (2)

Švedijoje vykusiame „Klippan Lady Open 2020“ moterų imtynių turnyre Danutė Domikaitytė (72...

Top naujienos

Premjero patarėjas dėl Narkevičiaus skandalo: aš pasakysiu, ko galbūt neturėčiau (96)

Premjeras pirmadienį interviu DELFI pareiškė, kad diskusijų dėl susisiekimo ministro Jaroslavo...

Pasipiktino aikštelių apmokestinimu šalia prekybos centrų: gerai neapsižiūrėjus galima gauti baudą (121)

Į DELFI redakciją kreipęsis vilnietis Eugenijus pasakojo pastaruoju metu susidūręs su nauja,...

Profesorius Stukas viską išklojo apie raugintus kopūstus: nuo šiol į juos žiūrėsite visiškai kitaip (11)

Rauginimas – ilgų metų patikrintas būdas išlaikyti tinkamas vartoti daržoves ilgesnį...

Fausta Marija Leščiauskaitė. Storos ir laimingos – o gal plius dydžio modeliai skatina nutukimą? (112)

Modeliai, neatitinkantys stereotipinio įsivaizdavimo apie tai, kaip turi atrodyti modelis, ir kaip...

Mišustinas sudarė naują Rusijos Federacijos vyriausybę (5)

Antradienį naujai išrinktas Rusijos Federacijos ministras pirmininkas Michailas Mišustinas...

Tyrimų komisija imsis Pranckiečio: nuo dabar viskas bus dar įdomiau Graužinienė liudyti nesutiko

Trečiadienį parlamentinį tyrimą dėl Seimo narės Irinos Rozovos atliekantis Seimo Nacionalinio...

Iš Islandijos namo į Lietuvą grįžusios Oksanos Pikul laukė nemalonus siurprizas (19)

Kol Lietuvoje daugelis laukia sniego, vizažistė Oksana Pikul -Jasaitienė tikrosios žiemos išvyko...

Galutinai naikinamos atliekų šachtos: pasipiktinę žmonės grasina šiukšles krauti laiptinėje ir išlaužti spynas (357)

Smarvė , musės, žiurkės ir šiukšlių krūvos – tokia dažno vilniečio, kurio daugiabutyje...

Gyvai / Proga čempionams suvesti sąskaitas: „Šiauliai“ – „Žalgiris“ (8)

Vos prieš dvi dienas sensacingai Lietuvos krepšinio lygoje ( LKL ) „Šiauliams“ pralaimėjęs...