Valdo Gecevičiaus treniruojama Lietuvos rinktinė pateko į A grupę, kurioje varžysis su Argentinos, Kanados, Čekijos, Graikijos, Švedijos ir Turkijos golbolininkais.

B grupėje kovos Kinijos, Suomijos, Lenkijos, Pietų Korėjos, Ispanijos, Ukrainos ir JAV komandos. Į ketvirtfinalius pateks ir dėl bilietų į Tokiją toliau varžysis aštuonios komandos – po keturias geriausias iš abiejų grupių.

Paralimpinis atrankos turnyras JAV – pirmas tokio lygio išbandymas rinktinės treneriui V. Gecevičiui, golbolininkus treniruojančiam tris mėnesius.

„Apie tai kažkaip dar negalvoju, stengiuosi palikti šias mintis šone. Aišku, bus įtampa, tačiau tai yra natūralu. Bet būtent man pirmam reikia su tuo susitvarkyti, nes kitaip ta įtampa persiduos žaidėjams. Be to, dar liko nemažai laiko. Nuvyksime, pasitreniruosime, aklimatizuosimės ir viskas bus gerai. Jaudulio kol kas nėra“, – kelionės per Atlantą išvakarėse sakė V. Gecevičius.

V. Gecevičius rinktinę treniruoja tris mėnesius. Rio de Žaneiro paralimpinių čempionų komandos veidas per pastaruosius trejus metus ženkliai pasikeitė. Karjeras baigė Genrikas Pavliukianecas ir Mindaugas Suchovejus. Pasikeitė ir trenerių štabas. Karolis Levickis po auksinio triumfo Rio de Žaneire paliko vyriausiojo trenerio postą, kurį užėmė Šarūnas Jukna. Šį pavasarį Š. Jukna irgi pasitraukė, o ekipos vairą perėmė V. Gecevičius.

„Manau, kad mums pavyko suburti kolektyvą, kuriame vienas yra už visus, o visi už vieną. Tai galioja visur ir visada: keliaujant, bendraujant, treniruojantis, rungtyniaujant. Tai – pagrindinis dalykas, kurį pavyko padaryti. Jaučiamas pakylėjimas bendravime, pagalba vienas kitam keliaujant, padrąsinimas vienas kitam per rungtynes. Aišku, visko būna, bet čia yra sportas, kurį visada lydi emocijos“ – savo ir žaidėjų įdirbiu džiaugėsi V. Gecevičius.

„Komanda tikrai pasikeitė. Treneris yra griežtas, reiklus, žinantis, ko nori. Manau, kad komandai tai yra labai svarbu. Manau, kad pasikeitė komandos mikroklimatas. Treneris atėjo iš komandinio sporto ir tai jaučiasi. Jis įnešė tos komandinės dvasios, kurios anksčiau šiek tiek trūko. Tai – smagu ir gerai. Aš manau, kad tai įvyko pačiu laiku“, – apie pokyčius pasakojo M. Panovas.

Pasak žaidėjų, rinktinės vairą perėmus V. Gecevičiui, ženkliai pasikeitė ir fizinio rengimo procesas, ir taktinės schemos. Esą šlifuota ir gynyba, ir puolimas.

„Manau, kad būsime judresnė komanda, daugiau judėsime, atakuosime ne tik iš savo bet ir iš komandos draugo pozicijų. Treniruotėse padaugėjo judėjimo pratimų. Nemažai komandų pasaulyje ir Europoje žaidžia ne statiškai, žaidėjai juda. Bandysime taip žaisti. Tam ir dirbome“, – pasakojo M. Brazauskis.

Lietuviai galimybę patekti į Tokijo žaidynes turėjo pernai Švedijoje vykusiame pasaulio čempionate, bet ja nepasinaudojo – užėmė ketvirtą vietą ir liko per žingsnį nuo paralimpinio kelialapio.

Atrankos turnyras JAV – priešpaskutinis šansas patekti į Tokijo paralimpiadą. Nesėkmės atveju dar vieną šansą Lietuvos rinktinė turės spalį Europos čempionate Vokietijoje, kur bus kovojama dėl vieno bilieto. Vis dėlto Rio de Žaneiro paralimpiniai čempionai nenusiteikę žaisti su ugnimi ir yra pasiryžę visus reikalus sutvarkyti jau šią liepą už Atlanto.

„Jeigu nepavyktų Amerikoje ir viskas būtų palikta Vokietijai, manau, turėtume dar daugiau sportinio pykčio vykti į Europos čempionatą ir laimėti tą pirmą vietą ir kelialapį. Vis tik visos viltys ir visi mūsų lūkesčiai dabar sudėti į turnyrą Amerikoje“, – svarstė M. Panovas.

Komandos draugui pritarė M. Brazauskis. Esą sporte būna visko, bet dabar nereikia apie tai galvoti.

„Turime pasinaudoti šia galimybe. Vykstame į Ameriką, kad namo grįžtume su medaliais ir bilietu į Tokiją. To ten keliaujame, apie tai galvojame. Viskas paprasta“, – ryžtą demonstravo M. Brazauskis.

„Tikslas aiškus – patekti į Tokijo žaidynes. Norime, kad Lietuvos rinktinė JAV užimtų kuo aukštesnę vietą. Manau, pavyko sudaryti rinktinei geras sąlygas. Komanda pavasarį stovyklavo Japonijoje, vėliau startavo keliuose turnyruose, tarp jų ir Lietuvos čempionate, o prieš kelionę į JAV surengė treniruočių stovyklą Vilniuje. Dabar laikas eiti žaisti ir laimėti. To ir palinkėjau rinktinei“, – sakė paskutinėje rinktinės treniruotėje Vilniuje apsilankęs Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Tokijo paralimpinių žaidynių vyų golbolo turnyre iš viso dalyvaus 10 šalių komandos. Vietas jau anksčiau užsitikrino 2018 m. pasaulio čempionato prizininkės Brazilijos, Vokietijos ir Belgijos rinktinės bei Japonijos ekipa, kuri turnyre dalyvaus žaidynių šeimininkės teisėmis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją