„Laukia įdomios olimpinės žaidynės. Nelengvos, nes epidemiologinė situacija pasaulyje vis dar įtempta, tačiau tikiu, kad tiek sportininkai, tiek olimpinės misijos vadovai bei dalyviai su iššūkiais susitvarkys. O mums, žiūrovams ir sirgaliams, belieka iš visos širdies palaikyti žiemos sportininkus”, – sakė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė.

Pirmą kartą į olimpines žaidynes pateko biatlono vyrų estafetės komanda, kelialapį iškovojusi Vokietijoje vykusiose pasaulio taurės varžybose. Pirmadienį paaiškėjo, kad prie keturių vaikinų prisijungs ir žaidynėse debiutuosianti Gabrielė Leščinskaitė.

„Iki žaidynių liko mažiau nei dvi savaitės, todėl tiek sportininkai, tiek LTOK intensyviai joms ruošiamės.

Vis dar deriname kelionės detales nes žaidynių metu Kinija į savo oro erdvę neįsileidžia komercinių skrydžių – žaidynių dalyviai į jas patekti galės tik užsakomaisiais arba patvirtintais laikinaisiais komerciniais skrydžiais. Dirbame, kad būtų įvykdyti visi organizatorių keliami saugumo reikalavimai. Dalyvių saugumas – didžiausias prioritetas“, – pasakojo Lietuvos olimpinės misijos vadovė, LTOK olimpinio sporto direkcijos direktoriaus pavaduotoja Agnė Vanagienė.

Vasario 4-20 dienomis vyksiančiame didžiausiame žiemos sporto renginyje dalyvaus 90 nacionalinių olimpinių komitetų bei 2900 geriausių sportininkų iš viso pasaulio. Jie varžysis 109 renginiuose trijose zonose: Pekine, Jančinge ir Džangdziakou.

Andrejus Drukarovas

Pekinas bus pirmasis miestas istorijoje, surengęs ir vasaros, ir žiemos olimpines žaidynes.

Vienas Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) tikslų – lyčių balansas olimpiniuose renginiuose. Kinijoje moterys sportininkės sudarys 45 proc. visų žaidynių dalyvių. Tai – didžiausias sportininkių skaičius žiemos žaidynėse.

Didelis dėmesys bus skiriamas ir tvarumui. TOK prezidentas Thomas Bachas užtikrino, kad šiuo metu tai – vienas esminių olimpinio judėjimo prioritetų. Statant infrastruktūrą ir sporto arenas žaidynėms buvo stengiamasi išnaudoti jau esančias erdves, atnaujinti ir pritaikyti 2008 metais Pekino vasaros žaidynėse naudotas arenas.

Lietuvos olimpinė rinktinė Pekino žaidynėse

Biatlonas

Gabrielė Leščinskaitė – sprintas, persekiojimo lenktynės, 15km individualios lenktynės, masinis startas;

Karolis Dombrovskis – sprintas, persekiojimo lenktynės, 20 km individualios lenktynės, vyrų estafetė, masinis startas;

Linas Banys – sprintas, persekiojimo lenktynės, 20 km individualios lenktynės, vyrų estafetė, masinis startas;

Tomas Kaukėnas – sprintas, persekiojimo lenktynės, 20 km individualios lenktynės, vyrų estafetė, masinis startas;

Vytautas Strolia – sprintas, persekiojimo lenktynės, 20 km individualios lenktynės, vyrų estafetė, masinis startas.

Slidinėjimas

Eglė Savickaitė – sprintas laisvuoju stiliumi, 10 km klasikiniu stiliumi, komandinis sprintas klasikiniu stiliumi;

Modestas Vaičiulis – sprintas laisvuoju stiliumi, komandinis sprintas klasikiniu stiliumi;

Tautvydas Strolia – sprintas laisvuoju stiliumi, 15 km klasikiniu stiliumi, komandinis sprintas klasikiniu stiliumi;

Ieva Dainytė – sprintas laisvuoju stiliumi, 10 km klasikiniu stiliumi, komandinis sprintas klasikiniu stiliumi.

Kalnų slidinėjimas

Andrejus Drukarovas – didysis slalomas, slalomas;

Gabija Šinkūnaitė – slalomas.

Dailusis čiuožimas

Deividas Kizala ir Paulina Ramanauskaitė – trumpoji programa, laisvoji programa.

Palyginimui, 2018-aisiais Pjongčango olimpinėse žaidynėse Lietuva turėjo 9, 2014-aisiais Sočyje – taip pat 9, 2010-aisiais Vankuveryje – 6, 2006-aisiais Turine – 9, 2002-aisiais Solt Leik Sityje – 8, 1998-aisiais Nagane – 7, 1994-aisiais Lilehameryje – 6, o 1992-aisiais Albervilyje – 6 sportininkus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)