Dėl užklupusių negandų į varžybas neatvyko pasaulio čempionato prizininkas Kristupas Šleiva, pasaulio jaunimo čempionas Vilius Laurinaitis, pasaulio jaunių vicečempionas Paulius Galkinas, pajėgūs atletai Romas Fridrikas, Adomas Grigaliūnas, Julius Matuzevičius, Aistis ir Justas Liaugminai bei kiti.

„Žinoma, apmaudu, kad čempionatą negalėjo papuošti elitinių imtynininkų kovos, tačiau atsirado galimybė kai kuriose svoriuose pasireikšti antriems ir tretiems numeriams. Iki naujos olimpinės atrankos liko kiek daugiau nei dveji metai, treneriams svarbu suformuoti pasirengimo strategiją, išsiaiškinti, kas dalyvaus pasaulio ir Europos čempionatuose, ir kas vyks į svarbius turnyrus. Todėl buvo įdomu stebėti imtynininkų siekį įsitvirtinti rintinėje“, – kalbėjo Lietuvos imtynių federacijos prezidentas Giedrius Dambrauskas.

Intensyvus metų pradžios grafikas lėmė ankstyvą čempionato datą.

„Toks ankstyvas startas nėra kažkoks įgeidis. Tiesiog sąlygas diktuoja aplinkybės. Iškart po čempionato graikų-romėnų komanda vyksta į tradicinį tarptautinį turnyrą Suomijoje, kurioje po varžybų liksime stovykloje. Mėnesio pabaigoje toks pats derinys Kroatijoje – „Zagreb Open“ turnyras ir stovykla. Kovo mėnesį laukia net du Europos čempionatai – U23 Bulgarijoje ir suaugusių Vengrijoje. Suprantu, kad šventiniu laikotarpiu vykdyti varžybas nėra labai paranku, tačiau rinktinės interesai, mano galva, turėtų būti aukščiau už kai kuriuos nepatogumus“, – mintimis dalijosi rinktinės treneris Mindaugas Ežerskis.

Čempionate žiūrovai galėjo stebėti pernai penkiasdešimtmetį šventusio Atlantos olimpinių žaidynių dalyvį trenerį Ruslaną Vartanovą, kuris įtemptoje imtyje nusileido devyniolikos Dovydui Deveikiui. Nesant lyderiams, užtikrintai savo imtis svoriuose laimėjo Vilius Adomavičius, Donatas Rindeikis ir Arminas Lygnugaris.

Martynas Nemsevičius turėjo vargo su trejais metais jaunesniu Arnoldu Baranovu. Gražias finalines audras sukėlė Roko Čepausko dvikova su Ričardu Ivanovu ir Viliaus Savicko mūšis su Benu Mickevičiumi.

76-tą kartą vykusiame Lietuvos imtynių čempionate graikų-romėnų imtynių turnyre kovojo 75 atletai.

2022 metų Lietuvos imtynių čempionato (graikų-romėnų imtynės) nugalėtojai:

55 kg Dovydas Deveikis (Panevėžys)

60 kg Vilius Adomavičius (Vilnius-Marijampolė)

63 kg Donatas Rindeikis (Klaipėda)

67 kg Rokas Čepauskas (Vilnius)

72 kg Vilius Savickas (Vilnius – Marijampolė)

77 kg Mantas Sinkevičius (Kaunas)

82 kg Benas Keršys (Joniškis)

87 kg Arminas Lygnugaris (Vilnius-Kaunas)

97 kg Martynas Nemsevičius (Klaipėda)

130 kg Mantas Knystaustas (Klaipėda)

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės