Apdovanojimų vakarą pradėjo LPF prezidentas Saulius Binevičius, pasidžiaugęs sėkmingu praėjusių metų sportininkų ir trenerių darbu. Jis taip pat padėkojo ir teisėjams, be kurių neapsieina nei vienos LPF varžybos, sportininkų ir trenerių artimiesiems – už nuolatinį palaikymą bei buvusiems LPF vadovams Tomui Kučinskui ir Emiliui Vaitkaičiui – už jų reikšmingą indėlį į Lietuvos plaukimo sporto vystymą.

Prieš skelbiant apdovanojimų laureatus LPF prezidentas įteikė padėkas praėjusiais metais apie savo ilgametės sportinės karjeros pabaigą paskelbusiems Lietuvos plaukimo nacionalinės rinktinės nariams – Simonui Biliui ir Ugnei Mažutaitytei.

Metų proveržis

Metų proveržio nominaciją už per metus parodytą ryškų progresą ir aukštus sportinius pasiekimus merginų kategorijoje pelnė Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ sportininkė Patricija Geriksonaitė.

2022 m. Europos jaunimo plaukimo čempionato finalininkė ir Europos jaunimo olimpinio festivalio čempionė nepaisant sunkumų ir kliūčių praėjusiais metais gerino asmeninius rezultatus ir pasiaukojamai kovojo dėl kiekvieno distancijos centimetro Lietuvos rinktinės estafetėse.

Šiuo metu ji su kitais jaunaisiais šalies plaukikais yra treniruočių stovykloje Lansarotėje (Ispanija), todėl statulėlę iš buvusio LPF vadovo Tomo Kučinsko rankų atsiėmė sportininkės trenerė Dovilė Pocienė.

Vaikinų kategorijoje Metų proveržiu tapo šuolininkas į vandenį Martynas Lisauskas (tren. Kęstutis Autukas, Ignas Barkauskas). Nors dėl užklupusio koronaviruso vilnietis negalėjo praėjusiais metais pasirodyti Europos jaunimo šuolių į vandenį čempionate, savo potencialą sportininkas atskleidė svarbiausiame metų starte.

Pernai Monrealyje (Kanada) vykusiame pasaulio jaunimo čempionate M. Lisauskas užėmė garbingą 8 vietą olimpinėje šuolių į vandenį nuo 3 m tramplino rungtyje (tai kol kas aukščiausias lietuvių pasiekimas tokio rango varžybose), o šuoliuose nuo 1 m tramplino buvo 13-as – per žingsnį nuo dar vieno finalo.

Iš olimpiečio plaukiko Dano Rapšio rankų apdovanojimą atsiėmęs jaunasis sportininkas už palaikymą dėkojo savo tėvams ir treneriui.

Metų vaikų treneris (-ė)

Metų vaikų trenerio nominacija atiteko Marijampolės sporto centro treneriams Aurimui ir Daliai Kadūnams. Judviejų tandemas įvertintas už sėkmingai taikomas treniruočių metodikas, aukštus auklėtinių pasiekimus vaikų ir jaunučių amžiaus grupių varžybose bei nuoseklų ir nenutrūkstamą plaukimo vystymą Marijampolėje.

„Neseniai varčiau senus varžybų protokolus ir radau kažkurio labai seno plaukimo čempionato rezultatus, kuriuose Danas Rapšys buvo lentelės apačioje. Apsidžiaugusi nunešiau parodyti vaikams ir pasakiau jiems: „Vaikai, ir jis buvo toks kaip jūs“. Tad, treneriai, dirbkime, ruoškime kitus Danus Rapšius. Ačiū visiems“, – kalbėjo apdovanojimą atsiėmusi Dalia Kadūnienė.

Statulėlę trenerei įteikusi Mokymo plaukti projekto vadovė Milda Šeibokaitė kartu pasidžiaugė sėkmingai regionuose vykstančiomis vaikų plaukimo pamokomis, kurias jai tenka stebėti važinėjant po visą Lietuvą.

Metų jaunimo treneris (-ė)

Už aukštus auklėtinių pasiekimus Europos bei pasaulio jaunimo čempionatuose bei sėkmingai tęsiamas Panevėžio plaukimo tradicijas metų jaunimo trenere tapo Mintara Labanauskienė.

Šią žinią trenerei perdavė Lietuvos jaunimo rinktinės vyr. treneris Kęstutis Steponavičius, atsiuntęs visiems susirinkusiems vaizdo sveikinimą iš saulėtosios Lansarotės, kur šiuo metu prižiūrimi K. Steponavičiaus ir M. Labanauskienės treniruojasi būrys jaunųjų Lietuvos plaukikų.

Statulėlę įteikė LPF generalinis sekretorius Justas Kalinauskas, o apdovanojimą už trenerę atsiėmė Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos direktorius Vidmantas Vilutis.

Metų suaugusių treneris (-ė)

Metų suaugusių trenerio nominacija atiteko Sostinės sporto centro treneriui Michailui Romanovskiui.

Olimpietės Kotrynos Teterevkovos treneris jaunąją sportininkę kryptingai veda link didžiausių karjeros pergalių. Praėjusiais metais K. Teterevkova plaukė pasaulio čempionato finale ir pirmą kartą užlipo ant prizininkių pakylos Europos plaukimo čempionate Romoje (Italija), kur 200 m plaukimo krūtine rungtyje iškovojo bronzos apdovanojimą.

