aA
Lietuvos antidopingo agentūros suspenduoti sunkiosios atletikos treneriai Bronislavas Vyšniauskas ir jo sūnus, buvęs olimpietis Ramūnas apsisprendė išeiti iš darbo Klaipėdos „Viesulo“ sporto centre. Tačiau pastarasis toliau nuomojasi iš B. Vyšniausko salę, o 72-ejų specialisto privačiame klube lieka sportuoti naujasis dopingo skandalų aptrupintos Lietuvos rinktinės lyderis.
Bronislavas Vyšniauskas (viduryje) ir jo auklėtiniai: Aurimas Didžbalis, Ramūnas Vyšniauskas, Žygimantas Stanulis, Irmantas Kačinskas
Bronislavas Vyšniauskas (viduryje) ir jo auklėtiniai: Aurimas Didžbalis, Ramūnas Vyšniauskas, Žygimantas Stanulis, Irmantas Kačinskas
© DELFI montažas / Scanpix

Apie finansus kalba nenoriai

Ant vienos svarstyklių lėkštelės – auklėtinių iškovota olimpinė bronza, pasaulio čempionato sidabras ir dešimtis Europos pirmenybių apdovanojimų.

Ant kitos – septynis kartus dopingo kontrolieriams įkliuvę ir diskvalifikuoti sportininkai bei nuospendis baudžiamojoje byloje.

Toks yra į pabaigą artėjančios B. Vyšniausko eros Klaipėdos ir visos šalies sunkiojoje atletikoje palikimas. Tik baigiasi ji dar ne galutinai.

Pirmadienį dėl antidopingo taisyklių pažeidimų įtariami sunkiaatlečių treneriai sutiko išeiti iš darbo Klaipėdos biudžetinėje įstaigoje šalių susitarimu, Delfi patvirtino „Viesulo“ sporto centro direktorius Edmundas Klimas.

Tokį pasiūlymą dviem specialistams praėjusią savaitę jis pateikė dėl suirusios didelio meistriškumo sunkiaatlečių grupės. Diskvalifikavus B. Vyšniausko auklėtinius Žygimantą Stanulį ir Irmantą Kačinską, joje beliko vienintelis Sergejus Lichovojus.

Treneris niekad nieko nėra mums davęs, niekad nesiūlo. Nebent, kaip sakiau, kiltų koks nors nesusipratimas arba kažkas būtų pakišta.
Arnas Šidiškis, geriausias 2019 metų Lietuvos sunkiaatletis

Anot „Viesulo“ vadovo, ketvirtadienis bus paskutinė B. ir R. Vyšniauskų darbo diena. Tačiau E. Klimas atsisakė įvardinti, ar centrą paliekantiems treneriams susitarta išmokėti kompensacijas.

„Kodėl jūs klausiate, ar dabar aš jums turiu visas detales pateikti? Pagal Darbo kodeksą, abipusiu sutarimu. O daugiau nekomentuosiu“, – paklaustas apie išsiskyrimo sąlygas, nukirto savivaldybės išlaikomo centro direktorius ir padėjo ragelį.

Vis dėlto klausimų yra daugiau: finansiniai „Viesulo“ ir B. Vyšniausko santykiai neapsiriboja darbo sutartimi.

Prieš dvejus metus Delfi jau rašė apie sporto salę, kurią iš trenerio nuomojasi jo darbovietė, per metus suplojanti beveik 50 tūkst. eurų.

„Dešimt metų savivaldybė iš B. Vyšniausko nuomojasi be galo prastos būklės sporto salę, už kurią moka kosminius pinigus“, – tuomet Delfi kalbėjo Klaipėdos tarybos narė Nina Puteikienė.

Nors politikė ne kartą Kultūros, švietimo ir sporto komitete kėlė klausimą dėl išlaidų sporto salei, sutartis tebegalioja iki šiol.

Tiesa, Delfi dar sykį susisiekus su E. Klimu, pastarasis teigė negalintis iš karto pasakyti, kiek šiuo metu „Viesulo“ sporto centrui atsieina salės nuoma.

„Mintinai neatsimenu, reikia susižiūrėti. Bet taip, kainuoja nemažai.

Nuo rudens spręsime, kas apskritai vyks su šia sporto šaka, kadangi sumažėjo trenerių. Žiūrėsime, kokie bus savivaldybės sporto skyriaus sprendimai, kokia strategija, ar sunkioji atletika bus prioritetinė sporto šaka. Viską reikės žiūrėti iš naujo“, – sakė E. Klimas.

Su pačiu B. Vyšniausku pokalbis antradienį tetruko keliolika sekundžių. Išgirdęs klausimą apie darbą „Viesulo“ sporto centre, specialistas išjungė telefoną.

Bronislovas Vyšniauskas, Žygimantas Stanulis
Bronislovas Vyšniauskas, Žygimantas Stanulis
© Organizacijos archyvas

Olimpinis pasirengimas – per privatų klubą

Trenerio darbą biudžetiniame sporto centre B. Vyšniauskas iki šių metų pradžios derino ne tik su Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos (LSAF) prezidento bei nacionalinės rinktinės trenerio pareigomis, kurias turėjo palikti, kuomet sausį buvo nuteistas už dopingo medžiagų laikymą turint tikslą jas platinti.

Sporto veteranas tebėra ilgametis Klaipėdos miesto sunkiosios atletikos sporto klubo prezidentas.

Šį klubą drauge su 17 kitų fizinių asmenų B. Vyšniauskas įsteigė dar 1997 metais. Registrų centro duomenimis, pernai klube bebuvo likę trys nariai: B. Vyšniauskas, treneris Vincas Šlevinskis ir LSAF generalinis sekretorius Vytautas Stašinskas.

Įdomu, jog būtent per B. Vyšniausko valdomą klubą, o ne LSAF, sunkiaatlečių pasirengimą olimpinėms žaidynėms finansuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK).

Pavyzdžiui, 2018 metais, kai B. Vyšniauskui buvo suteiktas LTOK garbės nario vardas, klubas gavo 54 tūkst. eurų, o 2015-aisiais – net 234 tūkstančius.

Finansavimą skiria ir Klaipėdos savivaldybė – kaip jau rašė Delfi, šiemet klubui numatyta 2,7 tūkst. eurų, kurie turėtų būti panaudoti organizuojant tarptautinį turnyrą „Grand Prix Klaipėda 2020“.

Klaipėdos miesto sunkiosios atletikos sporto klube toliau sportuoja ir vienas iš nedaugelio dopingo rykštės nepaliestų Lietuvos rinktinės atstovų.

Skandalai neišgąsdino

Diskvalifikavus Aurimą Didžbalį, Ž. Stanulį ir I. Kačinską, į pirmą planą ant lietuviškos sunkiosios atletikos pakylos žengia Arnas Šidiškis.

29-erių sportininkas pernai tapo absoliučiu šalies čempionu ir buvo išrinktas geriausiu Lietuvos metų sunkiaatlečiu.

Rugsėjį Tailande vykusiame pasaulio čempionate svorio kategorijoje iki 109 kg jis užėmė 22-ą vietą tarp 32 konkurentų.

Į Klaipėdą anykštėnas pasuko tik praėjusiais metais, kuomet dėl pasiekto amžiaus limito nebegalėjo toliau treniruotis savo gimtojo miesto sporto centre.

Uostamiestyje A. Šidiškiui buvo užtikrintas finansavimas. Jis yra vienas iš dešimties sportininkų, kuriems savivaldybė moka stipendijas. Šiemet numatyta skirti 3744 eurus.

Arnas Šidiškis (Foto: lsaf.lt)
Arnas Šidiškis (Foto: lsaf.lt)

Sunkiaatletis taip pat yra olimpinės rinktinės kandidatų sąraše ir gauna LTOK stipendiją.

Tiesa, nors formaliai tapo klaipėdiečiu, A. Šidiškis iki šiol nemažai laiko praleidžia Anykščiuose. O pirmasis jo treneris Algirdas Ananka viliasi, kad ilgametis auklėtinis dar sugrįš į Aukštaitijos kurortą.

„Kai tokios visokios problemos su Vyšniausku, dabar jis sportuoja Anykščiuose. Mūsų sporto centro įstatai rugsėjį keitėsi, dabar lyg ir būtų galima visiems pas mus treniruotis, taip pat ir suaugusiems. Kaip tik norėjau tuo klausimu su Arnu pakalbėti.

Kita vertus, iš sunkiosios atletikos pragyventi sunku, o Klaipėdoje – ir stovyklos, ir maitinimas. Suprantama, kodėl jis ten važiuoja, sportininkams reikia pakeisti aplinką. Pasikalbame ir apie atsigavimo priemones, turime supratimą, kas yra draudžiama, o kas – ne, kokie yra moralės principai. Arnas jau pats pakankamai subrendęs, protingas, turėtų suprasti, kad su tokiais dalykais nejuokaujama. Pasitikiu juo, jis man pasakytų, jei kokių reikalų iškiltų“, – Delfi pasakojo A. Ananka.

Pats A. Šidiškis Delfi teigė neturintis planų palikti B. Vyšniausko vadovaujamą klubą.

„Iš tikrųjų, aš Klaipėdoje nuolat negyvenu, važinėju iš Anykščių. Pajūryje pabūnu tik porą savaičių ar mėnesį prieš varžybas. Nežinau, ar reikėtų dabar mėtytis, manau, viskas taip liks ir ateityje, jei niekas daugiau nesikeis.

Kalbant apie dopingo skandalus, dėl savęs esu ramus. Du paskutiniai atvejai (Ž. Stanulio ir I. Kačinsko diskvalifikacijos dėl draudžiamo metodo – intraveninės infuzijos – panaudojimo nesuderinus su Lietuvos antidopingo agentūra – Delfi) buvo visiškas nesusipratimas. Kiek žinau, nesusipratimų buvo ir ankstesniais kartais.

Treneris (B. Vyšniauskas – Delfi) niekad nieko nėra mums davęs, niekad nesiūlo. Nebent, kaip sakiau, kiltų koks nors nesusipratimas arba kažkas būtų pakišta. O šiaip esu ramus“, – patikino A. Šidiškis.

Arnas Šidiškis (kairėje), Vytautas Čepas (Foto: lsaf.lt)
Arnas Šidiškis (kairėje), Vytautas Čepas (Foto: lsaf.lt)

Nors rinktinė sumažėjo, sunkiaatletis įsitikinęs, kad jo treniruotėms tai didesnės įtakos neturės. Anykštėnas kitais metais viliasi pratęsti koronaviruso pandemijos pristabdytą kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes medžioklę.

„Šiemet turėjo būti ir Europos čempionatas, ir olimpiada. Šansų joje dalyvauti tikrai buvo. Bet kai viskas persikėlė į kitus metus, nebeaišku, kaip kas vyks. Rankų nenuleidžiu, dirbu toliau ir bandysiu parodyti geriausią įmanomą rezultatą“, – į priekį dairėsi A. Šidiškis.

Primename, kad praėjusiame pasaulio čempionate be jo ir diskvalifikuoto I. Kačinsko dalyvavo dvi merginos: gargždiškė Lijana Jakaitė ir Anykščių atstovė Gintarė Bražaitė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(13 žmonių įvertino)
2.6923

Lietuvos komanda iškovojo trečią vietą ekstremaliame bėgime šuolių su slidėmis nusileidimo taku

Svaitgalį Vokietijoje vyko unikalios, ekstremalios ir itin sudėtingos bėgimo varžybos „Red Bull...

14-metis lietuvis profesionalų golfo turnyre metė rimtą iššūkį Tokijo olimpinių žaidynių dalyviui

Pirmadienį „Lisia Polana“ golfo klube baigėsi tris dienas trukęs paskutinis PGA profesionalų...

Lankininkų varžybose Vilniuje – kova su priešininkais, vėju ir šalčiu

Šalia Vilniaus esančiuose Pagiriuose savaitgalį vyko tradicinės, jau 21-osios šaudymo iš lanko...

Unikaliame bėgime per gamtos stichijas „Insane Run“ – teigiamų emocijų pliūpsnis nuotraukų galerija

Penktadienio vakarą Vilniaus Vingio parke ūžė audra, siautėjo uraganinis vėjas, krito snaigės,...

Lietuvos imtynininkas laimėjo prestižinį turnyrą Danijoje

Kristupas Šleiva Nykobing Falsteryje (Danija) vykusiame tarptautiniame graikų-romėnų imtynių...

Top naujienos

Pasiekus juodą COVID–19 zoną Dulkys žada grąžinti privalomą kaukių dėvėjimą (372)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys antradienį po susitikimo su opozicine Demokratų...

Viktorija Chockevičiūtė | D+

Už daugiau nei 300 mln. eurų ieškinių turintis Marcinkevičius – apie galimas šios istorijos baigtis: viena jų – visiškas finansinis krachas (20)

Tai, ko gero, garsiausia verslo skyrybų byla Lietuvoje. Kilus vidiniams konfliktams, tarp pagrindinio...

Garsiųjų afganistaniečių istorijoje – naujos skandalingos detalės: sprendimų jie laukė sodyboje Lietuvoje papildyta (313)

Penkių afganistaniečių, dėl kurių Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) pradėjo bylą prieš...

Įamžino 7 automobilių avariją Vilniuje: vairuotojai pamiršo vos vieną taisyklę (31)

Antradienio rytą vilniečiai, važiavę į darbą pro Geležinio Vilko gatvės tunelį,...

Įpykusiems europiečiams – alyvos šakelė iš JAV (3)

Vakarų aljansą pirmadienį purtant įtampai Europos Sąjungos lyderiai išreiškė paramą...

Pasiskaičiuokite: kuris elektros tiekėjas siūlo palankiausią kainą – pakanka įvesti vieną skaičių (309)

Pasirinkti elektros tiekėją tampa lengviau – antradienį startuoja skaičiuoklė, kurioje galima...

Legendinės grupės „Man-Go“ narė Rima: vyras man suteikė prabangų gyvenimą ir aš nesu šeimos galva (4)

Su legendinės merginų grupės „ Man-Go “ nare Rima Petrauskyte susitinkame jos mieste...

Profesorius Kalibatas – apie sustiprinančią vakcinos nuo koronaviruso dozę: kam, kodėl ir kada jos reikia?

Atrodo, kad šiuo metu mokslinėje (ir ne tik mokslinėje) literatūroje viena iš dažniausiai...

Visa Lietuva paniro į juodąją COVID-19 zoną (429)

Antradienio rytą Statistikos departamentas pranešė, jog visa Lietuva pasiekė juodąją COVID-19...