Šiuo metu treneris kartu su auklėtine išvykęs į treniruočių stovyklą Tenerifėje (Ispanija), kur ruošiasi naujo sezono startams, tad laureatą paskelbęs nacionalinės rinktinės vyr. treneris Žilvinas Ovsiukas statulėlę perduoti įteikė Sostinės sporto centro vandens sporto šakų skyriaus vedėjui Gintautui Bartkui.

Metų iniciatyva

Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas paskelbė Metų iniciatyvos nugalėtoją. Metų iniciatyva tapo – meninis performansas „Swimming Through“/„(iš)plaukti“ (idėja ir įgyvendinimas – Berta Tilmantaitė, Neringa Rekašiūtė, Rūta Meilutytė ir Aurelija Urbonavičiūtė).

Viceministras statulę perduoti įteikė šiame performanse dalyvavusios plaukikės Rūtos Meilutytės treneriui Žilvinui Ovsiukui.

Pasak idėjos autorių, kraujo tvenkinys šalia Rusijos ambasados Vilniuje liudijo Rusijos atsakomybę už karo nusikaltimus Ukrainoje, o olimpinės čempionės Rūtos Meilutytės viltingas plaukimas per kraują simbolizavo nuolatines, nepailstančias, nenutrūkstančias pastangas (iš)plaukti.
Metų meistriškumo centras

Metų meistriškumo centru pripažintas Panevėžio MC. Būtent šio miesto LPF meistriškumo centro auklėtiniai išsiskyrė per metus parodytu didžiausiu progresu.

Plaukikų kalve dažnai pavadinamas Panevėžys vis dar neturi 50 m ilgio baseino, bet šio miesto plaukikų rezultatai, kaip rodo istorija, daugiau nei iškalbingi.

Apdovanojimą Panevėžio meistriškumo centro sportininkų ir trenerių vardu atsiėmė Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos direktorius Vidmantas Vilutis.

Statulėlę jam įteikė vienas žinomiausių šalies atlikėjų Vaidas Baumila. Sportišką gyvenimo būdą propaguojantis dainininkas vakar triumfavo ir M.A.M.A. 2022 apdovanojimuose.

Metų sportininkai

„LTU Swimming“ 2022 metų sportininke tapo plaukikė Rūta Meilutytė. Vėl plaukimu besimėgaujanti olimpietė praėjusiais metais daugelį įkvėpė po pertraukos sugrįžusi į didįjį sportą. Kaunietė pernai tapo planetos ir Europos čempione, vieną po kitos skynė pergales pasaulio taurės varžybose, o metus užbaigė pagerindama pasaulio moterų 50 m plaukimo krūtine trumpame 25 m baseine rekordą.

Už ceremonijoje dalyvauti negalėjusią sportininkę statulėlę iš trenerės Rasos Duškinienės rankų atsiėmė dabartinis plaukikės treneris Žilvinas Ovsiukas. Būtent abu šie treneriai praėjusiais metais ir vedė plaukikę į priekį naujame jos įspūdingos karjeros etape.

Vyrų kategorijoje Metų sportininku tapo Danas Rapšys. Apdovanojimą laureatui įteikė LPF rėmėjų „Sportland LT“ direktorius Juras Vėželis.

„Gal kiek ir netikėta šiais metais gauti šį apdovanojimą. Matėm, kiek daug plaukikų gerai pasirodė. Šitie metai ir man asmeniškai tikrai nebuvo lengvi. Sportas visą laiką būna truputį banguojantis – tai aukštyn, tai žemyn, bet visą laiką mes stengiamės kiekvieną dieną, kad kuo geriau pasirodytume, aukojame save nuo ryto iki vakaro.

Tie visi apdovanojimai yra ne vien tik mano paties. Už mūsų visų pastangas mes galime pabūti čia, pamatyti, kaip visi gražiai atrodome, nes turbūt retai tenka taip pasipuošti. Džiaugiuosi už visus ir labai jums ačiū“, – dėkojo D. Rapšys.

2022 m. pasaulio plaukimo čempionato trumpame 25 m baseine prizininkas vakar turėjo ir ypatingą misiją M.A.M.A. 2022 apdovanojimuose – Kauno „Žalgirio“ arenos žiūrovų miniai paskelbti, kas tapo Metų roko muzikos atlikėjais.

Apdovanojimas už gyvenimo nuopelnus

Ceremoniją uždarė garbingiausia vakaro nominacija – apdovanojimas už gyvenimo nuopelnus.

„Ši nominacija visada verčia susimąstyti, kaip mes gyvename, kokias pamokas duodame. Jūs visi tikrai pažįstate šį žmogų. Sulaukęs jo metų, norėčiau taip sportiškai atrodyti ir galėti dalyti šitiek gerų patarimų, iš kurių mokosi kiti. Tai žmogus iš didžiosios raidės, kuris nuolat man primindavo, kad svarbiausia ne ūgis, o smūgis. Ir šiais metais jis švęs 75-erių metų jubiliejų – tai Kęstutis Autukas“, – griausmingų ovacijų fone laureatą paskelbė LPF prezidentas S. Binevičius.

Daugkartinis šuolių į vandenį Lietuvos čempionas, Sostinės ir vaikų jaunimo centro treneris, varžybų teisėjas K. Autukas ne tik išugdė ne vieną Lietuvos šuolių į vandenį talentą, bet ir pats yra lipęs ant prizininkų pakylos pasaulio ir Europos veteranų čempionatuose.

Deja, dėl ligos treneris negalėjo sudalyvauti ceremonijoje, todėl apdovanojimą atsiėmė jo auklėtinis Martynas Lisauskas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją